Dual Band AC1200

MrR00T

Üye
13 Mar 2023
56
16
sıkıntı yaşadığım yer işletim sistemin de hocam ordan bi bağlantı yok sadece ethernet bağlantılı diyor sadece kablosuz bağlantı felan yok

MrR00T

Üye
13 Mar 2023
56
16
evet tanımladım
benden bir sorun var galiba çözemedim uyucam bi kalktığımda gene bakıcam hocam gene teşekkür ederim yardımcı olduğun için

Moderatör tarafında düzenlendi:

'Crew

Üye
27 Nis 2020
118
26
USA
Başlamadan önce, adaptörünüzün Kali Linux tarafından algılandığından emin olmak için aşağıdaki komutu kullanarak adaptör listesini kontrol edin:
iwconfig

Eğer adaptörünüz listelenmiyorsa, adaptörünüze uyumlu bir sürücü gerekebilir. İnternette adaptörünüz için uyumlu bir Linux sürücüsü arayın ve indirin. Daha sonra sürücüyü kurmak için aşağıdaki adımları izleyin:

a. İndirdiğiniz sürücüyü arşivden çıkarın.

b. Terminali açın ve çıkarılan klasöre gidin.

c. Sürücünün kurulum dosyasını çalıştırmak için aşağıdaki komutları kullanın:

make
sudo make install

d. Sürücüyü sisteme yüklemek için aşağıdaki komutu kullanın:
sudo modprobe <sürücü_adı>
  1. Not: <sürücü_adı> yerine sürücünün adını yazın.
  2. Adaptörünüzün donanımsal bir sorunu olabileceğini göz önünde bulundurun. Başka bir bilgisayarda veya işletim sisteminde (örneğin, Windows) adaptörün çalışıp çalışmadığını test edin. Eğer adaptör diğer sistemlerde de çalışmıyorsa, bir donanım sorunu olabilir ve adaptörü değiştirmeniz gerekebilir.
  3. Yine de adaptörünüzü Kali Linux'ta görüntüleyemiyorsanız, başka bir USB portunu deneyin. Bazen port sorunlu olabilir ve adaptörünüzü algılamayabilir.
  4. Son olarak, Kali Linux'un güncel olduğundan ve güncellemeleri tamamladığınızdan emin olun. Terminalde aşağıdaki komutları kullanarak sistem güncellemelerini kontrol edin ve güncellemeleri kurun:

sudo apt update
    sudo apt upgrade

Bu adımları izledikten sonra adaptörünüzün Kali Linux tarafından algılanması gerekmektedir.

MrR00T

Üye
13 Mar 2023
56
16
Başlamadan önce, adaptörünüzün Kali Linux tarafından algılandığından emin olmak için aşağıdaki komutu kullanarak adaptör listesini kontrol edin:
iwconfig

Eğer adaptörünüz listelenmiyorsa, adaptörünüze uyumlu bir sürücü gerekebilir. İnternette adaptörünüz için uyumlu bir Linux sürücüsü arayın ve indirin. Daha sonra sürücüyü kurmak için aşağıdaki adımları izleyin:

a. İndirdiğiniz sürücüyü arşivden çıkarın.

b. Terminali açın ve çıkarılan klasöre gidin.

c. Sürücünün kurulum dosyasını çalıştırmak için aşağıdaki komutları kullanın:

make
sudo make install

d. Sürücüyü sisteme yüklemek için aşağıdaki komutu kullanın:
sudo modprobe <sürücü_adı>
  1. Not: <sürücü_adı> yerine sürücünün adını yazın.
  2. Adaptörünüzün donanımsal bir sorunu olabileceğini göz önünde bulundurun. Başka bir bilgisayarda veya işletim sisteminde (örneğin, Windows) adaptörün çalışıp çalışmadığını test edin. Eğer adaptör diğer sistemlerde de çalışmıyorsa, bir donanım sorunu olabilir ve adaptörü değiştirmeniz gerekebilir.
  3. Yine de adaptörünüzü Kali Linux'ta görüntüleyemiyorsanız, başka bir USB portunu deneyin. Bazen port sorunlu olabilir ve adaptörünüzü algılamayabilir.
  4. Son olarak, Kali Linux'un güncel olduğundan ve güncellemeleri tamamladığınızdan emin olun. Terminalde aşağıdaki komutları kullanarak sistem güncellemelerini kontrol edin ve güncellemeleri kurun:

sudo apt update
    sudo apt upgrade

Bu adımları izledikten sonra adaptörünüzün Kali Linux tarafından algılanması gerekmektedir.
Tamamdır deniyorum şimdi
elimdeki olan bu
AGALAR SADECE Bİ HATAM YÜZÜNDEN 3 GÜNDÜR UĞRAŞIYORUM SADECE UBUNTU YAPMADIĞIMDAN DOLAYI GÖRMÜYORMUŞ SORUN BUYMUŞ HALLETİM YARDIMCI OLDUĞUNUZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.
Teşekkür ederim gene herşey için.
RUBYEFE' Alıntı:
Eğer ki hiçbir çözüm yolu başarılı olmazssa ağ kartında kali için driver olmayabilir.
Teşekkür ederim gene herşey için.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.