Ekran kartımın fanı çalışmıyor

3 Ara 2015
112
0
Selamın aleyküm iyi günler bügün sabah bilgisayar temizliği yaptım 6*7 aydır temizlemiyordum ve ilk temizleyişim değil yani az da olsa neleri temizlenip temzilenmiceğini biliyorum herneyse temizlerken ekran kartını ramı çıkartıp soğuk derecede uzaktan fön vurdum ardından ufak ufak kulak çöpleriyle tozları aldım ardından herşeyi taktım tuşa bastım açılıyor ancak erkan gelmiyor ayrıyeten ekran kartının fanı dönmüyor ekran kartı markam MSI GeForce GTX1050 sorunun ekran kartında olduğuna eminim ekran kartını çıkartıp anakartın board ekran yerine taktığımda ekran geliyor garantim var ama önceden kasanın içini temizledim bilgisayarım toplama acaba garanti kabul edermi vatana götürsem bi sıkıntı çıkartırlarmı ekran kartının veya herhangi bir parçanın üstüne lehim felan hiç kullanılmadı bilgili biri cevap verebilirmi lütfen

muhammedse02

Uzman üye
19 Mar 2017
1,116
30
fake
Cozumlerim;Ekran kartınızın fanı aşırı tozdan
dolayı durmuş olabilir bu yüzden
soğutma yetersiz kalıyor
özelliklede oyun oynarken
bilgisayarınız RESET atıyor
olabilir. Bir kontrol edin eğer
durmuşsa temizleyin yinede
dönmüyorsa değiştirmek zorunda
kalabilirsiniz. Tabi ekran kartını
değil sadece Fanı değiştirin
. ayrica bu programi kulanabilirsin

Download EVGA Precision XOC - MajorGeeks
[ame]https://m.youtube.com/watch?v=f_Z-ASAjPoU[/ame]
bu videi i
zle

Son düzenleme:
3 Ara 2015
112
0
Cozumlerim;Ekran kartınızın fanı aşırı tozdan
dolayı durmuş olabilir bu yüzden
soğutma yetersiz kalıyor
özelliklede oyun oynarken
bilgisayarınız RESET atıyor
olabilir. Bir kontrol edin eğer
durmuşsa temizleyin yinede
dönmüyorsa değiştirmek zorunda
kalabilirsiniz. Tabi ekran kartını
değil sadece Fanı değiştirin
. ayrica bu programi kulanabilirsin

Download EVGA Precision XOC - MajorGeeks

toz hiç yok ve ekran hiç açılmıyor erkan gelmiyor yani bilgisayarcıya götürdüm çift penceresimi ne bozulmuş 600 diyor ama tahminimce oda bilmiyor bişeyler uyduruyor acaba vatana garantiye götürsem sıkıntı olurmu

muhammedse02

Uzman üye
19 Mar 2017
1,116
30
fake
O adam yalan söylüyo
Ayrıca bozulmuş
pc format süper olur win7 at iyidir eğer lamerlik<heykırlık> yapcksan linux at onuda parayla yapma ! kaç bitse ona göre at forumda vardır bak indir flash at you tube kurulum videosu izle

Son düzenleme:

Sonsuza~Dek

Kıdemli Üye
25 Tem 2013
2,413
0
Ekran kartının pcı soketini bir silgi yardımıyla temizle (soket silginin içine girecek şekilde olsun), bilgisayarın pcı soketine fön makinesi ile değişik açılardan hava tut.
Bir başka ihtimal daha olabilir. Bilgisayarının hdd ledi bilgisayar açılışında yanıyor mu ? Eğer yanmıyorsa ekrankartı'nın fanı bozulmuş ve ramler çalışmıyor olabilr, ram slotlarının yerini değiştir veya tek tek ramleri kontrol et.

3 Ara 2015
112
0
Ekran kartının pcı soketini bir silgi yardımıyla temizle (soket silginin içine girecek şekilde olsun), bilgisayarın pcı soketine fön makinesi ile değişik açılardan hava tut.
Bir başka ihtimal daha olabilir. Bilgisayarının hdd ledi bilgisayar açılışında yanıyor mu ? Eğer yanmıyorsa ekrankartı'nın fanı bozulmuş ve ramler çalışmıyor olabilr, ram slotlarının yerini değiştir veya tek tek ramleri kontrol et.

ramlarımda bi sıkıntı yok şuan anakartın boardıyla açıyorum pc yi gayet iyi dediğin gibi ya soketler bozuldu yada ekran kartı yandı yanmış olsa ışığı yanmaz ekran kartının üstündeki msı ışığı yanıyor fan dönmüyor ve çalışmıyor

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.