Dosyalarımı yedeklemeli miyim??

Montesquen

Yeni üye
18 Ocak 2019
24
4
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık yarım saat önce arkadaşımın flaş belleğini bilgisayarıma taktım ve içinde virüs vardı.
Neyse dosyaları silip biçimlendirdim flaşı, ondan sonra kendi bilgisayarımdaki D Diskine girdiğimde yaklaşık bi 100 gb
civarında özel ve en önemli dosyalarım görünmüyordu. Biraz araştırdım virüsten dolayı dosyalar gizlenmiş. Disk dolu görünüyor
ama içine gelindiğinde boş olarak görünüyor. Arama kısmında " *.* " işaretini yazdım ve bütün dosyalar çıktı. Ondan sonra
bütün gizli klasörleri göster dedim dosyalar geri geldi ve hepsini gizliden çıkardım. Şimdi sorum dosyalarda hiç bir problem yok
ama virüsten dolayı gizlenmiş ve boş görünüyordu. İçimde bi kuşku oluştu yani 100 gb lık arşivi yedekleyemem hiç bi yere (Harici HDD'im yok)
dosyalara bir şey olur mu ve bir şey yapmam gerekiyor mu şüphelendim virüs vs çıkar diye çünkü gerçekten önemli belgeler. Son olarak
bu kadar büyük dosyaları yedeklemek istiyorum ama nereye yedekleyeceğimi bilmiyorum. Bulut vs demeyin çünkü onlara zaman ve internet dayanmaz.
Şimdiden teşekkürler.

Eagleweb

Kıdemli Üye
8 May 2021
2,120
1,151
localhost/e8
Merhaba
Herhangi Bir şüpheniz varsa Format atmayı deneyin, Ve mümkünse yedeklemeden önce bir tüm dosyaları taratın hangi dosyada olduğunu bilmeden yedeklerseniz sonsuz döngüye girer.

"Elif

Katılımcı Üye
8 Ara 2018
507
44
26
Selam, Başlangıç düğmesini, sonra da Denetim Masası > Görünüm ve Kişiselleştirme'yi seçin. Klasör Seçenekleri'ni, sonra da Görünüm sekmesini seçin. Gelişmiş ayarlar'ın altında gizli dosyaları, klasörleri ve sürücüleri göster'ı seçin ve Tamam 'ı seçin. Antivirüs olarak kaspersky kullanın işinize yarayacaktır.

noktalıvirgül

Deneyimli Moderatör
17 Kas 2020
924
513
Merhaba
TreeSize Free | JAM Software adersinden kuruluma ihtiyaç duymayan programı indirip tüm dosya ve klasörlerinizi görüp taratma imkanı bulabilirsiniz.
“Download” butonuna tıklayıp açılır menüye eriştikten sonra TreeSizeFree.zip seçeneğini bulabilirsiniz. “Download for Europe” a tıklayıp, “Download” butonunu seçmelisiniz, .exe dosyasını .zip arşivinden çıkarmalı ve çift tıklayarak çalıştırmalısınız. Program penceresinde “Scan” butonuna tıklamalı ve tarama yapacağınız sürücüyü seçmelisiniz. Bu Local Disk (C: ) olabilir, ama harici sabit diskler de seçilebilir. Umarım işe yarar, iyi forumlar..
Vt link: VirusTotal

BoostersX

Üye
17 Eki 2014
183
22
ya diskini diskpart ile yazmaya korumalısın, yada bitlocker.
Virüs korkusu yüzünden yedekleyeceksen lüzumu yok, ha eğer sağlam yedeği olsun diyorsan, benim gibi acı çekme. Git paraya kıy ve kullanmamak depo olarak tutacağın hdd al. ssd kesinlikle önermem hocam. Hddyi saklarken de sünger, köpük vb. şeylerle yumuşattığına emin oldun mu tamamdır. Muhafaza için uygundur

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.