Ekran kartı bilgisi doğru mu?

HackerTime

Katılımcı Üye
27 Kas 2010
616
0
Uzayda
merhaba arkadaslar attıgım resımde ısaretlı olan yer ekran kartının gb si oluyor yani onceden ben böyle bılıyordum fakat kuzen 2 bucuk mılyara bılgısayar aldım dedı ozellıklerıne bakayım dedım 5 gb ekran kartını gordum sok oldum bı bakarmısınız dogru yeremı bakmışım

http://i.hizliresim.com/glENEO.png şoktayım hala yanlıs bakıyo olabılırım fakatbugune kadar hep burdan bakıyordum :D

Moderatör tarafında düzenlendi:

cor-vo

Yaşayan Forum Efsanesi
23 Tem 2013
7,985
1
122
merhaba arkadaslar attıgım resımde ısaretlı olan yer ekran kartının gb si oluyor yani onceden ben böyle bılıyordum fakat kuzen 2 bucuk mılyara bılgısayar aldım dedı ozellıklerıne bakayım dedım 5 gb ekran kartını gordum sok oldum bı bakarmısınız dogru yeremı bakmışım

http://i.hizliresim.com/glENEO.png şoktayım hala yanlıs bakıyo olabılırım fakatbugune kadar hep burdan bakıyordum :D

Aslında evet doğru yere bakmışsın ama 6 GB olması hiç bir işine yaramayacak bunuda bilmiş ol. :) Grafik işlemcisi düşükse o kart çöptür fazla heyecanlanma. Ki düşük bir kart gibi görünüyor.

cor-vo

Yaşayan Forum Efsanesi
23 Tem 2013
7,985
1
122
hocam benim kartim 1 gb küsür :D beni çok ezikliyordu bu bellek boyutu onemlı degılmı yanı tam olarak ne ısıne yarar :D

1 GB ekran kartı diyip geçmeyin GTX560 1 GB bir karttır ancak çoğu oyunu en yüksek grafiklerde açabilir. :)

6 GB kartınız var ancak 6 GB olması HİÇ BİR İŞE YARAMAZ. Bunu da bilmiş olun. Ekran kartınız pek iyi değil, sadece belleği yüksek. Bellek zaten hiç bir işe yaramıyor. :)

Küçük-Mavi

Kıdemli Üye
23 Şub 2013
2,674
0
Backdoor
Ekran kartında bellek 3. planda oluyor bellek bazen çok işimize yarar tamam fakat 128 bit olduktan sonra yeni çıkan oyunlarda pek işe yaracağını zannetmem.
Bende 256 bit 2 gb ekran kartı olsun bu ekran kartına tercih ederim(Ben sizin resimdeki ekran kartınızı 128 bit olduğun farzediyorum :D )
Bir de önemli şey çekirdek hızı ve bellek hızı :)

COD44

Uzman üye
10 Kas 2011
1,316
0
Basitce size soyle anlatayim resme bakarsaniz ad yazan kisimda marka model yazar hd 5450 burdaki birinci rakam yani 5 nesli temsil eder yani 5. Nesil bi kart ikinci rakam ise 4 performansi temsil ve kartin teknolojisini temsil eder.

5. Nesil orta sinif bi kart ikinci rakam ne kadar yuksek olursa teknolojisi ve performansi o kadar yuksek olur..

ornek verecek olursak;

2 gb bellekli hd 5850 bi kart 6 gb bellekli hd 5450 bi karttan daha iyi performans verir.

Genelde ikinci rakam 6 da dahil olmak uzere 128 bit 7-8-9 ise 256 biti temsil eder. Yani onemli olan ikinci rakamdir performans ve teknoloji olarak.

Kart alirken ozellikle bu rakamlari ogrenip ona gore kart alin bellege kanipta 4 gb kartla neden bf3 oynayamiyorum diyenleri gormussunuzdur. Herkes bellege bakar ama kimse grafik ozelliklerine ya da bit hizina bakmaz. Orda yazan her rakamin bi anlami vardir hic bi donanima sirf goruntu olsun diye rakam vermezler..

Sanirim gayet aciklayici olmustur..

Iyi Forumlar...

TheDependent

Katılımcı Üye
11 Eyl 2012
546
0
ekran kartın 128 bit oyunlarda çok sıkıntı yaşarsın. :D bende ati 4500 hd var nerdeyse aynı özellikler ben 5 sene önce aldım battlefield 3 - dayz - rust - call of duty mw3 - mafia 2 - gta IV felan oynadım 2 gb ram var bide pc'de :D

COP COP 2011

Kıdemli Üye
20 Ağu 2011
2,669
1
İZMİR
Ekran kartında bellek 3. planda oluyor bellek bazen çok işimize yarar tamam fakat 128 bit olduktan sonra yeni çıkan oyunlarda pek işe yaracağını zannetmem.
Bende 256 bit 2 gb ekran kartı olsun bu ekran kartına tercih ederim(Ben sizin resimdeki ekran kartınızı 128 bit olduğun farzediyorum :D )
Bir de önemli şey çekirdek hızı ve bellek hızı :)

ewt aynen hocam weri yolu genişliği ne kadar geniş olursa 512 bit 1024 bit

entegre sayısına kadar ekran kartı önemlidir

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.