E-Ticaret Sitesi Oluşturma

No460

Yeni üye
26 Kas 2019
3
0
İyi Akşamlar,

Bir marka oluşturmak için üzerinde çalışıyorum. Web sitesi kurucam e - ticaret sitesi. Bir yazılımcı ile konuştum, sayfanın bitmesi yaklaşık 3 - 4 ay süreceğini söyledi. Ve bankalarla anlaşma yapıp sanal posla beraber bu işin bana maliyetli olacağını dile getirdi. (Yaklaşık 100 - 200 Bin Türk lirası). Yazılımcı Digitürk'ün şirketinde çalışıyor, zaten bu işi tek başına yapamayacağını, 2 - 3 kişi ile birlikte çalışacaklarını ve kolay bir şey olmadığını söyledi. Doğru mu sizce? Bu kadar maliyetli mi bu iş? (Site hepsiburada ve D&R tarzında bir şey fakat mantığı daha bambaşka)

Moderatör tarafında düzenlendi:

S9NTX

Özel Üye
19 Ağu 2017
6,386
1,404
Cevap: E - Ticaret Sitesi Oluşturma Hk.

Merhaba evet sürer ve maddi açıdan da normal bir rakam bu işlere giriyorsanız alismalisiniz ki tek başına yapılacak bir iş değil

CrayFt

Katılımcı Üye
25 Ara 2015
768
1

Merhaba,
E-ticaret ile uğraşan biri olarak yazıyorum. Öncelikle ne satacağınız çok önemli yaptığınız altyapı bunu kaldırabilecek mi ? Yada şöyle sorayım oluşturduğunuz yazılımı hangi servis sağlayıcı ile kullanacaksınız hosting seçimi çok önemli. Ardından bence Türk milletinin en büyük problemi dereyi görmeden paçayı sıvaması. Sizin bu siteniz tutacak mı? Yani 100 bin lira gerçekten büyük bir rakam. Bu para ne kadar süre içerisinde geri dönüş sağlayacak. Bence bu kadar büyük girmeyin bu işe. Açık kodu wordpress tabanlı, sanal pos yerine sağlayıcı pos yani iyzico, shopier vs., ve host olarak uygun ama yoğunluğu kaldırabilecek bir hesap ile başlangıç yapın.

Hayalinizi zorlaştırmayın. Yapın sonra daha iyisini yaparsınız. Ama ilk adım çok önemli ve ilk adımdanda önemlisi bu adım 100 bin lira eder mi?

Hayırlı günler dilerim vesselam.

No460

Yeni üye
26 Kas 2019
3
0

Merhaba,
E-ticaret ile uğraşan biri olarak yazıyorum. Öncelikle ne satacağınız çok önemli yaptığınız altyapı bunu kaldırabilecek mi ? Yada şöyle sorayım oluşturduğunuz yazılımı hangi servis sağlayıcı ile kullanacaksınız hosting seçimi çok önemli. Ardından bence Türk milletinin en büyük problemi dereyi görmeden paçayı sıvaması. Sizin bu siteniz tutacak mı? Yani 100 bin lira gerçekten büyük bir rakam. Bu para ne kadar süre içerisinde geri dönüş sağlayacak. Bence bu kadar büyük girmeyin bu işe. Açık kodu wordpress tabanlı, sanal pos yerine sağlayıcı pos yani iyzico, shopier vs., ve host olarak uygun ama yoğunluğu kaldırabilecek bir hesap ile başlangıç yapın.

Hayalinizi zorlaştırmayın. Yapın sonra daha iyisini yaparsınız. Ama ilk adım çok önemli ve ilk adımdanda önemlisi bu adım 100 bin lira eder mi?

Hayırlı günler dilerim vesselam.

Merhaba,

Aylık cirosu en az 200 bin lira olucak bir iş. Tv kanalları, açık hava reklamı veren şirketler ile reklam için konuşmalar yapılacaktır. Site rahatlıkla 3 - 4 milyondan fazla kullanıcıyı kaldıracak düzeyde. Ve sitenin bakımları düzenli olarak yazılımcılar tarafından yapılacaktır.

stayhigh

Katılımcı Üye
17 Eyl 2019
647
2
Mars

Evet mali açıdan zor bir iş, bunlara alışmak zorundasınız. Bu işi yapacak insanlarında işi kolay değil, siteyi en baştan yazıp kuracak biraz zaman alacaktır.​

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.