Dosya uzantılarım .xxx resimlerimi açamıyorum

feda22

Yeni üye
8 Ocak 2013
6
0
Merhabalar, bilgisayarıma nereden bulaştığını bilmediğim bir virüs girdi. Araştırdığım kadarıyla adı ''TeslaCrypt 3.0'' diye geçiyor. Önemli resimlerim var fakat açamıyorum dosya uzantıları .xxx, resimlerimi nasıl kurtarırım ve bu virusten nasıl kurtulurum? Birde dosya uzantısını .png ye çevirdim yine açılmıyor. En kısa zamanda yardımlarınızı bekliyorum.

Resim:

http://i.hizliresim.com/3YX8Dp.jpg

feda22

Yeni üye
8 Ocak 2013
6
0
Teşekkürler, fakat attığınız linklerde çoğu işlemi yaptım gerekli programlar ile temizlemeye çalıştım. Fakat ilk önceliğim dosyaları kurtarmak onları yapamıyorum. Bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Lapricon

Uzman üye
13 Şub 2016
1,591
0
Medine
daha oncede okumustum bu viruu cok kisi fidye odemi ama dosyalari acilmamisti diye
sunu bir eneyin resimlerinizi baska bir pc ye atin ali jpeg veya neyse onlari bir program ile png ye cevirmeyi deneyin

feda22

Yeni üye
8 Ocak 2013
6
0
daha oncede okumustum bu viruu cok kisi fidye odemi ama dosyalari acilmamisti diye
sunu bir eneyin resimlerinizi baska bir pc ye atin ali jpeg veya neyse onlari bir program ile png ye cevirmeyi deneyin

Anlıyorum. Fakat bu virusun birde benim bilgisayarıma bulaşma olasılığı var o yüzden bu riske girmek istemedim. Araştırmalarım devam ediyor. İnşallah kısa zamanda sonuç alırım sizlerin sayesinde.

CrayFt

Katılımcı Üye
25 Ara 2015
768
1
Hocam crypter virüsü bilgisayardaki dosyaları şifreler genelde fidye isterler.
Eğer önemli dosyan yoksa format at.
Varsa bi güvenli moda al başlat bak bakalım ordada öylemi. Daha sonra hitmanpro, combofix, Malwarebytes ve kaskpersky ile tarat. Combofix sona al. Ben avastın bu konuda iyi olduğunu duymuştum. Kaskpersky ile sonuç alamassan (ki inşallah alırsın :) ) avast ile tarat. Baktın yine olmadı Spyhunter ile dosyaları silmeyi dene.

Diceksin tüm antivirüsleri yazdın :D Ama ben en etkili olanları yazdım. Bu virüs hakkında pek bilgim yok. Zahten hitmanpro kısa sürüyor tarama illa kurulum yapmana gerek yok. Combofix en etkilisi ama işletim sistemini bilmiyorum win 10 desteklemiyor.

Sana kolay gelsin...

feda22

Yeni üye
8 Ocak 2013
6
0
Sabahtan beri denemediğim virus programı ve dediklerinizi uyguladım. Fakat yine sonuç alamadım. Yinede teşekkürler yine en kısa zamanda başka öneriler bekliyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.