Eğitim Kurumu Sitesi ve Tüm Portlar Açık

AmiralSalvo

Yeni üye
20 Şub 2016
32
2
Merhabalar dostlar. Bir eğitim kurumun sitesini tarattım birçok portun açık olduğunu gördüm.Bu işlerde yeniyim siteye sızma testlerini nasıl yapabilirim. Özellikle 21.port açık sanırım bu sızma için önemli bir port.

Nonantiy

Moderasyon Ekibi Lider Yardımcısı
28 Haz 2020
1,987
5
1,082
Kayseri
Merhabalar,

Portlarda çok fazla açık olduğunu sanmıyorum. Telnet veya Ftpden iş çıkabillir fakat diğerleri çöp diyebilliriz. Ama genede araştırmanı tavsiye ediyorum.

İyi günler dilerim.

AmiralSalvo

Yeni üye
20 Şub 2016
32
2

AmiralSalvo

Yeni üye
20 Şub 2016
32
2
Yani kuruma durumu bildirmek mi istiyorsunuz? O zaman sızma testiyle ilgili bilgi istememeniz gerek çünkü forumumuzda Türk sitelerine sızma isteği yasaktır.
İsteğim şundan ibaret ilk defa bu sistemi denedim safece yapabilecek miyim bunun amacındayım zarar vermek gibi bir amacım olsaydı türk sitesi değil derdim ve işlem işin yardım alırdım

Merhabalar,

Portlarda çok fazla açık olduğunu sanmıyorum. Telnet veya Ftpden iş çıkabillir fakat diğerleri çöp diyebilliriz. Ama genede araştırmanı tavsiye ediyorum.

İyi günler dilerim.
Hocam version hakkında Bilgi alamıyorum alabilsem exploit deneyecem ancak yok nasıl bir yol izlemeliyim Version hakkında

Firewall benzeri bir sistem kullanılmakta. Bu yüzden tüm portlar açık görülmekte.
Lütfen SYN scan taraması yapın ve üzerinde VERSION tespiti de gerçekleştirin bu sayede asıl dış ağa açılan portlarla hangi yazılımla ilişkisi olduğunu göreceksiniz.
Bunu belirtmeniz güzel oldu Google.com da denedim tüm portlar açık nasıl oluyor diye düşündüm saatlerce

Pm den ulaşabilirsiniz
Merhabalar , siteyi nasıl tarattınız öğrenmek istiyorum da bende yeniyim hacklemekte o yüzden

emr3q

Üye
29 Tem 2017
148
19
Firewall benzeri bir sistem kullanılmakta. Bu yüzden tüm portlar açık görülmekte.
Lütfen SYN scan taraması yapın ve üzerinde VERSION tespiti de gerçekleştirin bu sayede asıl dış ağa açılan portlarla hangi yazılımla ilişkisi olduğunu göreceksiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.