Elektromanyetik Mekanizma Çalışma Hatası

Cakirtunga

Yeni üye
4 Ara 2019
40
0
Merhaba dostlar ben elektromanyetik silah yaptım, namlu uzunluğu 20cm, birde küçük bobin sardım... elektromanyetik silah yapim aşamasında herseyi tamamladım (kablo bağlantıları, 27V verdim) fakat elektromanyetik alana doğru mühimmatı ittirdigimde tam tersi kendisi manyetik alan olusturup ittirecegi yerde (yani güçlü manyetik alan métali belirli bir menzilé firlatir Voltaj artisina göre )tam tersi mıknatıs gibi kendisine çekti... namluyuda sert plastikten yapmıştim fakat dediğim gibi kendisine çekti mıknatıs gibi bilen varsa yardimci olabilir mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:

7G4E

Üye
30 Eyl 2019
211
2
Deutschland
Cevap: Elektromanyetik

peki bunu yaparken izin falan aldın mı sanırım suç teşkil ediyor olabilir tam bilmiyorum ama

Hayk173

Yeni üye
29 Kas 2020
8
0

Mühimmat olarak kullandığın şey plastik mi , eğer plastik ise değiştirip dene yani mermi gibi bir şey koy yada saçma koy bir de öyle dene.

Cakirtunga

Yeni üye
4 Ara 2019
40
0
peki bunu yaparken izin falan aldın mı sanırım suç teşkil ediyor olabilir tam bilmiyorum ama
İzin almaya gerek yok , çünkü mühimmat ve atış gücü uzun değil , tanıtmak için ufak bir maket

Mühimmat olarak kullandığın şey plastik mi , eğer plastik ise değiştirip dene yani mermi gibi bir şey koy yada saçma koy bir de öyle dene.
Denedim evet mıknatısta denedim başarı oranını artırmak için... sorunu buldum manyetik alan yetersiz oluşuyor ve sardığım bobin saç teli inceliğinde olduğu için başarısızlikla sonuclaniyor... ilerde voltaj artirip ve bakır tel kalınlığını artirır isem başarılı olacağını umut ediyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

ZVkill3r

Katılımcı Üye
16 Tem 2019
487
50

Cakirtunga yüksek voltaj için basit bir ürün. işinizi görecektir. https://urun.n11.com/arduino-urunleri-ve-setleri/ark-jeneratoru-atesleme-bobini-400kv-P361760074

voltajı artırıp akımı düşürür. yani; 3.7V-5V ve 0.5-1A i 400kV(400000V) a dönüştürür. bunu yaparken akım çok düşük olacağından ölümcül riski yoktur. büyük tesla bobinlerini bilirsiniz. o bobinlerin hayvanları öldürüp öldürmemesi muhabbeti vardı ve gerçekten hayvanları veya insanları öldürmüyordu. o da aynı şekilde çalışır. kocaman bobinin yaptığını bu küçük cihaz da yapabiliyor. fiyatı uygun.

Cakirtunga

Yeni üye
4 Ara 2019
40
0

Cakirtunga yüksek voltaj için basit bir ürün. işinizi görecektir. https://urun.n11.com/arduino-urunleri-ve-setleri/ark-jeneratoru-atesleme-bobini-400kv-P361760074

voltajı artırıp akımı düşürür. yani; 3.7V-5V ve 0.5-1A i 400kV(400000V) a dönüştürür. bunu yaparken akım çok düşük olacağından ölümcül riski yoktur. büyük tesla bobinlerini bilirsiniz. o bobinlerin hayvanları öldürüp öldürmemesi muhabbeti vardı ve gerçekten hayvanları veya insanları öldürmüyordu. o da aynı şekilde çalışır. kocaman bobinin yaptığını bu küçük cihaz da yapabiliyor. fiyatı uygun.
Çok teşekkür ederim üstad

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.