Elektrik Foto Diyot Yardım

Deranged

Uzman üye
3 Ara 2015
1,020
0
İstanbul
Elektrik Zener Diyot Yardım

Merhaba Arkadaşlar Ben Zener Diyotlar İle Güneş Enerjisi Yapmaya Çalıştım 6 Tane Diyot İle 100 Mili Volt Elektrik Üretim Ama 10 Dan Fazla Diyot Takınca Yine Aynı Değeri Alıyorum Ölçü Aletinde Diyotlarmı İşe Yaramıyor Yani Daha Fazla Elektrik Üretmiyor Yoksa Aletmi Bozuk Veyata Başka Bir Şeymi Var Neden Oluyor

Son düzenleme:

k3~

Özel Üye
5 Eki 2015
2,980
21
LDR ile gunes enerjisi mi uretiyorsun? Gunes paneli kullanman gerekmez miydi?

Deranged

Uzman üye
3 Ara 2015
1,020
0
İstanbul
Hayır Kardeş Bir Video Da Gördüm Elektrik Veriyordu Ve Bende Denedim Oldu Ama Beli Bir Sayının Üstünden Fazla Diyot Koyduğum Zaman Çıkan Elektrik Yükselmiyordu Yani Fazladan Diyot Bir İşime Yaramıyor

k3~

Özel Üye
5 Eki 2015
2,980
21
Hayır Kardeş Bir Video Da Gördüm Elektrik Veriyordu Ve Bende Denedim Oldu Ama Beli Bir Sayının Üstünden Fazla Diyot Koyduğum Zaman Çıkan Elektrik Yükselmiyordu Yani Fazladan Diyot Bir İşime Yaramıyor
Zener diyot ile güneş enerjisinin ne alakası var anlamadım dostum. Bir de videoyu at bakalım.

Deranged

Uzman üye
3 Ara 2015
1,020
0
İstanbul
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=JcQyTqE5OJ0[/ame] Buyur Kardeş Bu Videodan Esinlendim Bende Yaptım AMa Sorunu Biliyorsun

SerdarCoruk

Uzman üye
17 Ağu 2015
1,302
8
127.0.0.1
Zaten elektrik doğrultucusu ile fazla elektrik vermeden fazla elektrik almanın mantığı yok.
Sen foto diyot üzerinden geçen elektriği, hangi elektrik elemanından alıyorsun?
Bu arada başta foto diyot yazmıştın sonradan zener yapmışsın, zener zaten kesicidir istersen 2 katını ver ya zener yanar, yada aynı sonucu alırsın. Video bekleniyor..

oleeeeeey

Katılımcı Üye
1 May 2013
327
0
Paralel olarak bağlarsan voltaj, seri bağlarsan akım büyür. Ben şeffaf led diyotlar ile denedim 1.9 VDC ölçtüm ama gel gör ki led bile yanmıyor. Teori bilmiyorsak tek çaremiz denemek.

Deranged

Uzman üye
3 Ara 2015
1,020
0
İstanbul
Bence Yapılabilir Birşey Eğer Birden Fazla Zener Diyot Birleştirilip Ortalama 6 V Bir Panel Boyutuna Getirildiği Zaman Ondan Daha Fazla Elektrik Vericeğine İnanıyorum Ve Masrafı Da Ondan Daha Ucuz Olucağını Biliyorum Yapmamız Gerekenler Elektriği Düzgün Beslemek Kablolarda Elektriğin Kaybını Önlemek Yani Herşeyi Duğru Yaptığımızda Çok İşe Yarar bence

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.