DxDiag Sorunu

Levixsis

Yeni üye
27 Haz 2016
18
0
İyi akşamlar güzel insanlar benim bir problemim var ve buna çözüm lazım şimdi problemim şu:
Bilgisayarıma ne olduysa artık bilemiyorum ama filmleri ve dizileri izlerken tam ekranda kasma problemi olmaya başladı ve bu gerçekten sinirimi bozmaya başladı ses gidiyo ama görüntü donuyor bunun problemini araştırdım dxdiag'da DirectDraw(bkz ekrangörüntüsü) diye birşey varmış bilgisayarı oyunlarda hızlandırıyor ama filmlerde felan dondurmaya sebep oluyormuş diyor bazı formlarda şimdi ben bu directdraw'ı nasıl kapatırım microsoftun yardım sayfasında seçili olan yeri açın diyor(Görüntü sekmesinde, DirectX Özellikleri altında DirectDraw Hızlandırması ve Direct3D Hızlandırması öğelerinin seçili olduğundan emin olun.Bu satırlardan herhangi biri Devre Dışı durumunu gösteriyorsa, bu satır için Etkinleştir'i tıklatın.) ben kapatmak istiyorum aslında ama öyle bir seçenek yok gerçekten deli olucam birisi lütfen yardım etsin veya farklı bir çözüm bilen varsa çok iyi olur.

SS:
https://prnt.sc/hz4nnc

Son düzenleme:

TRWE

Katılımcı Üye
1 Şub 2008
615
13
Düzce
Windows Kayıt Defteri ayarı gerekiyor ama siz bu ayarlamayı yapabilecek misiniz?

Ama ben genede veriyorum;

DIRECTDRAW

;DisableAGPSupport - Disable AGP support
;DisableMMX - Disable MMX processor extensions
;DisableWiderSurfaces - Disable Wider Surfaces support
;DisableInactivate - Disable dual-head video card debugging
;EnablePrintScreen - Enable Print Screen capture
;ModeXOnly - Use Mode-X for older video cards
;ShowFrameRate - Display the frame rate (if supported)
;DisableNoSysLock - Disable long-duration locks on video memory
;ForceNoSysLock - Force use of long-duration locks on video memory
;EmulationOnly - Enable software emulation layer for older video cards

Windows >> Başlat Menüsü>> Çalıştır Kutucuğuna regedit yazınız enter tuşuna basınız.Açılan Windows Kayıt Defterinde;

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\DirectDraw] anahtarına geliniz ve aşağıdaki dword (32bit) sayısal değerleri oluşturunuz.

DisableAGPSupport"=dword:00000000
DisableMMX"=dword:00000000
DisableWiderSurfaces"=dword:00000000
DisableInactivate"=dword:00000000
ModeXOnly"=dword:00000000
DisableNoSysLock"=dword:00000000
ForceNoSysLock"=dword:00000001
EmulationOnly"=dword:00000000

Sonra sistemi yeniden başlatınız.

Yani Kayıt Defterinde göründüğü gibi olacak

TRWE_2012
YAZILIM EDİTÖRÜ [Alaydan Yetişme]

Levixsis

Yeni üye
27 Haz 2016
18
0
Windows Kayıt Defteri ayarı gerekiyor ama siz bu ayarlamayı yapabilecek misiniz?

Ama ben genede veriyorum;

DIRECTDRAW

;DisableAGPSupport - Disable AGP support
;DisableMMX - Disable MMX processor extensions
;DisableWiderSurfaces - Disable Wider Surfaces support
;DisableInactivate - Disable dual-head video card debugging
;EnablePrintScreen - Enable Print Screen capture
;ModeXOnly - Use Mode-X for older video cards
;ShowFrameRate - Display the frame rate (if supported)
;DisableNoSysLock - Disable long-duration locks on video memory
;ForceNoSysLock - Force use of long-duration locks on video memory
;EmulationOnly - Enable software emulation layer for older video cards

Windows >> Başlat Menüsü>> Çalıştır Kutucuğuna regedit yazınız enter tuşuna basınız.Açılan Windows Kayıt Defterinde;

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\DirectDraw] anahtarına geliniz ve aşağıdaki dword (32bit) sayısal değerleri oluşturunuz.

DisableAGPSupport"=dword:00000000
DisableMMX"=dword:00000000
DisableWiderSurfaces"=dword:00000000
DisableInactivate"=dword:00000000
ModeXOnly"=dword:00000000
DisableNoSysLock"=dword:00000000
ForceNoSysLock"=dword:00000001
EmulationOnly"=dword:00000000

Sonra sistemi yeniden başlatınız.

Yani Kayıt Defterinde göründüğü gibi olacak

TRWE_2012
YAZILIM EDİTÖRÜ [Alaydan Yetişme]
Teşşekürler ama bunu geri açmak için ne yapmam gerek ?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.