Donanım Ekransız laptopa bağlanmak

11sa1111

Yeni üye
7 Tem 2009
43
0
Herkese iyi günler tamamen ekranı olmayan bir laptop kasam var. Kardeşim için ödev bilgisayarı yapmak istiyorum fakat ekransız format atamadım. Bende hddyi alıp başka pcde format atıp hiç bir şey yüklemeden laptopa taktım fakat hiç bir şekilde görüntü alamıyorum hata alıyor muyum yoksa hiç mi açılmıyor buna nasıl bir çözüm bulabilirim. Numlock ışıgı bir süre yanıp sonra kilitleniyor tek görebildiğim bu ışık sönüp yanmıyor.

H3llC0me

Üye
17 May 2018
63
1
Merhaba, diski söküp başka bir bilgisayarda format attıktan sonra teamviewer uygulaması yükleyip açılışta otomatik başlaması için ayarlayınız. Ardından özel şifre belirleyin ve hep o id ve şifreye bağlantı sağlayın. Diski söküp kendi bilgisayarınıza taktığınızda önce donanım algılaması için bir tarama başlatıyor olabilir ekranı göremeden bir şey söyleyemiyorum. Ama yerinizde olsam bir bilgisayarcıya götürür ve bu işlemler için kısa süreliğine laptopu bir ekrana bağlardım. Zaten teamviewer da ayarlandıktan sonra bilgisayarı herhangi bir ekrana bağlamama gerek kalmazdı. Bilgisayarımı bir ekrana bağlı olmadan açar ve herhangi bir cihaz ile (örneğin telefon) teamviewer aracılığıyla bilgisayarıma bağlanırdım. HDMI veya VGA girişli bir televizyonunuz var ise bunu da kullanabilirsiniz. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

11sa1111

Yeni üye
7 Tem 2009
43
0
Merhaba, diski söküp başka bir bilgisayarda format attıktan sonra teamviewer uygulaması yükleyip açılışta otomatik başlaması için ayarlayınız. Ardından özel şifre belirleyin ve hep o id ve şifreye bağlantı sağlayın. Diski söküp kendi bilgisayarınıza taktığınızda önce donanım algılaması için bir tarama başlatıyor olabilir ekranı göremeden bir şey söyleyemiyorum. Ama yerinizde olsam bir bilgisayarcıya götürür ve bu işlemler için kısa süreliğine laptopu bir ekrana bağlardım. Zaten teamviewer da ayarlandıktan sonra bilgisayarı herhangi bir ekrana bağlamama gerek kalmazdı. Bilgisayarımı bir ekrana bağlı olmadan açar ve herhangi bir cihaz ile (örneğin telefon) teamviewer aracılığıyla bilgisayarıma bağlanırdım. HDMI veya VGA girişli bir televizyonunuz var ise bunu da kullanabilirsiniz. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

hocam çok teşekkürler bunu hemen uygulucam, bu arada ekrana bağlı ama ekran gelmiyor maalesef

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.