Düşük işletim sistemi

xXproX

Katılımcı Üye
16 May 2016
483
0
Benim elimde eski bir laptop var model numarası "Toshiba A210-133" sistem özellikleri çok düşük muazzam derecede yavaş bir bilgisayar, sadece içinden resimlere bakıp video izleyeceğim bildiğiniz en düşük sistem gereksinimi isteyen işletim sistemi nedir

Nonantiy

Moderasyon Ekibi Lider Yardımcısı
28 Haz 2020
1,989
5
1,082
Kayseri
Kali linuxda driverları yüklüyemez. en dorusu kde neon veya arch linux

lyxG

Üye
15 Ocak 2019
247
1
27
Rami sakın haşat etme kali parrot filan :D illede kurucaksan manjaro yada ubuntu 14.04 öneririm ben ubuntu kullanıyorum 18 de 16 yıda kullandım 14 de iyi denemeni tavsiye ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

c0rrect

Üye
28 Nis 2020
63
0
Arch
Selamlar!

Donanımsal özelliklerin zayıf ise linux os lere yönelmeni tavsiye ederim. Hangi distroyu (linux dağıtımını) kurduğunun pek bir önemi yok. Hepsine istediğin masaüstü ortamına kurabilirsin. Önemli olan masaüstü ortamı. Hafif masaüstü önerisi istersen sana xfce4 önerebilirim.

xfce4 kurmak için terminale şu komutu yaz;
apt-get install xfce4 xfce4-goodies

kurduktan sonra logout yap sonra masaüstü ortamı seçme butonuna tıkla ve xfceyi seç.
İyi günler !

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.