Ekran kartı görüntü vermiyor

Emrhc9

Katılımcı Üye
22 Nis 2016
465
0
Merhabalar Msi nx8800 gts bir ekran kartım var.
Gigabyte Technology Co. Ltd. G31M-S2L (Socket 775)
model bir anakartım var. 4GB Ram ve e5300 2.6 ghz işlemcim var.Birde 250w everest psu var.
Bu parçaları sadece geforce 6200le ekran kartı ile sıkıntısız çalışıyor.
Ama nx8800gts takdığım zaman hem güç hemde görüntü sıkıntısı çekiyorum.
Ekran kartının çalışdığından eminim 2 farklı pcde denedim.
onun dışında bütün parçalar çalışıyor zaten. 500w psu ile denedim görüntü alamıyorum.
Bilgisayarda herşey düzgün çalışıyor fanlar dönüyor. Klavyemin ışığı yanıyor mousunda. Hatta klavyenin ışığını kapatıp açabiliyorum caps lock ışıklaırnı kapatıp açabiliyorum. Herşey düzgün
ama ekranda görüntü yok. Monitorumun kablosu vga benim nx8800gts'de sadece 2 tane dvi çıkışı var.
Onun bi tane dvi to vga aparatı aldım. Aparatdada sıkıntı yok. Ama gene görüntü gelmiyor.
Acaba sorun monitorumde olabilirmi ?
Bilgisayarcılar anakart yetmiyor tarzı şeyler deyip geçiştirdiler.
Ama anakartın yetmesi gerekiyor pcie x16 . Tamam diyelim sorun anakartda peki sorun anakartda olduğu halde klavyenin ve mouse'n ışığı yanarmı ? Herşey düzgün ve stabil çalışırmı ? :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Yardımlarınızı bekliyorum her tür görüşü yazabilirsiniz. Teşekkürler

Son düzenleme:

Emrhc9

Katılımcı Üye
22 Nis 2016
465
0
Şuan denedim ekran kartı takılıyken onboarda çalışıyor biosdan baktım sadece ekran kartında hata varsa onboard çalıştır seçeneğinde.

Emrhc9

Katılımcı Üye
22 Nis 2016
465
0
Ekran Kartı Anakartla Uyumlumu?
bu yorumu okuyunca güldüm sanırım konuyu okumayıp direk birşeyler yaziyim derdindesin
Kod:
Bilgisayarcılar anakart yetmiyor tarzı şeyler deyip geçiştirdiler.
Ama anakartın yetmesi gerekiyor pcie x16 . Tamam diyelim sorun anakartda peki sorun anakartda olduğu halde klavyenin ve mouse'n ışığı yanarmı ? Herşey düzgün ve stabil çalışırmı
bu bölümü bir daha okurmusun ? uyumlu değilmi diye ben size soruyorum ?
Tamam diyelim sorun anakartda derken uyumlu olup olmadığınıda kastediyorum

Emrhc9

Katılımcı Üye
22 Nis 2016
465
0
Dostum sorun büyük ihtimalle dönüştürücü aparattan kaynaklanıyordur.

Çünkü o aparatı kullanıp da görüntü alamama sorunu yaşayan birçok kişiyle karşılaştım.
bende ondardır dedim pc'ciye gittim ve adama verdim bu bozuk dedim aldığım adama hatta adam takdı pc'ye çalıştı :D bende hüzünlü bir şekilde geri geldim eve

thiefcik

Üye
14 Tem 2007
61
0
33
Düşüncekent
Harici ekran kartı takılıyken, Onboard üzerinden görüntü alıyorsan, o harici ekran kartını anakart algılamamış demektir usta. Harici ekran kartının tam oturduğundan emin ol. Vidaları mutlaka sık, bir de ekran kartı üzerinde 6 pin güç girişi varsa eğer onu taktığından emin ol.
OV4oA5.jpg

Son düzenleme:

Emrhc9

Katılımcı Üye
22 Nis 2016
465
0
Harici ekran kartı takılıyken, Onboard üzerinden görüntü alıyorsan, o harici ekran kartını anakart algılamamış demektir usta. Harici ekran kartının tam oturduğundan emin ol. Vidaları mutlaka sık, bir de ekran kartı üzerinde 6 pin güç girişi varsa eğer onu taktığından emin ol.
OV4oA5.jpg
Teşekkürler 6 pinli güç kablosunu psuya bağladığım anda gücü kesiyordu psu. Bilgisayarcıya götürdüm oda 500w power ile denedi bu sefer gücü kesme yok ama AMA gene görüntü yok ve onboarda çalışıyor.

thiefcik

Üye
14 Tem 2007
61
0
33
Düşüncekent
Teşekkürler 6 pinli güç kablosunu psuya bağladığım anda gücü kesiyordu psu. Bilgisayarcıya götürdüm oda 500w power ile denedi bu sefer gücü kesme yok ama AMA gene görüntü yok ve onboarda çalışıyor.
O zaman onboard ile görüntü alıp, BIOS sürümünü bir kontrol et. Son bios sürümü : "F10f" Güncel değilse, BIOS güncellemesini yapıp denemen gerekiyor. Gigabyte anakartlarda DVI çıkışlara direkt olarak görüntü vermeme problemi bazen oluyordu. BIOS güncelleme işlemi de riskli ama basit bir işlemdir.
version F10f BIOS u buradan indirebilirsin. GIGABYTE - Motherboard - Socket 775 - GA-G31M-S2L (rev. 1.0)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.