Ekran kartı

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
26
Performans olarak donanımda AMD daha iyi o iki seçenek arasında. Ancak ısınma problemi vs. katarsak Nvidia daha iyi performans verecektir.

BiGSLauGHTeR

Katılımcı Üye
9 Eyl 2015
781
0
Edirne
100 TL fark için GTX 960 almaya değmez. GTX 1060 almanı öneririm. RX 460 ile karşılaştırmamı istersen DX 12'de RX 460 çoğunlukla daha iyi sonuç verecektir. Isınma konusuna gelirsek tam yükte RX 460 sıcaklığı 60-65 arası bişey olacaktır. GTX 960 da 70'i geçmez diye düşünüyorum. Performans olarak GTX 960 önde gözükse de belirttiğim gibi DX 12 de performans açısından RX 460 daha iyi gelecektir. Ayrıca RX 460 daha düşük nanometre ile yapılmış. Bana sorarsan GTX 1060 al. :)

Edit: Eğer bütçeni aşmak istemiyorsan R9 380 öneririm. Hepsinden daha iyi.

Son düzenleme:

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
26
100 TL fark için GTX 960 almaya değmez. GTX 1060 almanı öneririm. RX 460 ile karşılaştırmamı istersen DX 12'de RX 460 çoğunlukla daha iyi sonuç verecektir. Isınma konusuna gelirsek tam yükte RX 460 sıcaklığı 60-65 arası bişey olacaktır. GTX 960 da 70'i geçmez diye düşünüyorum. Performans olarak GTX 960 önde gözükse de belirttiğim gibi DX 12 de performans açısından RX 460 daha iyi gelecektir. Ayrıca RX 460 daha düşük nanometre ile yapılmış. Bana sorarsan GTX 1060 al. :)

Edit: Eğer bütçeni aşmak istemiyorsan R9 380 öneririm. Hepsinden daha iyi.

GTX960 59 Dereceyi geçmiyor ki :)

Veteran 7

El Patrón
26 Ara 2011
11,500
12,866
Performans olarak donanımda AMD daha iyi o iki seçenek arasında. Ancak ısınma problemi vs. katarsak Nvidia daha iyi performans verecektir.

Yanlış biliyorsun dostum AMD Panasonic ise Nvidia Duracell'dir o mantık, Nvidia'nın bazı modelleri AMD'nin vaadettiği daha yüksek özellikteki ekran kartlarından daha iyi çalışıyor daha kaliteli çalışıyor ve AMD gibi çoğu oyunda hatalar furyası vermiyor :)

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
26
Yanlış biliyorsun dostum AMD Panasonic ise Nvidia Duracell'dir o mantık, Nvidia'nın bazı modelleri AMD'nin vaadettiği daha yüksek özellikteki ekran kartlarından daha iyi çalışıyor daha kaliteli çalışıyor ve AMD gibi çoğu oyunda hatalar furyası vermiyor :)

Abim benim bahsettiğim hız bakımından :) Misal RX460 1.2Ghz hıza sahipken GTX960 1.1Ghz hıza sahip. Bu durumda AMD daha üstün gözükebilir. Ancak mimari ve yapı bakımından aynı zamanda donanım mimarisi bakımından Nvidia daha üstün performans verir.
Örneğin, AMD 1.2Ghz hızın, mimari açıdan düşüklüğü ile maksimum 970MHz'ini kullanıyorsa, Nvidia 1.1'in tamamını kullanabiliyor. Bu durumda da Nvidia daha üstün oluyor.
AC Syndicate oyununda AMD %70 yükte çalışır, Nvidia %100 yükte çalışır. Bu nedenle daha yüksek performans verir Nvidia. AMD mimari bakımından eksik olduğu için oyunlarda tam yük altında ve tam performans altında çalışamıyor. :)

BiGSLauGHTeR

Katılımcı Üye
9 Eyl 2015
781
0
Edirne
GTX960 59 Dereceyi geçmiyor ki :)

Tam yükte ne kadar çalıştığına da bağlı aslında. İnternetten testlere bakmaya üşendiğim için öyle yorum yaptım :D Sıcaklığı da normal görünüyor. Sonuçta RX 460 da 70 derecelere kadar çıkmıyor. Geçen postumda da belirttiğim gibi yeni nesil oyunlarda daha iyi performans verecektir. Zaten R9 380 varken ne gerek var 960 almaya :)

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
26
Tam yükte ne kadar çalıştığına da bağlı aslında. İnternetten testlere bakmaya üşendiğim için öyle yorum yaptım :D Sıcaklığı da normal görünüyor. Sonuçta RX 460 da 70 derecelere kadar çıkmıyor. Geçen postumda da belirttiğim gibi yeni nesil oyunlarda daha iyi performans verecektir. Zaten R9 380 varken ne gerek var 960 almaya :)

Valla nvidia dan şaşmam ben, gtx 970 en performanslılarından şu ana r9 380den daha iyi ancak r9 380 de gtx960 dan iyi orası kesin :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.