Ekran açılmıyor??

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
15 Tem 2009
85
0
merhabalar, arkadaşım bilgisayarımda film izlerken bi anda bilgisayar kapanmış ve bir daha açılmadı. açma kapama tuşuna bastıgımda fanlar çalışıyor fakat ne bilgisayardan bip sesi , nede ekran geliyor. işlemci ve anakart hariç diğer parçaları teker teker arkadaşın bilgisayarında denedim onunkinde bu parçalar çalışıyor onlarda bi problem yok ne yapmam gerekli

DreaMHunteR

Kıdemli Üye
27 Ağu 2009
3,131
0
Eskişehir
Sistem çökmüş olmasın ?

sistem çökse bile daha doğrusu hdd olmasa bile ekrana görüntü gelir boot device ister ;)

arkadaş işlemci pek bozulacağını sanmam .kolay kolay bozulmaz çünkü.

geriye anakart kalıyor ;)

ayrıca monütörü de değiştirdin mi ? ben geçen servise gititm aynı sorun.görüntü yok dedi.baktım monütörün elektrik kablosu oynamış olmaz deeme bi bak bakalım ? umarım donanımsal bir sorunun yoktur.

15 Tem 2009
85
0

sistem çökse bile daha doğrusu hdd olmasa bile ekrana görüntü gelir boot device ister ;)

arkadaş işlemci pek bozulacağını sanmam .kolay kolay bozulmaz çünkü.

geriye anakart kalıyor ;)

ayrıca monütörü de değiştirdin mi ? Ben geçen servise gititm aynı sorun.görüntü yok dedi.baktım monütörün elektrik kablosu oynamış olmaz deeme bi bak bakalım ? Umarım donanımsal bir sorunun yoktur.

[sıze=3]evet monitörü degiştirdim [/sıze]
[sıze=3]ekran kartını söktüm bios pilini söküp taktım yine aynı başlarken gelen siyah ekrandan sonra gelen mavi ekran gelmiyor hiç birşey gelmiyor[/sıze]
[sıze=3]parcaları sökünce pc yi yeniden başlattıgımda hata vermesi ses çıkarması gerekmiyormu hiç bir ses cıkmadı?????[/sıze]

quaqe.bx

Katılımcı Üye
21 Ocak 2010
260
0
sana power supply gitmiş diyorum sen bana ne diyosun..
power supply ni değiştirmediğin sürece hiçbir yöntem sonucunda bilgisayarın açılmayacaktır.

DreaMHunteR

Kıdemli Üye
27 Ağu 2009
3,131
0
Eskişehir
sana power supply gitmiş diyorum sen bana ne diyosun..
power supply ni değiştirmediğin sürece hiçbir yöntem sonucunda bilgisayarın açılmayacaktır.

anakart veya işlemci yanıksa ? bu ihtimali neden hiç katmıyorsun ? hep sürekli psu psu diyorsun ?.

arkadaş pc de hiç bişeyi deneme yanılma yapmadan kolay kolay sağlammı bozukmu anlayamazsın.işlemciyide değiştirmeyi dene.eğer yine çalışmazsa anakart tırt demektir.tam emin olmak için senin donanımındaki anakart hariç tüm parçaları (hdd ve cd rom lara gerek yok) bi arkadaşının pc sine takıp denemek eğer pc çalışırsa anakartın yanık ;)

quaqe.bx

Katılımcı Üye
21 Ocak 2010
260
0

anakart veya işlemci yanıksa ? bu ihtimali neden hiç katmıyorsun ? hep sürekli psu psu diyorsun ?.

arkadaş pc de hiç bişeyi deneme yanılma yapmadan kolay kolay sağlammı bozukmu anlayamazsın.işlemciyide değiştirmeyi dene.eğer yine çalışmazsa anakart tırt demektir.tam emin olmak için senin donanımındaki anakart hariç tüm parçaları (hdd ve cd rom lara gerek yok) bi arkadaşının pc sine takıp denemek eğer pc çalışırsa anakartın yanık ;)

çünkü bütün parçaları arkadaşının bilgisayarında test etmiş ve çalışıyormuş..
biraz dikkatli okumanı tavsiye ederim:mad:

dönel

Yeni üye
28 Ara 2009
46
0
dedikleri gibi bilinmeyen arızalarda deneme yanılma yöntemi teker teker dene klevye, maus, monitör bile olabilir alakası yok demeyın güc kaynagını degiş ram ekran kartı mutlaka biri bozuk en son anakartın yanmıstır

The Cry

Kıdemli Üye
19 Eki 2007
3,111
10
"-Her Yerden-"
Bak Eğer harici ekran kartın varsa onu çıkart önce sonra onboard olanına tak pc yi öyle aç eğer açılırsa onboard ekran kartı ile format at pcye sonra ekran kartını tak

ha olmadı ise
elektrik kesintisinden anakart veya ekran kartı devreleri yanmış olabilir ona göre bi bak

dısk boot faılure , ınsert system dısk an press enter..
Diyor simdide hata büyük ihtimal hdd'den geliyor hddnin elektirik kablsunu çıkart tak veya değiştir. sonrada bios'dan sıralamasına bak OK

erdem586

Uzman üye
17 Tem 2009
1,244
0
merhabalar, arkadaşım bilgisayarımda film izlerken bi anda bilgisayar kapanmış ve bir daha açılmadı. açma kapama tuşuna bastıgımda fanlar çalışıyor fakat ne bilgisayardan bip sesi , nede ekran geliyor. işlemci ve anakart hariç diğer parçaları teker teker arkadaşın bilgisayarında denedim onunkinde bu parçalar çalışıyor onlarda bi problem yok ne yapmam gerekli
hayır en önemli donanımların biri yanmıstır kesin bu islerin adamı benım :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.