Düşünülesi bir yaş problemi

ArViX

Uzman üye
28 Şub 2013
1,273
0
cos a=cos bc
Sayım memuru bir kapıyı çalar ve içerideki kadına kaç çocuğu olduğunu ve onların yaşını sorar.
-"Üç kızım var, onların yaşları birer tam sayı ve yaşları çarpımı 36'dır" diye cevaplar kadın.
- "Bu yeterli bilgi değil." diye cevaplar sayım memuru
-" Onların yaşları toplamı yandaki binanın camlarının sayısı kadardır" der kadın.
-"Sayım memuru biraz düşündükten sonra keşke biraz fazla bilgi verseydiniz " diye cevaplar.
-"Tamam, benim büyük kızım Ceren Beşiktaşlıdır" diye cevaplar kadın

Buna göre, üç kızın yaşları toplamı kaçtır?

R31S

Yeni üye
30 Ocak 2015
45
0
9 2 2 diyorum 13 en buyuk kız takım tuttuguna gore 9 olmalı diğerleri de 2 yaşında

Z3D1

Katılımcı Üye
15 Mar 2017
403
4
Kim
Benim bildiğim benim küçük kızım çikolatayı çok sever diyordu soruda ve eğer bu soru o soru ise cevap 8 olacak hocam

ArViX

Uzman üye
28 Şub 2013
1,273
0
cos a=cos bc
Moderatör tarafında düzenlendi:

Fpawn

Yeni üye
14 Mar 2019
32
0
kadın neden direk cevap vermek yerine tam sayı yla uğraşıtıyor ?

:)

Tüm matematiğe bakış açım

'ReDLiNe

Blue Team Lideri
23 Haz 2015
7,759
3,680
23
Ankara
Sayım memuru bir kapıyı çalar ve içerideki kadına kaç çocuğu olduğunu ve onların yaşını sorar.
-"Üç kızım var, onların yaşları birer tam sayı ve yaşları çarpımı 36'dır" diye cevaplar kadın.
- "Bu yeterli bilgi değil." diye cevaplar sayım memuru
-" Onların yaşları toplamı yandaki binanın camlarının sayısı kadardır" der kadın.
-"Sayım memuru biraz düşündükten sonra keşke biraz fazla bilgi verseydiniz " diye cevaplar.
-"Tamam, benim büyük kızım Ceren Beşiktaşlıdır" diye cevaplar kadın

Buna göre, üç kızın yaşları toplamı kaçtır?

en son böyle bir soru çözdüğümde kız kendisinin kayınbiraderi çıkıyordu

Vir

Yeni üye
31 Mar 2019
0
0
9 2 2 mi sebebi de takım tuttuğu için 9 yaşında mı bende 36 1 1 diyorum ozaman 36 yaşındaki kişi de takım tutabilir güzel kafa çalışmaymış tebrikler

TheVeronica

Katılımcı Üye
13 Ocak 2019
908
1
Ütopya
Şimdi 2 kızının yaşı 1 olsa Ceren'de 36 olsa cevap 38:) veya farklı desek 1,2,18 desek bu seferde 21

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.