ekran kilidi olan android cep telefonu ve usb bağlantısı sorunu

kral4fero

Üye
5 Eyl 2009
96
0
selamun aleykum. arkadaşlar sony xperia z2 telefonumun ekranı paramparça oldu. dokunmatik çalışmıyor. ekran rengarenk. servise götüreceğim ve orjinal parçalarla tekrar yaptıracağım. ancak bunlar format mormat atar diye korkuyorum. içinde çok önemli telefon numaraları, mesajlar ve vefat eden bir yakınıma ait özel fotoğraflar mevcut. fotoğrafların yarısı bilgisayarımda yarısı hafıza kartında. hafıza kartını çıkardım zaten. ama dahili hafızada hala mevcut. bu yüzden ben de usb bağlantısı ile telefonu bilgisayara bağlayıp bilgilerimi almak istedim.
ancak sorunla karşılaştım. telefonda ekran kilidi var açamıyorum. usb bağlantısı yaptım ve otomatik görünteleme seçenekleri çıktı. dosyaları göster dediğimde ekran kilidi olduğundan dolayı sürücü boş gözüküyor. yani telefon bomboş anlayacağınız. bu sorunu telefondan işlem yapamadığım için bilgisayar üzerinden gerçekleştirme, dosyaları aktarma imkanım nedir? var mıdır? bu konuda fikir verebilecek, yardımcı olabilecek kimseler var mıdır? varsa şimdiden teşekkür ederim.

DarkScannel

Katılımcı Üye
22 Haz 2015
710
22
selamun aleykum. arkadaşlar sony xperia z2 telefonumun ekranı paramparça oldu. dokunmatik çalışmıyor. ekran rengarenk. servise götüreceğim ve orjinal parçalarla tekrar yaptıracağım. ancak bunlar format mormat atar diye korkuyorum. içinde çok önemli telefon numaraları, mesajlar ve vefat eden bir yakınıma ait özel fotoğraflar mevcut. fotoğrafların yarısı bilgisayarımda yarısı hafıza kartında. hafıza kartını çıkardım zaten. ama dahili hafızada hala mevcut. bu yüzden ben de usb bağlantısı ile telefonu bilgisayara bağlayıp bilgilerimi almak istedim.
ancak sorunla karşılaştım. telefonda ekran kilidi var açamıyorum. usb bağlantısı yaptım ve otomatik görünteleme seçenekleri çıktı. dosyaları göster dediğimde ekran kilidi olduğundan dolayı sürücü boş gözüküyor. yani telefon bomboş anlayacağınız. bu sorunu telefondan işlem yapamadığım için bilgisayar üzerinden gerçekleştirme, dosyaları aktarma imkanım nedir? var mıdır? bu konuda fikir verebilecek, yardımcı olabilecek kimseler var mıdır? varsa şimdiden teşekkür ederim.

dostum format atmayacaklardır sadece ekranını düzeltirler verilene dokunmazlar dert etme

kral4fero

Üye
5 Eyl 2009
96
0
dostum format atmayacaklardır sadece ekranını düzeltirler verilene dokunmazlar dert etme

panel komple gitti. telefonun anakartında bir sorun olduğunu düşünmüyorum ya da verilerin depolandığı yerde. çünkü biri beni arayabiliyor. telefonun iç ekranı da kırık. ortadan komple kırık. komple çatlak. farklı sorunlar da olmuş olabilir. acaba servisi bunu kaça yapar ve telefon eskisi gibi kullanılabilir mi? değiştirilen ve kullanılan parçaların orjinal olduğunu nasıl anları ?

kral4fero

Üye
5 Eyl 2009
96
0
dostum servise durumu belirt ekranı tamir edip dahili depolamayı yedeklesinler daha sonra sıfırlayacaklarsa sıfırlasınlar aynı olay teyzemin de başına gelmişti

öyle bir sistem var mı? depolama komple yedeklenebilir mi? yedeklendikten sonra tekrar telefon sıfırlandıktan sonra geri yükleme de yapıyorlar mı? ya da hiç sıfırlamadan kırılan yerleri, paneli falan değiştirseler de olur mu? sizce bunun için ne kadar ücret alırlar ? telefon orjinal parçalarla değiştirilecek ve eski işlevini kaybeder mi?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.