E ticaret sitesi kurma

mythafk

Katılımcı Üye
28 Haz 2016
502
0
KAYSERİ
Merhaba değerli dostlarım, Ben e ticaret sitesi kurmak istiyorum bunun için 6 bin TL bütçe ayırdım bynogame ve gamesatis gibi ticari web sitesi kurmak istiyorum asıl sorum şu. Tamam hosting firmaları var fakat ben böyle insanların da kurduğum web site de satış yapmalarini istiyorum nasıl yapabilirim bilgi sahibi olan var sa yardımcı olmasını isterim teşekkürler iyi bayramlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ra

Uzman üye
1 Ocak 2016
1,679
1
95
Gaziantep
Merhaba eğer kodlama ile uğraşmak istiyorsanız biraz uzun bir işiniz olacaktır. Istemiyorsanız WordPress bir site kurarak 200-800tl ye kadar varabilen e-ticaret temalarını satın alıp kendinize göre editleyebilirsiniz. 200 den aşağı 800 den de yukarı yazılımlar size bir fayda sağlamaz. Elinizde kalırsa paranıza yazık olur.

Ra

Uzman üye
1 Ocak 2016
1,679
1
95
Gaziantep
Bu konu hosting konusunda yardımcı olabilir. Internette Wordpress E-Commerce Tema veya Ücretli Wordpress E-Ticaret Temaları şeklinde aratabilirsiniz veya çeşitli yerlerde istediğiniz tarzda tema yaptırabilirsiniz.

Son düzenleme:

'Leo

Uzman üye
17 May 2018
1,357
4
minimum 1000 tl SEO
Instagram ve Facebook gibi sitelerde uzun süreli kalacak Reklam
Siten için bir UI/UX Tasarımı Minimum 1000 tl
Siteninde kodlatılması lazım piyasasını bilmiyorum 1000 tlden az değildir
Seo puanını düşürmeyecek hızda hosting gerekir
Siten için bir logo tasarımı 400-1000 tl arasında yaptırmanı tavsiye ederim ama daha düşük fiyatada güzel işler yapanlar var.
Ne kadar iyi reklam tasarımı yaptırırsan ve insanlara kazanç sağlayabilecekleri seçenekler sunarsan o kadar fazla satıcı veyahut müşteri çekersin sitene

Reklamları sesli ve hareketli bir şekilde profesyonel kişilere yaptırmalısın.
Ben de düşündüm e ticaret sitesi açmayı düşününce mükemmel bir site için bunlar gerekiyor.

Son düzenleme:

bay404

Uzman üye
1 Mar 2020
1,671
42
Antalya
Merhaba değerli dostlarım, Ben e ticaret sitesi kurmak istiyorum bunun için 6 bin TL bütçe ayırdım bynogame ve gamesatis gibi ticari web sitesi kurmak istiyorum asıl sorum şu. Tamam hosting firmaları var fakat ben böyle insanların da kurduğum web site de satış yapmalarini istiyorum nasıl yapabilirim bilgi sahibi olan var sa yardımcı olmasını isterim teşekkürler iyi bayramlar.

Merhaba değerli üye, ne aşırı düşük fiyatlarla abartmaya ne de aşırı yüksek fiyatlarla korkutmaya gerek yok. Orta düzey bir yatırım ile sorun çözülecektir. Öncelikle 100₺ civarı bir fiyat ile hosting ve domain'i ayarlayabilirsin. Script noktası evet biraz pahalı fakat internette ücretsiz olarak dağıtılanlar da mevcut. Onun dışında instagramda bir çok logo yapımcısı bulunuyor. Sana çok ucuz fiyata logo tasarımı yapacaklardır. Yani ücretsiz script bulduğunu varsayarsak ( kalitesiz vs değil bulması zor da değil ) en fazla 300₺ civarı site kurulur. Eğer ücretli script kullanmak istiyorum dersen işin içine script ücreti de girecektir, orası sana kalmış. Onun dışında daha önce de söylemiştim her ne iş yapılırsa yapılsın o işten bir kazanç edinmek istiyorsanız, kitle sahibi olun bir kitleye hitap edin bir şekilde kendinize kitle bulun. Bunun en kolay yolu reklam vermektir. Reklam dışında belirli sosyal medya platformları ve yakın çevre ile paylaşımlarda bulunarak başlayabilirsiniz. İyi forumlar.. :mahcup:

boole

Ar-Ge Ekibi Proje Yöneticisi
12 Nis 2019
735
201
.Net Core
merhaba
web siten için özel script bulman lazım veya yazdırman lazım ne şekilde elde edersen et açığı varmı kontrol etmelisin mutlaka yoksa daha sonra başın ağrıyabilir.
şimdi açıksız sistem mi olur demeyin demek istediğim evin kapısı penceresi varmı ve bunlar kilitli mi ?

PasTiEl

Katılımcı Üye
5 Haz 2015
327
0
Merhaba, bu e-ticaret işi çok hafife alınıyor. 6 bin tl ile olabilecek bir iş değil. Başarılı bir e ticaret sitesi açmak istiyorsanız 1000 tl lik scriptlerle, ucuz tasarımlarla, az kişiye hitap eden reklamlarla olacak işler değil. Hatta birçok e ticaret sitesi normal bir dükkanı tutup iş yapmaktan çoook çok daha pahalıya patlıyor. Bu soruları e ticaret ile gerçekten uğraşan kişilere sormalısın. Ben sana başarılı e ticaret sitesi sahiplerinin oturup en ucuz maliyet hesabı yaptığı bir video linki atıyorum; [ame="https://www.youtube.com/watch?v=_0pFjXX1hRo"]BU[/ame] videodaki kişilerden birisi MUGO' nun sahibi. Buyur başarılı 1. ağızlardan işi dinle. Kanala göz atacak olursan e-canta.com' un sahibinin e ticaret ile alakalı konuştuğu videolar da mevcut.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.