Durumdan korkuyorum. Lütfen içeri

Rebii

Üye
7 Eki 2009
120
0
33
5 Dakikaya Her yerde
Herkese Merhabalar arkadaşlar yaklaşık 2-3 aydır

Kod:
[B][FONT=Lucida Console][B][FONT=Lucida Console]+441784225400[/FONT][/B][/FONT][/B]

yukarıdaki numaradan aranıyorum ingilizcem yeterli olmadığı için ne dediğini tam olarak anlamıyorum fakat sitelerini biraz inceledim ve sanırım sitelerin güvenliğinden sorumlu bi şirket

ardından bana şu mailleri yolladılar ;

Kod:
 [COLOR=White][FONT=Calibri,sans-serif][SIZE=2]Hi Rebii,[/SIZE][/FONT]

[FONT=Calibri,sans-serif][SIZE=2]Thank  you for your time and patience on the phone. I understand that you do  not speak English and I was chasing you since August with regards to your query as you had taken a web performance trials programme for your  website.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Calibri,sans-serif][SIZE=2]Please let me know if this is still an active requirement. I can schedule a call with the sales team to discuss in detail.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Calibri,sans-serif][SIZE=2]If you are not interested in Akamai at this point, feel free to get in touch with us should you have any requirements in future.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Calibri,sans-serif][SIZE=2]Thanks & Regards,

[/SIZE][/FONT][FONT=Calibri,sans-serif][SIZE=2]Hi Rebii,[/SIZE][/FONT]

[FONT=Calibri,sans-serif][SIZE=2]Hope this email finds you well and got a chance to look at my previous email.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Calibri,sans-serif][SIZE=2]Let me know what time suits you best for a quick call regarding our solutions.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Calibri,sans-serif][SIZE=2]Take care and have a great rest of the day.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Calibri,sans-serif][SIZE=2]Look forward for your reply.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Calibri,sans-serif][SIZE=2][SIZE=3]Thanks & Regards,

[/SIZE][/SIZE][/FONT][FONT=Calibri,sans-serif][SIZE=2]I will be acting as your point of contact at Akamai with regards to your query.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Calibri,sans-serif][SIZE=2]We could schedule a call to discuss your requirements in further detail.  [/SIZE][/FONT]

[FONT=Calibri,sans-serif][SIZE=2][COLOR=black][COLOR=White]Please let me know wha[/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR][COLOR=White][FONT=Calibri,sans-serif][SIZE=2]t time suits you best.  [/SIZE][/FONT]

[FONT=Calibri,sans-serif][SIZE=2][SIZE=3][COLOR=black][COLOR=White]Thanks & Regards,

[/COLOR][/COLOR][/SIZE][/SIZE][/FONT]   [FONT=Calibri,sans-serif][SIZE=2]Hi Rebii,[/SIZE][/FONT]

[FONT=Calibri,sans-serif][SIZE=2]I will be acting as your point of contact at Akamai with regards to your query.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Calibri,sans-serif][SIZE=2]We could schedule a call to discuss your requirements in further detail.  [/SIZE][/FONT]

[FONT=Calibri,sans-serif][SIZE=2]Please let me know what time suits you best.  [/SIZE][/FONT]

[FONT=Calibri,sans-serif][SIZE=2][SIZE=3]-[/SIZE][/SIZE][/FONT]

[FONT=Calibri,sans-serif][SIZE=2][COLOR=Red]Sri[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri,sans-serif][SIZE=2][COLOR=Red]Account Development (EMEA Region)[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri,sans-serif][SIZE=2][COLOR=Red]Direct : [/COLOR]+44 1784 225 494[/SIZE][/FONT]
 [FONT=Calibri,sans-serif][SIZE=2][COLOR=blue]Akamai Technologies [/COLOR][COLOR=black]| [/COLOR][COLOR=#FF6600]We make the Internet faster, reliable and secure[/COLOR][/SIZE][/FONT]

[/COLOR]

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Farkında olmayan bir şey hakkında "quote" istemişsin, fiyat istemişsin. Sana bir şeyler satmaya çalışıyorlar.. Gavur şirketleri böyle çalışır; sen quote talebinde bulunup iletişim bilgilerini girersen üşenmeden ararlar seni.

Rebii

Üye
7 Eki 2009
120
0
33
5 Dakikaya Her yerde
Farkında olmayan bir şey hakkında "quote" istemişsin, fiyat istemişsin. Sana bir şeyler satmaya çalışıyorlar.. Gavur şirketleri böyle çalışır; sen quote talebinde bulunup iletişim bilgilerini girersen üşenmeden ararlar seni.

öyle bir fiyat isteminde bulunmadım bilmediğim sitelere vb. girmem hack vesaire işleri ile de pek işim olmaz aslında tht' de bulunma sebebim ise gayet ortada bilgileriniz faydalı ama gerçekten bu tip özellikle yabancı sitelere kayıt olmam özellikler numaramı yazmam

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
öyle bir fiyat isteminde bulunmadım bilmediğim sitelere vb. girmem hack vesaire işleri ile de pek işim olmaz aslında tht' de bulunma sebebim ise gayet ortada bilgileriniz faydalı ama gerçekten bu tip özellikle yabancı sitelere kayıt olmam özellikler numaramı yazmam

O zaman cinci hoca çağır, sen uyurken cinler girmiş bilgilerini.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
neden seviyesizleşiyorsun kardeşim ?
bu ne özgüven ?
bu ne ahlaksızlık ?

bunları sana önündeki klavyen veriyorsa bırak onu elinden ve uzaklaş. yardımcı olucam derken post kirliliği yapma.

Üstad sonuna bir gülücük atmayı unutmuşum o kadar, bu ne yahu? Sadece bir espriye bu tepki ne?

Ne bu özgüvensizlik?

Akamai, bir şekilde hem telefon numaranı hem de mail adresini almış. Occam amcamızdan usturasını ödünç alırız, çünkü bu demek oluyor ki onlara bu bilgileri sen verdin ama unuttun. Başka yolu yok.

Her şeyi şahsına bir saldırı addedme üstadım, adamlara ingilizce "bilgilerimi nereden aldınız" diye sor, istersen yazacağın maili ben yazayım, cevabı "bizim sitemizde <bilmemne> formunu <bilmemne> tarihinde doldurdunuz ya" olacak. Veya "facebook login ile giriş yaptınız ve fiyat istediniz, bilgileriniz facebook'ta açık olarak mevcuttu" olacak..

Alındıysan kusura bakma, amacım sadece basit bir espri yapmaktı. Tehlikeli bir durum yok, adamlara "ilgilenmiyom kardaş" diyeceksin bırakacaklar.

Rebii

Üye
7 Eki 2009
120
0
33
5 Dakikaya Her yerde
Üstad sonuna bir gülücük atmayı unutmuşum o kadar, bu ne yahu? Sadece bir espriye bu tepki ne?

Ne bu özgüvensizlik?

Akamai, bir şekilde hem telefon numaranı hem de mail adresini almış. Occam amcamızdan usturasını ödünç alırız, çünkü bu demek oluyor ki onlara bu bilgileri sen verdin ama unuttun. Başka yolu yok.

Her şeyi şahsına bir saldırı addedme üstadım, adamlara ingilizce "bilgilerimi nereden aldınız" diye sor, istersen yazacağın maili ben yazayım, cevabı "bizim sitemizde <bilmemne> formunu <bilmemne> tarihinde doldurdunuz ya" olacak. Veya "facebook login ile giriş yaptınız ve fiyat istediniz, bilgileriniz facebook'ta açık olarak mevcuttu" olacak..

Alındıysan kusura bakma, amacım sadece basit bir espri yapmaktı. Tehlikeli bir durum yok, adamlara "ilgilenmiyom kardaş" diyeceksin bırakacaklar.

Yok ya ben özür dilerim gerçekten gerildim biraz ama eminim hiçbir siteye kayıt etmiyorum kendimi ki akamai ilk defa duyuyorum maili yolladım teşekkür ederim ve tekrar özür dilerim.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Yok ya ben özür dilerim gerçekten gerildim biraz ama eminim hiçbir siteye kayıt etmiyorum kendimi ki akamai ilk defa duyuyorum maili yolladım teşekkür ederim ve tekrar özür dilerim.

Estağfurullah üstad.. Yazıda asıl duyguları aktaramıyoruz, ondan dolayı böyle terslikler oluyor. Alınmadım. Sen de benim kusuruma bakma.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.