Donanım Ekran kare kare oluyor

AlucaarD

Katılımcı Üye
9 Tem 2015
422
0
Merhabalar , bilgisayarımda anlam veremediğim bir sorun var bundan dolayı yardımınıza ihtiyacım var.

opJMBz.png

bu görselde olduğu gibi bilgisayarımı açıldıktan hemen sonra ekran kare kare oluyor.(sürekli olan bir durum değil) Bir kaç kez kapatıp açıldığında düzeliyor. Az önce tekrardan oldu bu sefer kapatıp açmak çözüm olmadı , ben de kasanın için de ki ekran kartı nın power kablolarını söküp taktım ve sorun şuan da düzeldi sistem özelliklerimi alt kısıma bırakıyorum. Ekran kartı chipset arızası mı power yetersizliği mi sorunu hâlen anlamış değilim.

Ryzen 5 1500x
Asus RX750 4gb
corsair Vegance DDR4 3000mhz 8gb Ram
Toshiba 480 gb SSD
MSI B450 M2 V2 PRO Anakart
Kasanın içinde ki power : https://prnt.sc/10cfvxh

Kulaklık,klavye,mouse gücü monitör den alıyor

Hem display port hem hdmi ile kullandım ikisinde de oldu bu sorun

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bulend

Üye
23 Eki 2020
82
5
KALİ LİNUX
Yüksek ihtimal ile Ekran kartı chipset arızası.
Bilgisayarı Onboard Ekran kartında çalıştırarak deneyebilirsin.
Sorun Ekran kartında olduğunu teyit ettikten sonra, onarım yapan yerler var ortalama 200 tl civarı ücret alınıyor.
Fakat düzen tutmaya biliyor geri hayata döndürmenin garantisi olmuyor.

AlucaarD

Katılımcı Üye
9 Tem 2015
422
0
chipset sorunu benim ilk aklıma gelen fakat power kablosunu söküp taktığımda düzeldi ve sürekli olan bir sorunda değil ayda 1 kez belki oluyor belki olmuyor başka bir şeyden kaynaklandığını düşünüyorum chipset arızası olsa sürekli olmaz mı?

masonz

Uzman üye
12 Ocak 2021
1,283
11
222
Tek Başına Bir Teşkilat
Merhaba güç dengelerinde sorunlar oluşmuş olabilir kabloları değiştirmeyi dene
benim ana kartımda böyle bir sorun vardı sıfırladım kabloları düzeldi

ve driverlerını bi güncelle arada driver güncel olmadığı zaman görüntü kesiyor

AlucaarD

Katılımcı Üye
9 Tem 2015
422
0
Merhaba güç dengelerinde sorunlar oluşmuş olabilir kabloları değiştirmeyi dene
benim ana kartımda böyle bir sorun vardı sıfırladım kabloları düzeldi

ve driverlerını bi güncelle arada driver güncel olmadığı zaman görüntü kesiyor

Driverler güncel durumda zaten power supply den kaynaklı olduğunu düşünmeye başladım artık çünkü sadece pc açılırken bunu yapıyor kullanım sırasında kapanmıyor

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.