GNU/Linux dual boot kali linux

Kiril

Yeni üye
16 Nis 2019
23
0
İyi Geceler Beyler

bi sorunum var dün bi konu açtım kali linux kuramıyorum sanal makine desteklemiyor diye forumdan arkadaşlarda dual boot yap dediler, bende her şeyi düzgünce yaptım

fakat gelin görün ki aşşağıdaki gibi bi hata verdi bunun bi çözümü var mıdır? yada kali kaldırsam ve tekrar kursam düzelir mi? sıkıntı kalidemidir?

hata:
26BV50.jpg
Acilen Cevaplarsanız Sevinirim

bu arada orjinal işletim sistemi win7 x64

Son düzenleme:

DoKToR67

Üye
16 Ocak 2019
96
0
Kurulumu Yaparken İnterneti Hangisini Kullanıyorsan Onu Seç.Mesela;
eth0:Kablolu Demek
wlan0:Kablosuz Demek
Dostum Sen Sanırım İnterneti Algılama Adımını Atladın.Tahminimce Ondan Oldu Bende Aynı Sorunu Yaşamıştım.O Ekranda Öyle Bekletiyordu.Ben Böyle Yaptım Kuruldu.

cewl

Kıdemli Üye
3 Haz 2017
2,870
9
29
Merdekan
sana parametre girmeni isdiyormu ? eyer istiyorsa eyer komut yazmaya yer varsa izn varsa yaz eyer yoksa eyer istemiyorsa kali aclis ekranindan komanda satrina grip yaz

Komutların tamamı budur; Birincisi oluşturur, ikincisi dosyayı düzenler.

sudo touch /etc/modprobe.d/intel.conf
sudo nano /etc/modprobe.d/intel.conf
Editöre aşağıdaki iki seçeneği yazın, çıkmak için ctrl + x tuşlarına basın, onaylamak için y yazın ve dosya adını onaylamak için girin.

options snd-hda-intel single_cmd=1
options snd-hda-intel probe_mask=1
Ardından yeniden başlatın.

> https://askubuntu.com/questions/700167/no-sound-on-ubuntu-15-10

Son düzenleme:

Kiril

Yeni üye
16 Nis 2019
23
0
yok ben biliyorum doğru seçtim onu başarılı bir şekilde ağa da bağlandı sorun bu değil

o ekranda donuyo hiçbir şey yapamıyorum ne komut girebiliyorum ne başka bişey öyle kala kalıyo

Arkadaşlar, dostlar kaldırdım kali'yi bu pcye win7 den başka bişey gitmez bunu anladım yinede teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.