Edm ve müzik prodüksiyonu nasıl yapılır part 1 by DemirOzy

DemirOzy

Yeni üye
20 Ağu 2017
9
0
İstanbul
Merhaba,forumda gördüm başlık "Remix nasıl yapılıyor" 4 senedir djlik 6 senedir prodüksiyon yapıyorum ağırlıklı trap ve electro house ama bu konuda ilgisi olan arkadaşlarımıza yardım amaçlı videolar atacağım ama ilk olarak bi gerekli programları ve "vsti" & "vst" leri söylemem gerek...

Arkadaşlar öncelikle DAW vardır açılımı "digital audio workstation" bu programımız sesleri birleştirme,eq,mastering,mixing olsun herşeyi barındıran ana programdır örnek:

FL Studio 12,Ableton,Logic Pro X,Cubase vb.

Şuan bu 4 temel var size tercihim günümüzde edm yapanların çoğu ya fl yada ableton kullanır örnek:

Ableton Kullananlar:

Skrillex
Diplo
Deadmau5 gibi prodüktörlerse (kanıt için equipboard'u inceleyebilirsiniz)

Fl kullananlar:

Martin Garrix
Mesto
Tiesto
Hardwell gibi ağırlıklıdır

DAW seçiminizi yaptınız diyelim ki araştırın,ben ableton live 9 suite kullanıyorum.Gelelim "VST" nedir ?

öncelikle bu programlar ayrılır "VST" ve "VSTİ" diye vsti ler generator olarak iş görür ses yaratırsınız örneğin Xfer Serum,NI Massive,Sylenth1 kesinlikle kullanacağız.VST ise effect ağırlıklı Sausage fattener,İzotope Ozone 7 kullanacaklarımız arasındadır. Bu part 1 seri bir şekilde flood yapmadan :) diğer partalrı getireceğim örnek bir remiximi youtube videosu aracılığı ile paylaşacağım dediğim gibi Electro House,Dubstep ve ağırlıklı Trap (Hybrid) yapıyorum öğreneceğiniz türlerde bunlardır aşağıda bu ana programların legal linkleri verilicek satın almak isteyenler için crack önermem çok error alırsınız ama internette mevcut.

Ableton:

www.ableton.com

Diğer yazdığım "VST" ve "VSTİ" linklerini vermeyeceğim onları sizin bulmanızı tavsiye ederim gereksiz pahalılardır.Daha ucuza gelmesi için splice.com dan splice'ı indirip ordan legal bir şekilde alınız.

Kendi Remixlerimden biri,Deep House:

[ame="https://www.youtube.com/watch?v=PQYD4IPvqS4"]https://www.youtube.com/watch?v=PQYD4IPvqS4[/ame]

2. partda video ile geleceğim umarım beğenirsiniz,yararı olur.

thisisturgut

Yeni üye
14 Şub 2023
1
0
Hocam merhaba, ben de prodüksiyon ile ilgileniyorum merak ettiğim şu; En iyi ses paketleri Splice'da diğer ücretsiz sitelerdekiler kullanışsız. Splice ise aylık 39$. Ücret ödemeden bu siteden istediğim sesleri indirip kullanabilmemin bir yolu var mı

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.