Dual Boot Tehlikeli Midir?

Myclabs

Üye
20 Mar 2021
73
0
winhlp32.exe
Ben Windowsun yanına Ubuntu kuracağım ama dual boot un bilgisayara zararı olup olmadığını bilmiyorum. Bilgisayarı açınca BIOS ta takılı kalma gibi bir sorun olur mu? Ve ya bir sorun çıkar mı? Annemin yesyeni bilgisayarına deneyeceğim ama bozulursa beni fena yapar. Bu arada bana sanal makineye kur demeyin kurmayacağım.

unknown1923

Katılımcı Üye
15 Şub 2021
339
57
Türkiye
Sevgili üye ilk olarak nereden indirdiğiniz önemli çünkü vürüslü bir dosya indirirseniz sorun olur ayriyeten kendi şahsi bilgisayarını kullanmanı öneririm birşey olur mu ? Olmaz mı? konusunda sana kimsene net cevap veremez çünkü herhangibi bir durumda zan altında kalına bilir ayriyeten Sanal bilgisayar kurmanı öneririm kesinlikle iyi forumlar dilerim

Myclabs

Üye
20 Mar 2021
73
0
winhlp32.exe
Sevgili üye ilk olarak nereden indirdiğiniz önemli çünkü vürüslü bir dosya indirirseniz sorun olur ayriyeten kendi şahsi bilgisayarını kullanmanı öneririm birşey olur mu ? Olmaz mı? konusunda sana kimsene net cevap veremez çünkü herhangibi bir durumda zan altında kalına bilir ayriyeten Sanal bilgisayar kurmanı öneririm kesinlikle iyi forumlar dilerim

Kali kurdum ve 53 GB lıkm bilgisayarımı sanal makine 21 GB indirdi ama ben boyutu küçük ayarlarsam bir şey olmaz değil mi?

13 Tem 2020
64
0
Ben Windowsun yanına Ubuntu kuracağım ama dual boot un bilgisayara zararı olup olmadığını bilmiyorum. Bilgisayarı açınca BIOS ta takılı kalma gibi bir sorun olur mu? Ve ya bir sorun çıkar mı? Annemin yesyeni bilgisayarına deneyeceğim ama bozulursa beni fena yapar. Bu arada bana sanal makineye kur demeyin kurmayacağım.

Merhaba,

Dual boot yönteminde bir sıkıntı çıkacağını sanmam ama öncelikle boot kısmından EIFI mı yoksa EFI mı ona bakın ve depolama alanınızı bölmeniz gerekmektedir.

Bu video size yardımcı olacaktır:

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=HhJ1WaNJJqA[/ame]

...İYİ FORUMLAR...

'Bertuğ

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
3,864
1
608
Merhabalar ;

Hiçbir tehlikesi yoktur sıkıntı çıkarmayacaktır

"ben çift işletim sistemi kullanıyorum bu zamana kadar olumsuz bir duruma rastlamadım"

Yorumlar mevcut.

ms8un

Üye
10 Mar 2021
92
0
Kali kurdum ve 53 GB lıkm bilgisayarımı sanal makine 21 GB indirdi ama ben boyutu küçük ayarlarsam bir şey olmaz değil mi?
Sanal makine kurarken başlangıçta disk alanını ve RAM miktarını kendiniz seçebilmektesiniz. Fakat hem işletim sistemi hem de kendi dosyalarınız için belirli bir alan ayırmanız gerekecektir.
Dual Boot kullananlardan da çok sıkıntı yaşayan görmedim.

Kolay gelsin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.