dünden beri aldığım hatalar hk

2 Tem 2016
70
0
Dün geceden beri bilgisayarıma bir şey indirmeme rağmen hizmetler kısmında ki çoğu şey durduruldu önce internete bağlanamadım falan sonra sorunu hallettim fakat şimdi de ses hizmeti çalışmıyor önce 1079 hatasını verdi şimdi de 1068 hatasını veriyor ben bunları nasıl düzeltebilirim bilgisayara format atmadan lütfen yardım edin

Moderatör tarafında düzenlendi:

Qwx

Kıdemli Üye
30 Nis 2012
2,728
13
Merhaba,
Bilgisayarınız da ki driverları güncellemeyi deneyebilirsiniz. Bunun için Intel® Driver & Support Assistant adlı uygulamayı indirip tüm driverların son sürümünü kolay bir şekilde temin edebilirsiniz.

TheRealR

Üye
23 Mar 2018
147
2
Amsterdam
Dostum Driver Boost 6 indirirsen Kurup Guncelle Dersen Geri duzelicektir yada

Aygıt Yoneticisinden Hangı hızmet calısmıyorsa sag tık yaparak eskı surumu yukle dıyerek duzelebılır

iyi gunler

ByKutup

Katılımcı Üye
14 Mar 2017
545
1
Rusya
Merhaba Driver Sorunu Olabilir Driver max Indirerek tum driverlerinizi guncelleyin ve Yuklu olmayani indirin + Driver Max Ekran kartiniz Driveri yoksa uygun Olanininindirir size Otamatik Faydasini gorursunuz

2 Tem 2016
70
0
Qwx TheRealR 'PALA ByKutup driverlerimi güncelledim her şey tamam ama bu işlemlerden sonra bilgisayarım yavaşladı temizliğini yapıyorum zaten şuan bu da düzelir fakat hala ses hizmeti çalışamıyor
hizmetlerden windows ses i aktif edip başlatamıyorum sorun da bu başlarsa her şey çözülecek hata 1068: bağımlılık grubu veya hizmeti başlayamadı hatası alıyorum bu çözülse her şey tamamlanacak

PALA

Özel Üye
26 Mar 2018
12,753
33
Qwx TheRealR 'PALA ByKutup driverlerimi güncelledim her şey tamam ama bu işlemlerden sonra bilgisayarım yavaşladı temizliğini yapıyorum zaten şuan bu da düzelir fakat hala ses hizmeti çalışamıyor
hizmetlerden windows ses i aktif edip başlatamıyorum sorun da bu başlarsa her şey çözülecek hata 1068: bağımlılık grubu veya hizmeti başlayamadı hatası alıyorum bu çözülse her şey tamamlanacak

Şu videoya bakarak çözebilirsiniz;

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=KJi39cHnRN0[/ame]

abom

Uzman üye
6 Mar 2008
1,567
92
Ocak' tan gelme...
Bu hatayı almaya başladığın zamanı hatırlıyorsan sana önerim bilgisayar geri yükleme yap.
Bir virüs veya bir sürücü çakışması olabilir. Güncelleme almış olabilirsin.

Geri yüklemeyi yap tekrar dene eğer sorun devam ederse ona göre bakalım.
Geri yüklemede en sağlıklısı güvenli kipte yapmaktır.

2 Tem 2016
70
0
abom geri yükleme yapamıyor geçmişe ait bir şey olmadığı için denemiştim ve daha yeni aldım 2 gün önce durduk yere önce wireless gitti onu hallettim hizmetlerden ama ses açılmıyor

k9Dp99.png
HATA BU

Moderatör tarafında düzenlendi:

abom

Uzman üye
6 Mar 2008
1,567
92
Ocak' tan gelme...
Bir çözüm daha

Services.msc'ı:
Bu yöntem, Windows Audio Endpoint Builder'ı Services.msc'den Nasıl Başlatıp Durdurduğunuzu gösterir.
Lütfen aşağıdaki adımları izleyin:

Lütfen Pearl düğmesine (Başlat) gidin ve Programları ve dosyaları ara
düğmesine tıklayın Başlangıçtan Pearl düğmesine değişim hakkında daha fazla bilgi için burayı tıklayın.

Bulun , Windows Ses Endpoint Oluşturucu onun mevcut durumunu ve değişiklik yapmak için açık gözlemleyin.
Genel sekmesinden Başlat / Durdur ve Windows Ses Uç Nokta Oluşturucu'yu değiştirebilirsiniz.

İşlemi tamamlamak için ok düğmesine basınız ve Servisler penceresini kapatınız.

Tip regedit ve basın Enter

Lütfen Kullanıcı Hesabı Denetimi açılır penceresini onaylayın

Microsoft resmi sorumluluk reddi
Uyarı Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni veya başka bir yöntemi kullanarak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir . Bu sorunlar, işletim sistemini yeniden yüklemenizi gerektirebilir. Microsoft bu sorunların çözülebileceğini garanti etmemektedir. kendi sorumluluğunuzdadır kayıt defterini değiştirin. Lütfen HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ services \ AudioEndpointBuilder adresine gidin ve Kayıt defteri anahtarını başlat'ı bulun

regedit:
Bu yöntem, Windows Ses Uç Nokta Oluşturucu'nun Başlangıç ​​türünü Kayıt Defteri
Düzenleyicisi'nden nasıl değiştireceğinizi gösterir . Lütfen aşağıdaki adımları izleyin:

düğmesine tıklayın Başlangıçtan Pearl düğmesine değişim hakkında daha fazla bilgi için burayı tıklayın.

Tip cmd, sağ tıklayıp cmd altında simgesi Programları ve tıklayın yönetici olarak çalıştır

Lütfen Kullanıcı Hesabı Denetimi açılır penceresini onaylayın

Please select, right and copy a registry key from below, then right click on command prompt window
, select Paste and press Enter

To Start Windows Audio Endpoint Builder:

net start AudioEndpointBuilder

Note: You can’t start a service if Startup type is on Disabled.

To Stop Windows Audio Endpoint Builder:

net stop AudioEndpointBuilder

To change Startup Type:

Automatic:
REG add "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\services\AudioEndpointBuilder" /v Start /t REG_DWORD /d 2 /f

Manual:
REG add "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\services\AudioEndpointBuilder" /v Start /t REG_DWORD /d 3 /f

Disabled:
REG add "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\services\AudioEndpointBuilder" /v Start /t REG_DWORD /d 4 /f

Automatic (Delayed Start):
REG add "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\services\AudioEndpointBuilder" /v Start /t REG_DWORD /d 2 /f

Note: When you change to Automatic (Delayed Start) a new key DelayedAutostart is created with value 1.
REG add "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\services\AudioEndpointBuilder" /v DelayedAutostart /t REG_DWORD /d 1 /f

When you change to Automatic from Automatic (Delayed Start), GecikmeliAtotostart değeri 0 olarak değiştirildi . REG "HKLM \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ services \ AudioEndpointBuilder" / v Gecikmeli Otomatik Başlat / t REG_DWORD / d 0 / f ekleyin
CMD:
Bu yöntem, Windows Ses Uç Nokta Oluşturucu'yu Komut
İsteminden Nasıl Başlatıp / Durdurduğunuzu ve değiştireceğinizi gösterir .
Lütfen aşağıdaki adımları izleyin:

Msconfig:
Bu yöntem, Windows Ses Son Nokta Oluşturucu'nun
Sistem Yapılandırması (msconfig.exe) kullanarak işletim sistemiyle başlamasını nasıl engelleyeceğinizi gösterir .
Please perform the following steps:

Please go to Pearl button (Start) and click on the Search programs and files
For more information about the change from Start to Pearl button click here
Write msconfig and press Enter
UpBack

Başlat'a çift ​​tıklayın ve değeri düzenleyin: Başlangıç ​​türünü değiştir: Otomatik - 2 Manuel - 3 Devre Dışı - 4 Otomatik (Gecikmeli Başlatma) - 2 Not: Otomatik (Gecikmeli Başlatma) olarak değiştirdiğinizde, DelayedAutostart 1 değeri ile yeni bir anahtar oluşturulur . Size değiştirdiğinizde Otomatik dan Otomatik (Gecikmeli Başlatma) , DelayedAutostart değişiklik değeri 0 .

Kaynak: https://computerstepbystep.com/windows_audio_endpoint_builder_service.html

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.