Düşük Sistemler için öneri işletim sistemi

Ftrea

Katılımcı Üye
3 Nis 2016
256
1
Merhaba.
Kardeşim çok düşük sistemli bilgisayar kullanmakta (1000 lira bandında kasalar). Windows 10 kurulu ancak bilgisayar gereğinden fazla kasıyor ve açılmıyor.

Bu sebeple yeni işletim sistemi yükleyeceğim.
Windows 7 Home
Windows 8.1

ikisi arasında kaldım, hangisini önerirsiniz?

xzh

Üye
8 Nis 2020
217
72
Merhaba.
Kardeşim çok düşük sistemli bilgisayar kullanmakta (1000 lira bandında kasalar). Windows 10 kurulu ancak bilgisayar gereğinden fazla kasıyor ve açılmıyor.

Windows 7 Home
Windows 8.1

linux yuklemeni tavsiye ederim tavsiyyem manjaro.manjaronun sistem gereksimleri.belki bir ssd taka bilirsin.
  • 1 GB memory
  • 30 GB hard drive space
  • 1 GHz or better CPU
  • High definition graphics card and monitor
  • Broadband internet connection

Phoenix.py

Katılımcı Üye
9 Tem 2021
567
291
THT
Merhaba.

Windows 7 Home
Windows 8.1

Windows 7 ama windows diyorsan yoksa linux öneririm.

fayrtek

Uzman üye
9 Nis 2021
1,173
386
23
İnternetin Derinliklerinde...
Merhaba.

Windows 7 Home
Windows 8.1

İkisininde denemeli ve hangisinde daha rahat olur isen onu kullanmalısın
Ama bana göre Windows bilmem kaç da olsa en güzeli kali linux işletim sistemi çünkü basit bir komut satırı arayüzü ile sistemi kolayca yönetebiliyoruz bu konuda çok avantajlı ama yinede sen bilirsin...

Nonantiy

Moderasyon Ekibi Lider Yardımcısı
28 Haz 2020
1,983
1,080
Kayseri
Merhabalar,

eğer gündelik hayat'a bilgisayarı kullanmak istiyorsanız bir Windows dağıtımı değilde Linux'u tercih etmenizde önem var. Kde Neon, Manjaro gibi dağıtımlar yeni kullanmaya başlayan kullanıcılar için gayet iyi tercihler.

İyi günler dilerim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.