Dropshopinge nasıl başlamalıyım?

Ertugrul'

Basın&Medya Ekibi Deneyimli
22 Mar 2023
1,165
910
Photoshop 🔥
merhaba ben dropshippinge başlamak istiyorum bütçemde en fazla 1-1.5K felan ne yapmam gerek yaş sınırı varmı şirket olmak şartmı tek ürünmü yoksa bir kaç ürünmü satmalıyım bilgi verirmisiniz lütfen?

Çözüm
yaşım 15 ve şirket olamam bu tarz başka ne işler yapabilirim acaba?
15 yaşında olmanız, muhtemelen bir şirket kurmanız için yasal olarak uygun bir yaş olmadığı anlamına geliyor. Ancak, yaşınız hiçbir şekilde ilerlemeye veya kendinizi geliştirmeye engel değildir. Kendinizi eğitmek, tecrübe kazanmak ve yararlı beceriler edinmek için birçok iş yapabilirsiniz. Online olarak küçük işler alabilir veya gönüllü çalışabilirsiniz. Bende senin zamanlarında kendimi sadece geliştirmek için çabaladım, azim gösterdim... Kısacası, önce kendini geliştirmeni, daha sonra ufak tefek işlere atılması öneriyorum. Örnek işleri aşağıda sıraladım.

1. Blog yazma;
Birçok kişi düzenli olarak blog yazar ve yazı yazarak para kazanır. (Zamanında yaptım)

2...

Babo1945

Üye
8 Tem 2020
165
44
Dardayım
Youtube ve internette bir sürü rehber varken gelip cevabı burada aramanın çok mantıklı bir seçim olduğunu düşünmüyorum
Gerekli araştırmaları yaparsan - en basitinden Google'a amazon, ebay, shopify vs. dropshipping nasıl yapılır - aradığını bulursun. İyi forumlar

Ertugrul'

22 Mar 2023
1,165
910
Photoshop 🔥
Youtube ve internette bir sürü rehber varken gelip cevabı burada aramanın çok mantıklı bir seçim olduğunu düşünmüyorum
Gerekli araştırmaları yaparsan - en basitinden Google'a amazon, ebay, shopify vs. dropshipping nasıl yapılır - aradığını bulursun. İyi forumlar
onu bende biliyorum ve izledimde fakat sizdende bilgi almak istedim belki başka şeyler dersiniz diyede pek anlayışla karşılamıyorsunuz.

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,322
4,781
Bu işler eskisi gibi değil illa karşına bir zorluk çıkıyor.
Satış hesabını kapatabiliyorlar.
Ödeme hesabını banlıyorlar vs.
O yüzden bu işlere biraz daha dikkatli girmeni öneririm.
Elindeki parayı da batırmanı istemem.

yaş sınırı varmı şirket olmak şartmı
Yaş sınırı var. 18.
Şirkette lazım ki bunun vergisi vs. var.

tek ürünmü yoksa bir kaç ürünmü satmalıyım
Aslında bunun tam bir cevabı yok.
Bazen tek ürün kazandırırken bazen çok ürün kazandırır.
Ama bütçen çok az olduğu için birden fazla ürün zorlayabilir.

Ertugrul'

22 Mar 2023
1,165
910
Photoshop 🔥
Bu işler eskisi gibi değil illa karşına bir zorluk çıkıyor.
Satış hesabını kapatabiliyorlar.
Ödeme hesabını banlıyorlar vs.
O yüzden bu işlere biraz daha dikkatli girmeni öneririm.
Elindeki parayı da batırmanı istemem.

Yaş sınırı var. 18.
Şirkette lazım ki bunun vergisi vs. var.

Aslında bunun tam bir cevabı yok.
Bazen tek ürün kazandırırken bazen çok ürün kazandırır.
Ama bütçen çok az olduğu için birden fazla ürün zorlayabilir.
zaten bu işi 18 yaş sınırıyla kaybettim :((.
peki bu tarz 15 yaşındayım başlamak istiyorum bu tarz ne yapabilirim.

'Anka

Basın&Medya Ekibi Kıdemli
8 Eyl 2021
3,385
2,578
Merhaba, Dropshipping'e başlamanız gayet güzel. Bütçeniz 1-1.5K olduğu için başlangıçta daha düşük maliyetli ürünlerle çalışabilirsiniz. Yaş sınırı ve şirket olma gibi konular ülkenizin yasalarına göre değişebilir... Tek ürün satmak ya da birkaç ürün satmak size kalmış bir tercih olacaktır. İlk etapta birkaç kaliteli ürün satmaya odaklanmak, işletmenizi kurmak ve müşteri ilişkilerini geliştirmek en iyisi olacaktır.

Ertugrul'

22 Mar 2023
1,165
910
Photoshop 🔥
Merhaba, Dropshipping'e başlamanız gayet güzel. Bütçeniz 1-1.5K olduğu için başlangıçta daha düşük maliyetli ürünlerle çalışabilirsiniz. Yaş sınırı ve şirket olma gibi konular ülkenizin yasalarına göre değişebilir... Tek ürün satmak ya da birkaç ürün satmak size kalmış bir tercih olacaktır. İlk etapta birkaç kaliteli ürün satmaya odaklanmak, işletmenizi kurmak ve müşteri ilişkilerini geliştirmek en iyisi olacaktır.

'Anka

8 Eyl 2021
3,385
2,578
15 yaşında olmanız, muhtemelen bir şirket kurmanız için yasal olarak uygun bir yaş olmadığı anlamına geliyor. Ancak, yaşınız hiçbir şekilde ilerlemeye veya kendinizi geliştirmeye engel değildir. Kendinizi eğitmek, tecrübe kazanmak ve yararlı beceriler edinmek için birçok iş yapabilirsiniz. Online olarak küçük işler alabilir veya gönüllü çalışabilirsiniz. Bende senin zamanlarında kendimi sadece geliştirmek için çabaladım, azim gösterdim... Kısacası, önce kendini geliştirmeni, daha sonra ufak tefek işlere atılması öneriyorum. Örnek işleri aşağıda sıraladım.

1. Blog yazma;
Birçok kişi düzenli olarak blog yazar ve yazı yazarak para kazanır. (Zamanında yaptım)

2. Dijital pazarlama: Dijital pazarlama, internette birçok farklı fırsatlar sunan bir alan olarak tanımlayabilirim. Kendinize uygun bir iş bulabilir ve öğrenebilirsiniz. (Bunun okulunu okudum)

3. Sosyal medya yönetimi: Sosyal medya yönetimi, birçok şirketin pazarlama stratejilerinin önemli bir parçasıdır. Sosyal medya hesaplarını yöneterek para kazanabilirsiniz. (Şuan yapıyorum)

4. Web tasarım: Web tasarımı, birçok şirketin ihtiyaç duyduğu bir beceridir ve internet üzerinden çalışabilirsiniz. (Buna başlamadım ama grafik tasarım alanında kendimi geliştiriyorum)

6. Dijital tasarım: Dijital tasarım, web grafikleri, logo tasarımı ve diğer görsel tasarım işleri yaparak para kazanmanızı sağlar. (Bunu tavsiye edebilirim)

Kendinizi geliştirmek, becerilerinizi pazarlamak ve deneyim kazanmak için birçok farklı yolu vardır. Unutmayın, bu süreç biraz zaman alabilir ve disiplinli olmanız gerekebilir.

Çözüm

Ertugrul'

22 Mar 2023
1,165
910
Photoshop 🔥

1. Blog yazma;

2. Dijital pazarlama: Dijital pazarlama, internette birçok farklı fırsatlar sunan bir alan olarak tanımlayabilirim. Kendinize uygun bir iş bulabilir ve öğrenebilirsiniz. (Bunun okulunu okudum)

3. Sosyal medya yönetimi: Sosyal medya yönetimi, birçok şirketin pazarlama stratejilerinin önemli bir parçasıdır. Sosyal medya hesaplarını yöneterek para kazanabilirsiniz. (Şuan yapıyorum)

4. Web tasarım: Web tasarımı, birçok şirketin ihtiyaç duyduğu bir beceridir ve internet üzerinden çalışabilirsiniz. (Buna başlamadım ama grafik tasarım alanında kendimi geliştiriyorum)

6. Dijital tasarım: Dijital tasarım, web grafikleri, logo tasarımı ve diğer görsel tasarım işleri yaparak para kazanmanızı sağlar. (Bunu tavsiye edebilirim)

Kendinizi geliştirmek, becerilerinizi pazarlamak ve deneyim kazanmak için birçok farklı yolu vardır. Unutmayın, bu süreç biraz zaman alabilir ve disiplinli olmanız gerekebilir.
hmm çok yararlı oldu teşekkürler. sosyal medya yönetimi yapmak istiyorum fakat nasıl yapıcam bilmiyorum bilgi verebilirmisiniz ve eğer emek verirsem para kazanabilirmiyim?

'Anka

8 Eyl 2021
3,385
2,578
Elbette para kazanabilirsiniz. Bununla ilgili yakında bir konu açmayı düşünüyorum takipte kalın derim. Ama ben ufak ön özet geçeyim.

Sosyal medya yönetimi yapmak istiyorsanız, öncelikle sosyal medya platformları hakkında bilgi sahibi olman lazım. Hangi platformlar en popüler ve hangi platformlar hedef kitlenize en uygun, öncelikle bunun üzerinde çalışmanız gerekiyor. Ayrıca, marka kimliği, dil ve görsel tasarım konusunda da bilgi sahibi olmalısınız. Sosyal medya yönetimi yaparak para kazanmanız mümkündür. Çoğu işletme veya marka, sosyal medya yönetimi için yetenekli kişilere para ödemeyi kabul eder. Ayrıca, kendi sosyal medya hesaplarınızda etkili bir şekilde büyüyorsanız, sponsorlu içerikler veya reklamlar için ödeme alabilirsiniz.

Ertugrul'

22 Mar 2023
1,165
910
Photoshop 🔥
Elbette para kazanabilirsiniz. Bununla ilgili yakında bir konu açmayı düşünüyorum takipte kalın derim. Ama ben ufak ön özet geçeyim.

Sosyal medya yönetimi yapmak istiyorsanız, öncelikle sosyal medya platformları hakkında bilgi sahibi olman lazım. Hangi platformlar en popüler ve hangi platformlar hedef kitlenize en uygun, öncelikle bunun üzerinde çalışmanız gerekiyor. Ayrıca, marka kimliği, dil ve görsel tasarım konusunda da bilgi sahibi olmalısınız. Sosyal medya yönetimi yaparak para kazanmanız mümkündür. Çoğu işletme veya marka, sosyal medya yönetimi için yetenekli kişilere para ödemeyi kabul eder. Ayrıca, kendi sosyal medya hesaplarınızda etkili bir şekilde büyüyorsanız, sponsorlu içerikler veya reklamlar için ödeme alabilirsiniz.
İŞTE BUNDA PEK BİLGİM YOK FAKAT BÖYLE İŞLERLE UĞRAŞARAK PARA KAZANMAK İSTİYORUM FAKAT NE YAPACAĞIMI BİLMİYORUM
PFFF

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.