Ekran Kartı - İşlemci Uyumluluğu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

satukbugra46

Katılımcı Üye
26 Haz 2012
377
0
Elbistan
İşletim Sistemi Adı Microsoft Windows XP Home Edition
Sürüm 5.1.2600 Service Pack 3 Yapı 2600
İşletim Sistemi Üreticisi Microsoft Corporation
Sistem Adı SATUK
Sistem Üreticisi TOSHIBA
Sistem Modeli Satellite L300
Sistem Türü X86-based PC
İşlemci x86 Family 6 Model 15 Stepping 13 GenuineIntel ~1729 Mhz
BIOS Sürümü/Tarihi INSYDE 1.50, 10.07.2008
SMBIOS Sürümü 2.4
Windows Dizini C:\WINSBY
Sistem Dizini C:\WINSBY\system32
Önyükleme Aygıtı \Device\HarddiskVolume1
Yerel Ayar Türkiye
Donanım Soyutlama Katmanı Sürüm = "5.1.2600.5512 (xpsp.080413-2111)"
Kullanıcı Adı SATUK\Satuk Buğrahan
Saat Dilimi GTB Yaz Saati
Toplam Fiziksel Bellek 3.072,00 MB'a ulaştığında
Kullanılabilir Fiziksel Bellek 2,01 GB
Toplam Sanal Bellek 2,00 GB
Kullanılabilir Sanal Bellek 1,96 GB
Disk Belleği Dosyası Alanı 4,83 GB
Disk Belleği Dosyası C:\pagefile.sys

Falan filan işte benim bilgisayarım bu
Ben ekran kartını yükseltmek değiştirme istiyorum. Şimdi 256 mb portal 2 yi felan çalıştırıyor ama kasıyor arada bir donup kekeliyor ben bu bilgisayara hangi ekran kartlarını takabilirim.

Uzmaniz

Özel Üye
25 Haz 2012
12,935
42
Ekran kartını yükseltirsen oyunlarda sıkıntı yaşamazsın 1Gb Ati marka ekran kartı işini görür diye düşünüyorum.

hackberat

Katılımcı Üye
23 Kas 2010
374
0
eger amd işlemcin olsaydı ati derdim bende ama bence nvidia kullan pek çok oyunla özel anlaşmaları var daha yuksek performans saglıyo bende 2 pc var birinde ati 4650 digerinde ise yine ati 6790 var ikisindende memnunum ama güncel sürümde olsa bazı oyunlarda hata alıorum nvidia da böle bi sorun yok die biliorum yinede sen bilirsin bu arada ekran kartının gb si pek önemli degil önemli olan bit dir diye biliorum 2 gb 128 bit bi ekran kartı 512 mb 256 bit bi ekran kartından daha dusuk performans verir

satukbugra46

Katılımcı Üye
26 Haz 2012
377
0
Elbistan
eger amd işlemcin olsaydı ati derdim bende ama bence nvidia kullan pek çok oyunla özel anlaşmaları var daha yuksek performans saglıyo bende 2 pc var birinde ati 4650 digerinde ise yine ati 6790 var ikisindende memnunum ama güncel sürümde olsa bazı oyunlarda hata alıorum nvidia da böle bi sorun yok die biliorum yinede sen bilirsin bu arada ekran kartının gb si pek önemli degil önemli olan bit dir diye biliorum 2 gb 128 bit bi ekran kartı 512 mb 256 bit bi ekran kartından daha dusuk performans verir

Ben oraya marka modelini yazdım ama bilgisayar DİZÜSTÜ :)
Toshiba L300
44190d1281622413-toshiba-satellite-l300-laptop-toshiba-satellite-l300-laptop-1.jpg

Ramini 3 kat arttırdım.
Hard-diskini 2,5 kat arttırdım.
Ekran Kartım Mobile Intel(R) 965 Express Chipset Family 256 MB ....

Son düzenleme:

hackberat

Katılımcı Üye
23 Kas 2010
374
0
tamam işte işlemcin intel, amd degil benden tavsiye nvidia al, laptop lardan pek anlamam ama ekran kartının bit i en az 128 ddr ı ise en az ddr3 olsun buna dikkat et, bit yuksek drr dusuk olunca bi anlamı kalmaz :) laptop lara nasıl ekran kartı alınır bilmiorum o yuzden bi tavsiyede bulunup seni yanlışa dusurmek istemem sadece sunu soliyim ekran kartı özelliklerin en dusuk; 128 bit - ddr3 - 1gb - dx sürümü 10.1 olsun bu özelliklerde olan bi ekran kartıyla suan piyasada bulunana bütün oyunları açarsın ama bazılarının grafiklerini dusurmen gerekir :D bu tarz bi ekran kartı en fazla 130 lira olur. sen yinede paraya kıy ve daha iyi bi şey al derim :)
not: illede nvidia al demiyorum ati alırsan eger 4000 serisinden dusuk alma, ati de ki sistem söledir; mesela benim ekran kartı 6790 burdaki 6 sayısı ekran kartının yeni nesil eski nesil oldugunu gösterir geri kalan sayılar ise yani 790 özellikleri gösterir.

Bide bilgisayarıma sağ tıkla özellikler de orda işlemci kısmında ne yazıyorsa aynen buraya yaz daha çok yardımcı olurum.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.