Dövüş Spor dalı Anketi

En iyi Dövüş Sanatı Hangisi?

• Kick Boks

Oy: 7 28.0%
  • Muay Thai

Oy: 4 16.0%
  • Karete

Oy: 0 0.0%
  • Tekvando

• Kung-Fu

Oy: 2 8.0%
  • Boks

• Diğerleri

• Kullanılan toplam oy
    25

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,116
31
-
Yunanistandan gelen Sokak Dövüşü Teknikleri var bunun özel bir adı vardı şuan hatırlayamadım ama unutmayın ki her yaş için uygundur, ben boks biliyorum sokakta iyiyim ben kick boks biliyorum tekmelerim iyi demeyin sadece savunmasız insanlara ve maçlarda iyisiniz ama bir sokak da hiç birşey oluyorsunuz unutmayın sokak da sadece yumruk yoktur size adam silah çektiğinde ona karşı gard almayacaksınız. Bu spor dalında rakibine kalıcı zararlar vericek her türlü taktik ve teknik öğretiliyor bir iki gün kurslarına katıldım kilit durumlardan nasıl kurtulursunuz sokakta bıçakla ve silahla size yaklaşan insanlardan nasıl savunursunuz kendinizi her şey var bunu araştırın derim. Bu arada yanlış anlamayın Boks ve Kick Boks kadar vücudu zinde tutan yüksek kondisyon sağlayan bir spor yok normal bir insandan daha farklısınız.

Haklısın. Aikido ve Kung-Fu da bu mevcut.

Turk38Bjk

Kıdemli Üye
1 Şub 2012
2,417
2
Ötüken

Krav maga dediğiniz israil ju-jitsu'sudur. Ayrıca kick box kondisyon kazandırır doğru ama tekme atmayı bile bilmezler. Aikido konusunda da ben aikidocuyum diyen adama ben açık davet yapıyorum. Ayrıca box diyen arkadaşlar da olursa onlarda mesaj atabilir. Adresi salon adresini konuşur aikido'nun sizi koruyamayacağını anlatır uygulamasınıda yaparım. Kendimi büyük görmüyorum yanlış anlaşılmasın. Ama insanlar yanlış bilgi almasın diye yazıyorum. Muay tai yapan arkadaşlarla da maç yaptım biz ju jitsu yapanlardan pek farklı değiller. Teknik isimleri bizde japonca onlarda ingilizcedir. Bizde saygı çok önemlidir. Onlarda o kadar önemli değildir. Boxta da saygı önemli değil. Saygı ve disiplin olmayan yerde de başarı olmaz.

Znéa

Administrator
19 Tem 2011
4,392
104
Bongomya
Krav maga dediğiniz israil ju-jitsu'sudur. Ayrıca kick box kondisyon kazandırır doğru ama tekme atmayı bile bilmezler. Aikido konusunda da ben aikidocuyum diyen adama ben açık davet yapıyorum. Ayrıca box diyen arkadaşlar da olursa onlarda mesaj atabilir. Adresi salon adresini konuşur aikido'nun sizi koruyamayacağını anlatır uygulamasınıda yaparım. Kendimi büyük görmüyorum yanlış anlaşılmasın. Ama insanlar yanlış bilgi almasın diye yazıyorum. Muay tai yapan arkadaşlarla da maç yaptım biz ju jitsu yapanlardan pek farklı değiller. Teknik isimleri bizde japonca onlarda ingilizcedir. Bizde saygı çok önemlidir. Onlarda o kadar önemli değildir. Boxta da saygı önemli değil. Saygı ve disiplin olmayan yerde de başarı olmaz.

Dostum Krav Maga Şu Anda Başbakan Cumhurbaşkanı vs. Onların Korumalarına Öğretilen Yakın Dövüş Sanatlarındaki En Başarılısıdır.

Turk38Bjk

Kıdemli Üye
1 Şub 2012
2,417
2
Ötüken
Dostum Krav Maga Şu Anda Başbakan Cumhurbaşkanı vs. Onların Korumalarına Öğretilen Yakın Dövüş Sanatlarındaki En Başarılısıdır.

Biliyorum. Bu işlerle uğraşıyorum zaten. Çok değerli hocalarla çalışıyorum. Ama anlaşamadığımız konu tekniklerin aynı olması. İsimleri farklı ve Türkiye'deki sıkıntı adı duyulan sporlar her zaman iyidir diye düşünülüyor. Hiç bir sporu küçümsemiyorum yanlış anlaşılmasın. Hepsine saygım sonsuz. Ama işinize yarayacak olup olmadığı tartışılır. Mesela aikido. Sokakta hiç bir işe yaramaz. Kimse kolunu vermez bir adama o şekilde. Kick box veya box. Disiplin yok. Sana kaba kuvvetten ve yanlış bir tekmeden başka ne öğretir? Önemli olan kaba kuvvet değil kuvveti etkili kullanmak ve bunun yanında felsefi gelişimide tamamlamaya çalışmaktır. Herkes kendi karar verir herkese saygı duyarım ben fikirlerimi belirttim açık davetimi de ortaya koydum kendi branşına güvenen varsa özellikle aikido diyen arkadaşlara sesleniyorum, uygun şartları sağlayıp kendileri ile bir dostluk maçı yapmak isterim.

RAUN

Efsane Grafiker
19 Haz 2011
6,697
113
Reykjavik
Abartmaya gerek yok kim ne isterse onu yapsın arkadaşlar zaten gerçekten açık ara farkla önde olan dövüş sanatı olsaydı herkes ona giderdi dğerlerine gerek kalmazdı haksız mıyım ? :)

Turk38Bjk

Kıdemli Üye
1 Şub 2012
2,417
2
Ötüken
Haklısınız. Bizde fikir alışverişi yapıyoruz zaten :) her branş kendi içinde özellikler güzellikler barındırır. Emek verildiği sürece herşey güzeldir.

RAUN

Efsane Grafiker
19 Haz 2011
6,697
113
Reykjavik
Haklısınız. Bizde fikir alışverişi yapıyoruz zaten :) her branş kendi içinde özellikler güzellikler barındırır. Emek verildiği sürece herşey güzeldir.

Kesinlikle kardeşim :) Tartışma olması çok güzel bir şey mesela ben bu tartışmadan yeni bir dövüş sanatı öğrendim ama bu tartışma uzarsa sonu hayrı alamet değil gibi duruyor o yüzden biraz yavaşlayalım :RpS_laugh:

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
24
Biliyorum. Bu işlerle uğraşıyorum zaten. Çok değerli hocalarla çalışıyorum. Ama anlaşamadığımız konu tekniklerin aynı olması. İsimleri farklı ve Türkiye'deki sıkıntı adı duyulan sporlar her zaman iyidir diye düşünülüyor. Hiç bir sporu küçümsemiyorum yanlış anlaşılmasın. Hepsine saygım sonsuz. Ama işinize yarayacak olup olmadığı tartışılır. Mesela aikido. Sokakta hiç bir işe yaramaz. Kimse kolunu vermez bir adama o şekilde. Kick box veya box. Disiplin yok. Sana kaba kuvvetten ve yanlış bir tekmeden başka ne öğretir? Önemli olan kaba kuvvet değil kuvveti etkili kullanmak ve bunun yanında felsefi gelişimide tamamlamaya çalışmaktır. Herkes kendi karar verir herkese saygı duyarım ben fikirlerimi belirttim açık davetimi de ortaya koydum kendi branşına güvenen varsa özellikle aikido diyen arkadaşlara sesleniyorum, uygun şartları sağlayıp kendileri ile bir dostluk maçı yapmak isterim.

4 Yıldır spor yapıyorum , body building ,wing chun, taekwondo ve mma stili çalıştım, Edirnedeyim . Buralardaysan veya yolun düşerse bir salon ayarlarız. Bende sana bir jiu jutsucunun ben izin vermediğim sürece yanıma yaklaşamayacağını gösteririm.

Kickbox cılar tekme atmayı bilmez diyorsun, ya sen hiç kickboxcı görmemişsin ya da hiç tekme yememişsin. Ben kickbox cı olmamama rağmen müthiş derecede severim ve ne kadar güçlü bir spor olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Aikidocular ülkemizde 2 ay kursa gidip "ben o yumruğu tutar o kolu kırarım, eklem yerlerini kilitler açık kırık yaparım" havasında gezdiği için o şekilde konuşuyorsun aikidoyu tarafsız değerlendirdiğinde gerçekten müthiş bir savunma sanatı.

Ayrıca krav maga israil jiujutsu su olamaz, krav maga ya mma in israil versiyonu deseniz daha makul. İçinde silah bıçak saldırıları, farklı prensiplerde bulunan tekniklerin karıştırıldığı bir dal.

Turk38Bjk

Kıdemli Üye
1 Şub 2012
2,417
2
Ötüken
4 Yıldır spor yapıyorum , body building ,wing chun, taekwondo ve mma stili çalıştım, Edirnedeyim . Buralardaysan veya yolun düşerse bir salon ayarlarız. Bende sana bir jiu jutsucunun ben izin vermediğim sürece yanıma yaklaşamayacağını gösteririm.

Kickbox cılar tekme atmayı bilmez diyorsun, ya sen hiç kickboxcı görmemişsin ya da hiç tekme yememişsin. Ben kickbox cı olmamama rağmen müthiş derecede severim ve ne kadar güçlü bir spor olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Aikidocular ülkemizde 2 ay kursa gidip "ben o yumruğu tutar o kolu kırarım, eklem yerlerini kilitler açık kırık yaparım" havasında gezdiği için o şekilde konuşuyorsun aikidoyu tarafsız değerlendirdiğinde gerçekten müthiş bir savunma sanatı.

Ayrıca krav maga israil jiujutsu su olamaz, krav maga ya mma in israil versiyonu deseniz daha makul. İçinde silah bıçak saldırıları, farklı prensiplerde bulunan tekniklerin karıştırıldığı bir dal.

Olur. Yaparız dostum

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,116
31
-
Ya arkadaşlar gövde gösterisine döndü. Yeni kişilerede bırakalım görüş.

*-*Börteçine*-*

Kıdemli Üye
6 Tem 2014
2,250
0
Mutfak
Kick Boks, Boks ve Muay Thai, Türkiye çapında sokak dövüşlerinde etkilidir. Karate ve Taekwondo, Türkiye'de ilgi görüyor fakat sokak dövüşünde sadece gücünüz artar çünkü Türkiye'de kavga da anca omuz atılır 1000 kişiden 1'i yumruk atmayı biliyor.

Krav Maga; Tamamen kendinizi korumaya yöneliktir. Amaç sadece korunmak gerekirse öldürmek.

Keysi kullanabilirsiniz fakat Türkiye'de öğrenecek yer bildiğim kadar yok.

Jeet Kun Do etkilidir.

Jiu Jitsu etkilidir.

Fakat yerinizde olsam Ninjutsu öğrenirim :)

Karate ve taekwondo görüşüme hemen atak yapmayın, çok iyi karateciler ve taekwondocular tanıyorum.

Son düzenleme:

SADIKTURK

Yeni üye
2 Ocak 2015
23
0
sayokan diğerlerinde iki yılda alınan mesafeyi bu sporda altı ayda alıyorsun hemde %100 türk patentli. iyi forumlar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.