Elektrikli Su Isıtıcısı

DODOBIRD

Üye
1 May 2016
72
0
Selamın aleyküm THT ailesi.Aklımda bir proje var ama bunu gerçekleştirebilmek için gerekli teknik bilgiye pek sahip değilim.Elimde ısıya dayanıklı borcam kavanoz,250 volt ile çalışan seyyar su ısıtıcısı ve ayarlanabilir termostat var.Bunlar ile 75 Lt'lik akvaryumuma su ısıtıcısı yapmayı düşünüyorum.Sorun şu ki su ısıtıcısı çok yüksek ısı değerlerinde çalışıyor (balıklarımı haşlayacak derecede).Ben bu ısıtıcının voltajını düşürerek ısıyı azalmayı duşunuyorum.Bunun için potansiyometre mi,regulator mü,reosta mı kullanmalıyım bilmiyorum ?.Bu konulardan anlayan ve bana yardımcı olabiliecek biri var mı acaba ?

Termostat;
ayarlanabilir-dijital-termostat-role-cikisli-12-v-22638-73-B.jpg

Su ısıtıcı(Bunun rezistanslı halini düşünün :siritan3 );
GP49069-228x228.PNG

Son düzenleme:

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,327
2
ERMENISTAN
DODOBIRD
yıllardır balık besliyorum buna pirama balık , lepistes, japon, ciklet, çöpcü balığı , vatoz vb , belli bi akvaryum ısısı olması lazım ben , normal ısıtıcı kullanıyorum ortalama 26 derece su sıcaklığı, gidip akvaryumcudan ısıtıcı alabilirsiniz , ısıtıcı boyutları vardır büyük küçük orta gibi, örnegin akvaryum yükseklik kaç cm , genişlik kaç cm ve uzunluk kaç cm gibi, içine kaç litre su alıyo , örneğin max 50 litre , ben ama 40 litre koyuyorum , tabi akvaryum boyutune göre değişiyo , en az 5 cm boşluk birakıyorum full sıfıra sıfır doldurmuyorum suyu , balıklar yem verirken çırpınıyo suyu masaya boşaltıyo akvaryum su lekesi oluyo ve kireç oluyo , herzamanda silemiyorum , mecbur 5 cm boşluk bırakıyom , çok nadir su taşırıyolar , saten buharlaştıgı ıcın su eksiliyo . tavsiyem akvaryumcudan ısıtıcı almanız

DODOBIRD

Üye
1 May 2016
72
0
DODOBIRD
yıllardır balık besliyorum buna pirama balık , lepistes, japon, ciklet, çöpcü balığı , vatoz vb , belli bi akvaryum ısısı olması lazım ben , normal ısıtıcı kullanıyorum ortalama 26 derece su sıcaklığı, gidip akvaryumcudan ısıtıcı alabilirsiniz , ısıtıcı boyutları vardır büyük küçük orta gibi, örnegin akvaryum yükseklik kaç cm , genişlik kaç cm ve uzunluk kaç cm gibi, içine kaç litre su alıyo , örneğin max 50 litre , ben ama 40 litre koyuyorum , tabi akvaryum boyutune göre değişiyo , en az 5 cm boşluk birakıyorum full sıfıra sıfır doldurmuyorum suyu , balıklar yem verirken çırpınıyo suyu masaya boşaltıyo akvaryum su lekesi oluyo ve kireç oluyo , herzamanda silemiyorum , mecbur 5 cm boşluk bırakıyom , çok nadir su taşırıyolar , saten buharlaştıgı ıcın su eksiliyo . tavsiyem akvaryumcudan ısıtıcı almanız
hayalet18
Benim akvaryumum 75 lt ve 100w su ısıtıcısı alma imkanım olmadığıdan ve de elimdeki malzemeleri değerlendirmek istediğimden dolayı böyle bir karar aldım.Yoksa ben de bilirim su ısıtıcısı almayı.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.