Dünyanın ilk kablosuz Blu-ray sürücüsü

prototyqe

Kadim Üye
7 Kas 2011
5,207
0
Chicago İL
BDwriter01.jpg

Pioneer, dünyanın ilk kablosuz Blu-ray sürücüsünü görücüye çıkardı. BDR-WFS05J olarak adlandırılan Blu-ray sürücü, Windows ve Mac işletim sistemleriyle uyumlu şekilde çalışıyor. Hem okuma hem de yazma özelliği bulunan sürücü, Wi-Fi 802.11a/b/g/n bağlantısı ile PC veya Mac’lere bağlantı kuruyor.
Pioneer’ın kablosuz Blu-ray sürücüsü (kablo ile) access point veya router cihazlarla iletişim kurarak 70 Mbps hızında veri aktarımına da izin veriyor. Üç boyutlu Blu-ray oynatma yeteneğine de sahip olan Pioneer BDR-WFS05J, gücünü AC adaptörden alıyor. Bu ayın sonunda Japonya’da piyasaya sürülecek olan Blu-ray sürücüsünün satış fiyatı ise 25 bin yen (252 dolar). Kablosuz Blu-ray sürücüsünün diğer ülkelerde satışa sunulup sunulmayacağı ise şu an için bilinmiyor.

Kaynak
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.