elinizde boş olan modemi değerlendirin

1 Tem 2021
64
18
19
İlk öncelik köpüleme nedir sorusunun yanıtı: Köprü modu, genel olarak iki modem arasında kurulan ve temelde çekim alanını genişletmek için yapılan bir işlemdir. İnternet kullanıcıları ellerinde bulunan fazladan bir modemi bu yöntem ile kullanarak evlerinde veya iş yerlerinde internetin çekmediği noktalarda ikinci bir bağlantı noktası elde edebilirler.

benim yaparken biraz olsun zorlandığım modemi anlatmak istiyorum
modem adı: AirTies modeli frak etmez size olabildiğim kadar ince detaylı bir şekilde anlatıcam

1. Hadi başlıyalım ilk öncelik kendi yani ana modemi ethernet kablosu sökerek AirTies modemi pc ye bağlıyalım
2.bağladıktan sonra google grin ve orya şu ıp arderlerini girelim hangisi olursa artık
192.168.2.1
192.168.2.254 bu büyük ihtimal açar

eğer 2 side menüyü açmasa size bir yöntme vericem öğle kesin açıcaktır

NOT: menü açılmasa eyer bu dediklerimi uygulayın

1.Denetim Masası>Ağ ve İnternet>Ağ ve Paylaşım Merkezi
qunj0r8.png

2.yukarıdaki resimde sol en üst köşedeki Bağdaştırıcı ayarları değiştirine tıklayın
gh893ky.png

3.burda modem karşınıza çıkıcak Airtes modeli bilmem ne işte ona sağ tıklayıp özellikler deyin

kb4o2wk.png

4.yukarıdaki resimde internet protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4) var ona tıklayın

8962do2.png

heh geldik hatanın kağnayına burda yapcamız şey çook basit
ıp adresi yazan yere 192.168.2.10 yazın
alt ağ makinesi yazan yere 255.255.255.0 yazın
ve tamama basınız bu kadar şimdi asıl konuya geçelim

2. menüye gelelim eyer şifre ile kulanıcı ad derse kulanıcı adına admin şifreyede admin yada ttnet değin ve okeyleyin eğer girmese menüye modeminizi resetleyin yapılışı çok basit

3. şimdi girdik menüye ilk işimiz modenler çakışmasın diye ıp adresini değiştirelim

%C4%B0ki%2BModemi%2BKablosuz%2BK%C3%B6pr%C3%BCleme-06.jpg

4

Şimdide modemizin şifresini ayarlıyalım
2s0mmh4.png

5 körrü ayarlarını yapalım
not: köprü moduna aldıktan sonra odanıza muhakak ethernet kablosunu çekin
et4alxb.png

6. artık sonuna geldik burdan modemizin adını bularak onu seçip kaydet deyip biraz bekleyerek kullana bilirsiniz
3uphgv9.png

6. şıkka verdiğim nota eyer seçip kayıt ederseniz kabul etmese büyük ihtimalle isim hatası vermiştir nedir o diyenler için söylüyorum
ana modemin adını değiştirin öğle deneyin kesin olucaktır çünkü bende aynı hatayı almıştım ve bu saçma hatta için 2 gün uğraştım ve kendim buldum
sizler zorlanmayın diye yazım buraya seviliyorsunuz :)

evet umarım anlıyışlı olmuştur eyer hatalarım varsa lütfen yorumda belirtin seviliyorzunuz <3

py22fjy.png

Crosslightxp

Katılımcı Üye
26 Eyl 2021
590
221
19
Fransa
İlk öncelik köpüleme nedir sorusunun yanıtı: Köprü modu, genel olarak iki modem arasında kurulan ve temelde çekim alanını genişletmek için yapılan bir işlemdir. İnternet kullanıcıları ellerinde bulunan fazladan bir modemi bu yöntem ile kullanarak evlerinde veya iş yerlerinde internetin çekmediği noktalarda ikinci bir bağlantı noktası elde edebilirler.

benim yaparken biraz olsun zorlandığım modemi anlatmak istiyorum
modem adı: AirTies modeli frak etmez size olabildiğim kadar ince detaylı bir şekilde anlatıcam

1. Hadi başlıyalım ilk öncelik kendi yani ana modemi ethernet kablosu sökerek AirTies modemi pc ye bağlıyalım
2.bağladıktan sonra google grin ve orya şu ıp arderlerini girelim hangisi olursa artık
192.168.2.1
192.168.2.254 bu büyük ihtimal açar

eğer 2 side menüyü açmasa size bir yöntme vericem öğle kesin açıcaktır

NOT: menü açılmasa eyer bu dediklerimi uygulayın

1.Denetim Masası>Ağ ve İnternet>Ağ ve Paylaşım Merkezi
qunj0r8.png

2.yukarıdaki resimde sol en üst köşedeki Bağdaştırıcı ayarları değiştirine tıklayın
gh893ky.png

3.burda modem karşınıza çıkıcak Airtes modeli bilmem ne işte ona sağ tıklayıp özellikler deyin

kb4o2wk.png

4.yukarıdaki resimde internet protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4) var ona tıklayın

8962do2.png

heh geldik hatanın kağnayına burda yapcamız şey çook basit
ıp adresi yazan yere 192.168.2.10 yazın
alt ağ makinesi yazan yere 255.255.255.0 yazın
ve tamama basınız bu kadar şimdi asıl konuya geçelim

2. menüye gelelim eyer şifre ile kulanıcı ad derse kulanıcı adına admin şifreyede admin yada ttnet değin ve okeyleyin eğer girmese menüye modeminizi resetleyin yapılışı çok basit

3. şimdi girdik menüye ilk işimiz modenler çakışmasın diye ıp adresini değiştirelim

%C4%B0ki%2BModemi%2BKablosuz%2BK%C3%B6pr%C3%BCleme-06.jpg

4

Şimdide modemizin şifresini ayarlıyalım
2s0mmh4.png

5 körrü ayarlarını yapalım
not: köprü moduna aldıktan sonra odanıza muhakak ethernet kablosunu çekin
et4alxb.png

6. artık sonuna geldik burdan modemizin adını bularak onu seçip kaydet deyip biraz bekleyerek kullana bilirsiniz
3uphgv9.png

6. şıkka verdiğim nota eyer seçip kayıt ederseniz kabul etmese büyük ihtimalle isim hatası vermiştir nedir o diyenler için söylüyorum
ana modemin adını değiştirin öğle deneyin kesin olucaktır çünkü bende aynı hatayı almıştım ve bu saçma hatta için 2 gün uğraştım ve kendim buldum
sizler zorlanmayın diye yazım buraya seviliyorsunuz :)

evet umarım anlıyışlı olmuştur eyer hatalarım varsa lütfen yorumda belirtin seviliyorzunuz <3

py22fjy.png
Elinize emeğinize sağlık yararlı bir konu olmuş🙂

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.