Çözüldü ekran kartı çözünürlük sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ahmet12311

Yeni üye
21 Ocak 2019
35
0
Herkese merhabalar iyi forumlar 2 3 gün önce gece oyun oynarken hiçbir sorun yoktu ama sabah bilgisayarı actıgımda nedense cozunurluk 1024x768 di ve seceneklerde en yuksek 1600x1200 vardı ancak benim maksimum cozunurlugum 1680x1280 normalde boyle olması gerekiyor ancak oyle değil durduk yere boyle oldu ve driver sorunu falanda yok ne yapabilirim ?

х creaтıve

Özel Üye
13 Haz 2016
2,839
164
Herkese merhabalar iyi forumlar 2 3 gün önce gece oyun oynarken hiçbir sorun yoktu ama sabah bilgisayarı actıgımda nedense cozunurluk 1024x768 di ve seceneklerde en yuksek 1600x1200 vardı ancak benim maksimum cozunurlugum 1680x1280 normalde boyle olması gerekiyor ancak oyle değil durduk yere boyle oldu ve driver sorunu falanda yok ne yapabilirim ?

Güncelleme otomatik yükleme yapmış olabilir, ekran kartının sürücüsünü yeni sürüme güncellemiş olabilir. Daha iyi bir performans alabilmek için görüntü kalitesinden ödün vermiş olabilir. (Dxdiag sisteminden netten bulursunuz bi bakın ekran kartının hangisini kullandığına ve directX 11-12 de mi çalıştığına)

ahmet12311

Yeni üye
21 Ocak 2019
35
0
Güncelleme otomatik yükleme yapmış olabilir, ekran kartının sürücüsünü yeni sürüme güncellemiş olabilir. Daha iyi bir performans alabilmek için görüntü kalitesinden ödün vermiş olabilir. (Dxdiag sisteminden netten bulursunuz bi bakın ekran kartının hangisini kullandığına ve directX 11-12 de mi çalıştığına)

merhabalar yeni farkediyorum kusura bakmayın directx sürümü 12

Qwx

Kıdemli Üye
30 Nis 2012
2,728
13
Merhaba,
Driver güncellik kontrolü için Intel® Driver & Support Assistant programını kullanabilirsiniz. Ek olarak kendiniz 1680x1280 çözünürlüğünü ekleyerek de sorunu çözebilirsiniz.

ahmet12311

Yeni üye
21 Ocak 2019
35
0
Merhaba,
Driver güncellik kontrolü için Intel® Driver & Support Assistant programını kullanabilirsiniz. Ek olarak kendiniz 1680x1280 çözünürlüğünü ekleyerek de sorunu çözebilirsiniz.

uygulamayı deniyicem peki cozunurlugu kendim nasıl ekliyeceğim ?

Merhaba,

uygulamayi denedim oda driverler guncel dedi kendim cozunurluk nasil ekliyicem

Moderatör tarafında düzenlendi:

Qwx

Kıdemli Üye
30 Nis 2012
2,728
13
Tekrardan merhaba,
NVIDIA Control Paneli açınız. Ardından Display bölümünde Change Resulation kısmı vardır. Orayı açtığımız zaman Customise > Create Custom Res ; ardından gerekli px değerlerini girdikten sonra kaydedip çıkınız. Çözünürlük eklemiş oluyorsunuz.

ahmet12311

Yeni üye
21 Ocak 2019
35
0
Tekrardan merhaba,
NVIDIA Control Paneli açınız. Ardından Display bölümünde Change Resulation kısmı vardır. Orayı açtığımız zaman Customise > Create Custom Res ; ardından gerekli px değerlerini girdikten sonra kaydedip çıkınız. Çözünürlük eklemiş oluyorsunuz.

ekran kartim nvdia degil amd ve amd catalyst manager kuramiyorum hata veriyor ondan o menulere fln gelemiyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.