Dropdownlist Sorunu

bymaxat

Yeni üye
1 Eyl 2014
49
0
İngiltere
Veritababindan dropdownliste teslimat turu veri lerini cekiyorum bu veriler
Secim yapiniz
Hızli teslimat
Cok hizli teslimat
Ve value degerlerine db deki fyt kolonundan fiyatlarini cekiyorum.
Simdi sikinti şoyle kullanici diyelim hizli teslimati secti ve toplam fiyata 10 ekledi
Ama kullanici vazgecip cok hizli teslimati sectiginde eklenen 10 silincek yerine hizli teslimattaki fiyat eklenecek bunu nasil yaparim cozemedim bir turlu yardıim edermisiniz

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
Aha güzel soru...

Normalde eklemeler yapılmamış ham fiyatı başka bir değişkende tutarsın ama... Diyelim bir sebepten tutamıyorsun...

En tepede global bir javascript değişkeni tanımlarsın..

Kod:
var eskiTeslimat=0;

Sonra da select'in kodunu yazalım..

Kod:
<select onchange="var yeniTeslimat=parseInt(this.value); toplamFiyat+=yeniTeslimat-eskiTeslimat;eskiTeslimat=yeniTeslimat;">
 <option value=10>Normal Teslimat</option>
 <option value=20>Osman abi eve gelirken bırakacak</option>
 <option value=30>Biz atın üstüne bağlayıp salıvereceğiz</option>
 .....
</select>
Yani yeni değeri eklerken eskisini çıkaracaksın, sonra yeni değeri 'eskiTeslimat' diye hatırlamayı unutmayacaksın.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.