E Bay Güvenilir mi ?

GeneraLoser

Katılımcı Üye
12 Şub 2016
558
0
Çünkü orası amerika.
Amerikadaki ürünler,türkiyedekilerden 3 kat daha ucuz fakat ordan alırsan,gümrükte sıkıntı yaşarsın.
Vergi koyup aynı fiyata denk getiriyorlar.
Yani ordan alıp ucuza getiremezsin :D

*Sanchez*

Katılımcı Üye
17 Eki 2011
691
0
belli fiyatın altında veya üstünde tam bilmiyorum gümrük geçişinde bi ihtimal sıkıntı çıkabiliyor. şöyle birşeyde duymuştum, gümrükçü işine yarayan ürünlerin geçişinde sıkıntı çıkarıp kendisi alıyor. bilmiyorum ne denli doğru.

IRun

Katılımcı Üye
16 Ocak 2016
654
2
Selanik
GüncelllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL

IRun

Katılımcı Üye
16 Ocak 2016
654
2
Selanik
arkadaşım öncelikle 24 saat geçmeden güncel yazman yasak. Ebay güvenli bir site. ancak satın alacağın ürünün açıklamasına bakmadan alma. Çünkü bazı kişiler mesela 200 dolar'a iPhone 6 satıyorlar. ürün açıklamasına baktığın zaman sadece kutusunu sattığını belirtiyor. sen açıklamaya bakmadan alırsan böyle birşeyle karşılaşabilirsin. bu durumda satıcıyı şikayet edemeyip ürünü de geri gönderemiyorsun. gümrük vergisi ödememek için amerikadan satın aldığın ürünlere dikkat et. Amerikadan gelen çoğu üründe gümrük vergisi oluyor.

Öncelikle 2. sayfaya düştügünde güncel atılıyor diye biliyorum

EyvAllah

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.