Yazılım | Programlama En iyi firmalarda çalışmak için nereden başlamam gerekli

Tesgu

Yeni üye
23 Tem 2019
9
0
Öncelikle merhaba umarım sağlığınız yerindedir. Yakın zamanda yazılıma epey ilgi duymaya başladım microsoft, google gibi firmalarda çalışanların soru cevap videolarını izledim ve bu insanlar bu firmalara girerken pek zorlanmamışlar kendileri söylüyordu iyi firmalar gelişim potansiyelime bakıyorlarmış. Çok ciddi düşünmeye başladım hiç bir şeyi bu kadar istememiştim açıkcası ben de bu şirketlerden birine girmek istiyorum kolay olmadığının farkındayım muhtemelen yıllarımı alcak ama sıkılmadan çalışmaya, kendimi geliştirmeye devam edicem fakat nerden nasıl başlayacağımı bilmiyorum yakın çevremde yardım alabileceğim biri yok sizleride meşgul etmek istemezdim ama internetten baktığımda kafam karıştı biraz her kaynak farklı bir şey söylüyor. Zamanı olan ve bu konuda yardımcı olabilecek nasıl başlamam gerektiğini detaylı anlatabilecek varsa çok sevinirim. Teşekkür ederim.

METE TAHA

Üye
15 Nis 2021
106
3
İlk öncelikle iyi akşamlar dilerim ilk önce bilgisayar bilgilerini çok iyi bilmeniz gerekli ve bilmediiğiniz bişe kalmamalı sonra ise programlama dili öğrenmeye çalışın yani nekadar programlama dili bilir iseniz okadar iyi olursunuz tabii bu yıllar sürebilir sonra ise programlama yapmaya başlayabilirsiniz ama tabi bu benim fikrim ama şu kesinki çok iyi programlama dili bilmeniz, ve bilgisayar konusunda iyi olmanız gerekmekte

HAK YİYEN HACK YER
GELİYORUZ

mklcts

Uzman üye
21 Kas 2015
1,346
0
Saydığın firmalarda işe girmek için sadece bilgi yeterli değil. Çünkü saydığın firmalara girmek isteyen milyonlar var ve aralarında çok iyi olanlar hiç de az değil. Onların arasından sıyrılman için Bilgi yeterli değil malesef . Reel sektörde gözle görülür başarı sağlaman gerekiyor. Yenilik getirmen gerekiyor.

Siouxx

Yeni üye
21 Haz 2020
41
1
Dostum ciddi düşünüyorsan ve eğer iyi firmalarda çalışmak istiyorsan okul şart. Kendini dil ile desteklemen gerekiyor hem yazılım hem de yabancı dil olarak.

Cyberdown

Üye
21 Haz 2020
154
5
Merhaba,

Dediğiniz yolda yürümek isteyen kişilerden birisi değilim fakat şu 3 adım size bütün sistemlerin kilidini açacaktır diye umuyorum.

1-) Tasarla
2-) Test Et
3-) Tekrarla

( Hack mi yapacaksın. Plan kur ( tasarlar ), test et ctf üzerinde ( test et ), baktın sistem işliyor mossad sitesine kadar ilerle, mükemmeleştir. ( tekrarla ) )

( Para mı kazancaksın yine işe yarar, uçak mı yapacaksın evet yarar.)

" Disiplinli olup zaaflarını yönetir & 3 adımı tekrarlarsan planlı olursan sen aramazsın. Onlar seni arayacaktır zaten :yardimsever "

" Herkesin hikayesi veya şu anı farklıdır. Kendi hikayeni yaratmadıkça sen sen olamazsın zaten. " İyi çalışmalar dilerim.

[+] Saygılarımla.
*Sağlıcakla Kalın.

Sort

Deneyimli Moderatör
14 Eki 2019
972
84
Merhaba Değerli Üye;

Öncelikle Sizlere Birkaç Tavsiye Verebilirim

Öncelikle İlk Olarak Hedefinizi Tam Olarak Seçin. Ne Olmak İstediğinize Karar Verin

Örneğin Microsoftta İyi Çay Yaparsanız Çaycı,İyi Bir Hacker Olursanız Siber Güvenlik Uzmanı Olursunuz

Microsoft ve Google Gibi Firmalarda Onlarca İş Bölümü Bulunur. Ne Olmak İstediğinize Karar Verin

Örneğin Google da,Youtubede Yazılımcı Pozisyonunda Olmak İstediğinizi Farzediyorum;

1: Youtube'nin Hangi Dillerle Yazıldığını,Ne Tür Altyapılar Kullandığını Öğren

2:Youtube Platformunda Hangi Pozisyonda Çalışmak İstediğine Karar Ver

Örnek Vermek Gerekirse;

Yotubede Eğer Veritabanı Üzerinde İş Bulmak İstiyorsanız Php-Sql Bilmeniz Gerekir

Eğer Ön-Arayüzünü Üzerinde İş Yapmak İsterseniz Html-Css Bilmeniz Gerekir

3:Seçtiğiniz Alanda Çalışmalar Yapın ve Bunları Paylaşın;

Arayüz Tasarımında Gelişmek İstiyorsanız,Html ve Css İle Blog Siteleri Oluşturabilirsiniz. Bunların Kariyerinize Faydası Olur

4:Kimselerin Hayallerinize Laf Etmesine,Engel Olmasına İzin Vermeyin ve Hep Kendinize İnanın

Not: Bunları Yazarken Verdiğim Örnekler Google da Olmayabilir. Bu Örnekleri Kavrayabilmeniz İçin Verdim

İyi Forumlar Dilerim

AXPA

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
2,340
150
New World
Merhaba,

En iyi firmalarda çalışmak için öncelikle iyi derecede ingilizce hatta mümkünse ek dil öğrenmelisiniz. İyi bir yazılımcı olduğunuzu katıldığınız yarışmalarda sağladığınız derecelerle kanıtlamalı ve bu bilgileri İşyeri Müracaat Belgesinde belirtmeniz gerekir. Eğitiminizi ve hayatınızı "Yazılım" üzerine kurgulamalı ve başka hiçbir alana yönelmeden sadece "Yazılım" düşünmelisiniz.

Bilginize,

Jaime Lannister

Kıdemli Üye
1 Ara 2020
3,691
808
Casterly Rock
Öncelikle merhaba umarım sağlığınız yerindedir. Yakın zamanda yazılıma epey ilgi duymaya başladım microsoft, google gibi firmalarda çalışanların soru cevap videolarını izledim ve bu insanlar bu firmalara girerken pek zorlanmamışlar kendileri söylüyordu iyi firmalar gelişim potansiyelime bakıyorlarmış. Çok ciddi düşünmeye başladım hiç bir şeyi bu kadar istememiştim açıkcası ben de bu şirketlerden birine girmek istiyorum kolay olmadığının farkındayım muhtemelen yıllarımı alcak ama sıkılmadan çalışmaya, kendimi geliştirmeye devam edicem fakat nerden nasıl başlayacağımı bilmiyorum yakın çevremde yardım alabileceğim biri yok sizleride meşgul etmek istemezdim ama internetten baktığımda kafam karıştı biraz her kaynak farklı bir şey söylüyor. Zamanı olan ve bu konuda yardımcı olabilecek nasıl başlamam gerektiğini detaylı anlatabilecek varsa çok sevinirim. Teşekkür ederim.

Merhaba, microsoft ve google gibi firmalarda çalışanlar yüksek dereceden üniversitede mezun olan kişiler olduğunu düşünüyorum. Yani üniversite okuyarak başlayabilirsiniz.

XKaraGERGEDANX

Uzman üye
19 Ocak 2021
1,372
113
3301/1.1.ano
mezun olduğun üniversite ve github linkedin vs. gibi hesaplarındaki projelerin katıldığın projeler yani CV önemli

kimse normal bir üniversite mezunu yazılımcı gelsinde bende çalışsın diye can atmıyor üniversite mezunu olmak şart tabi ama ya iyi üniviversite mezunu olucaksın yada CV güzel olacak yazılımla ilgili hertürlü yarışmalara projelere katılabilirsin googlehashcode vs. gibi birçok yarışma düzenleniyor sertifka alabileceğin eğitimlere katıl udemy de ki kurslara insanlar nerdeyse tamamen bu yüzden para veriyor çünkü sertifka veriyor adam kurs sonunda

iyi forumlar dilerim..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.