En Hafif Linux Sistemleri Nelerdir?

Myclabs

Üye
20 Mar 2021
73
0
winhlp32.exe
Merhaba, benim bilgisayarıma Parrot OS, Kali linux, Ubuntu, Manjaro gibi sistemleri sanal makinede kurmaya korkuyorum. Çünkü ben sanal makineyi başlattığımda ya yine CPU %100 olursa diye korkuyorum. Yani ya kasarsa, ya donarsa gibi. Ama hafif linux kurunca aynı şeylerin olmayacağını düşünüyorum. CPU`m İntel Core İ3 6. Gen. Sanal makine kurmaya yeter mi? Bir de eğer benim korktuğum şeyler gerçek değilse lütfen yazın.

Sun Tzu

Katılımcı Üye
20 Nis 2019
272
1
Chinese
Arasında En İyisi Kesinlikle ParrotOS'dur. Ben şuan ParrotOS Security kullanıyorum ve herhangi bir sorun yaşamadım. Debian altyapılı olduğu için kod konusunda debian kaynaklardan da yararlanabilirsiniz.
İyi Akşamlar.

AXPA

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
2,340
152
New World
Merhaba,

Önemli olan hangi işletim sistemini kurduğunuz değil, hangi programları çalıştırdığınızdır. Bu nedenle en düşük işlemci ve ram yiyen işletim sistemini kursanız da çalıştırdığınız program yüksek işlemci hızı ve ram yiyorsa yine aynı hatayı alırsınız.

Bilginize,

ms8un

Üye
10 Mar 2021
92
0
Merhaba, benim bilgisayarıma Parrot OS, Kali linux, Ubuntu, Manjaro gibi sistemleri sanal makinede kurmaya korkuyorum. Çünkü ben sanal makineyi başlattığımda ya yine CPU %100 olursa diye korkuyorum. Yani ya kasarsa, ya donarsa gibi. Ama hafif linux kurunca aynı şeylerin olmayacağını düşünüyorum. CPU`m İntel Core İ3 6. Gen. Sanal makine kurmaya yeter mi? Bir de eğer benim korktuğum şeyler gerçek değilse lütfen yazın.
Başkasının önerisindense kendinizin kurup performansı test etmeniz daha iyi olur bence. En fazla olmaz ve onu kullanmazsınız. Başka Linux işletim sistemleriyle ilgili şu yazı belki size fikir verebilir.

https://www.technopat.net/2020/08/29/eski-bilgisayarlar-icin-en-hafif-15-linux-dagitimi/

Kolay Gelsin

GhostWins

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
538
575

Merhaba, araştırma sonucu bunları bulabildim.

Slax , Ubuntu Mate , Zorin OS Lite , Xubuntu , Linux Mint XFCE , Lubuntu , Linux Lite , LXLE

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.