# Drupal Türkçe Kurulum Paketi Nasıl Yapılır? /Leopic. #

Leopic

Yaşayan Forum Efsanesi
26 Şub 2016
9,948
10
drupal-wordmark-og-image.png

Merhaba Arkadaşlar. bugün sizlere, drupalda kurulum yaparken nasıl türkçe yapabilceğinizi anlatıcağım. Yapıcağımız basit işlemin ardından artık drupal kurulum aşamasını türkçe olarak devam edebilceksiniz! Türkçe yapamnız, Bazı ayarlar ekranında bulunan kısımları daha rahat anlamanız açısından ideal olucaktır,emin olabilirsiniz. Lafı uzatmadan nasıl türkçe yapılır anlatımın geçiyorum.

ok8Qqo.png

-Gördüğünüz gibi ingilizce. Lakin kurulum ekranından sonra bize TR mi? ENG mi? Şeklinde sorucaktır. ilk başta ENG olarak tek seçenek gelir dil kurulumu için. Ama TR dosyasını indirdikten sonra kurulum türkçe olucaktır, Sadece kurulum aşaması türkçedir. Drupların kendi forum web'i türkçe değildir. onun içinde ek türkçe paketi indirmelisiniz.

-Buraya gidiyoruz;

Kod:
https://localize.drupal.org/download

-Ben direk indirme linkini kendim upload edip vericektim lakin sürüm farklılığı olabiliyor. C

-Ctrl+f yapıp Turkish yazıyoruz.

XXqWp6.png

6XqRGW.png

-Burdan uygun sürümü seçiyoruz. ve indirme işlemini başlatıyoruz.

r28LaM.png

-Sonrasında drupal'ın dosyalarının içerisinde şu kısıma gidiyoruz;

Kod:
/profiles/standard/translations/

ER6l0n.png

r28LDM.png

6XqRB7.png

lWrYXb.png

y3odWy.png

Dd6Xb6.png

-Ve kurulum türkçe olucaktır arkadaşlar.

Konu anlatımı tamamen bana aittir arkadaşlar. Başka bir konuda görüşmek dileğiyle.

z3WP4R.png

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.