En iyi oyun canavarı laptoplar

Quinones

Yaşayan Forum Efsanesi
8 Eki 2008
13,570
1
JYglRj.jpg

Yakın geçmişe gittiğimizde genellikle üst seviye sistem gücü isteyen video işleme, tasarım ve oyun gibi işlemler için kullanılan bilgisayarlar, genellikle masaüstü bilgisayarlar oluyordu. Çünkü taşınabilir bilgisayarlar, en zorlu işlemlerin üstesinden gelebilecek kapasitede pek değillerdi.

Yeni işlemciler ve grafik kartlarıyla beraber, güç tüketim seviyeleri ve boyutlar daha azaldı ve taşınabilir bilgisayarlara girmeye başladı. Son 5 yıldır taşınabilir oyun bilgisayarları pazarı epey büyüdü. Peki taşınabiir oyun bilgisayarı almak isteyenler, hangi modeleri tercih etmeliler?

Son dönemde satışa sunulan oyun odaklı laptopların ekran kartları; masaüstü çözümlerine yakın, bazen de üstünde bir performans sergiliyor. Ben de bu haberimde laptop seçiminde karar veremeyen sıkı oyuncular için en iyi oyun laptoplarını bir araya getirdim. Yüksek ve orta performansa sahip olan oyun laptop önerileri, seçim yapmanızda büyük kolaylık sağlayacaktır.

MSI GT80 2QE TITAN SLI

Laptop önerime, MSI firmasının en güçlü oyun laptopu ile başlıyorum. MSI GT80 Titan 2QE modelinin hedef kitlesi fiyatından da anlayacağınız gibi hardcore oyunculara hitap ediyor. 2 adet GTX980M (SLI) ekran kartı ve 5. Nesil Intel Core i7-4980HQ işlemciden gücünü alan bu laptop, grafik performansı ile oyuncuları büyülüyor.

GTA 5, Middle-earth: Shadow of Mordor, The Witcher 3, Battlefield Hardline ve Far Cry 4 gibi oyunları bu MSI GT80 Titan 2QE ile Ultra ayarlarda FPS sorunu yaşamadan oynayabilirsiniz.

n7qJVa.jpg

İşlemci Modeli: 5. Nesil Intel Core i7- 5950HQ

Grafik İşlemcisi: NVIDIA GeForce GTX 980M SLI 256BIT

Ekran Kartı Belleği: 8 GB

Sistem Belleği: 32GB RAM

Ekran Boyutu: 18.4 inç (1920x1080)

Ağrılık: 4.5 KG

Yazının başında bu laptopun sıkı oyuncular için olduğunu belirtmiştim. GT80 2QE TITAN SLI fiyatı 15.000 ile 17.000 arasında değişiyor.

Asus ROG GL771JW-TS71

Ülkemizde laptopları ile daha çok bilinen Asus firması, ROG serisi ile oyuncu kitlesini genişletmeye devam ediyor. Asus ROG GL771JW-TS71 modelinde 4. Nesil Intel Core i7-4720HQ işlemciye yer veren firma, NVIDIA GeForce GTX960M 4GB ekran kartı ile oyuncuları fazlasıyla tatmin edecek.

8gyNnd.jpg

Kırmızı renk tonlarının hakim olduğu model, gelişmiş soğutma teknolojisi sayesinde performanstan ödün vermeden AAA oyunları rahat bir şekilde High-Ultra ayarlarda oynatabiliyor.

İşlemci Modeli: 4. Nesil Intel Core i7-4720HQ

Grafik İşlemcisi: NVIDIA GeForce GTX960M

Ekran Kartı Belleği: 4 GB

Sistem Belleği: 16GB RAM

Ekran Boyutu: 17.3 inç (1920x1080)

Ağrılık: 3.4 KG

Asus ROG GL771JW-TS71 fiyatı 5.000 ile 6.000 TL arasında değişiyor.

Monster Abra A7 V5.2.1

Monster firmasının Fiyat/Performans açısından başarılı olan ürünü Abra A7 V5.2.1 ile karşınızdayız. Monster Abra A7 V5.2.1 modelinde, 4. Nesil Intel Core i7-4710MQ işlemci ve NVIDIA GeForce GTX 950M ekran kartı bulunuyor.

b5oL8n.jpg

17.3 inç Mat Full HD ekranı ile gündüz vakti oyun oynayanlar parlamayı engelleyen Abra A7, sade ve şık tasarımı ile dikkat çekiyor. Bu model hem oyuncular hem de ofis işleri ile uğraşanlar için iyi bir tercih olabilir.

İşlemci Modeli: 4. Nesil Intel Core i7-4710MQ

Grafik İşlemcisi: NVIDIA GeForce GTX950M 128BIT

Ekran Kartı Belleği: 2 GB

Sistem Belleği: 8GB RAM

Ekran Boyutu: 17.3 inç (1920x1080)

Ağrılık: 3.1 KG

Monster Abra A7 V5.2.1 fiyatı 2.800 TL civarında.

Lenovo Y50 Ultra HD
Listemize Lenovo’nun oyuncu odaklı laptopu Y50 Ultra HD ile devam ediyoruz. Lenovo Y50, arkadan kırımızı aydınlatmalı klavyesi ve şık tasarımı ile dikkat çekiyor. 4. Nesil Intel Core i7-4710HQ işlemciyi, NVIDIA GeForce GTX860M ile taçlandıran Lenovo Y50, ekran konusunda rakiplerinin bir adım önünde yer alıyor.

ogM6nq.jpg

Lenovo Y50 Ultra HD, isminden de tahmin edileceği gibi UHD yani 4K ekrana sahip. Ekranı yenileme hızı ise 48hz. JBL marka hoparlörün bulunduğu laptopta Dolby Advanced Audio ses teknolojisi de yer alıyor.

İşlemci Modeli: 4. Nesil Intel Core i7-4710HQ

Grafik İşlemcisi: NVIDIA GeForce GTX860M

Ekran Kartı Belleği: 4 GB

Ekran Boyutu: 15.6 inç (3840 x 2160)

Ağrılık: 2.4 KG

Lenovo Y50 Ultra HD fiyatı 3.500 ile 4.000 TL arasında değişiyor.

Victor VIC-G301K
Victor firmasının sade tasarıma sahip oyuncu odaklı, uygun fiyatlı laptopu VIC-G301K ile listemi sonlandırıyorum. VIC-G301K, 4. Nesil Intel Core i7-4710MQ işlemciye ve NVIDIA GeForce GT840M grafik kartına sahip olan laptop, üst düzey oyunları Medium-High ayarlarında çalıştırıyor. Bütçe dostu olarak dikkat çeken Victor VIC-G301K rakipleri gibi Full HD veya 4K ekran yerine 1366x768 ekran çözünürlüğüne sahip.

OqXyd0.jpg

İşlemci Modeli: 4. Nesil Intel Core i7-4710MQ

Grafik İşlemcisi: NVIDIA GeForce GT840M

Ekran Kartı Belleği: 2GB

Sistem Belleği: 8GB RAM

Ekran Boyutu: 15.6 inç (1366x768)

Ağrılık: 2.4 KG

Victor VIC-G301K fiyatı 2.000 TL civarında.

HP Omen
HP’nin oyuncu odaklı dizüstü çözümü HP Omen serisi, oyun severlere üst düzey bir oyun deneyimi vadediyor. 4. Nesil Intel Core i7-4720MQ işlemcisi ve NVIDIA GeForce GTX 960M ekran kartı ile diğer üst düzey oyun laptopları ayarında olan HP Omen, fiyat konusunda da rakiplerinin gerisinde kalmıyor.

RY5OXj.jpg

HP Omen’in en büyük özelliği ise dokunmatik ekran özelliğine sahip olması. Arkadan aydınlatmalı klavyesini farklı renk seçenekleri ile kombin edebildiğiniz HP Omen, BeatsAudio desteği ile kaliteli bir ses deneyimi sunuyor.

İşlemci Modeli: 4. Nesil Intel Core i7-4720MQ

Grafik İşlemcisi: NVIDIA GeForce GTX960M

Ekran Kartı Belleği: 4GB

Ekran Boyutu: 15.6 inç (1920x1080)

Ağrılık: 2.1 KG

HP Omen fiyatı 5.500 TL civarında.

Etiketler: 4. Nesil Intel Core i7-4710MQ / NVIDIA GeForce GT840M / Victor VIC-G301K / Lenovo Y50 Ultra HD / NVIDIA GeForce GTX860M / 4k erkanlı laptop / Monster Abra A7 V5.2.1 / Asus ROG GL771JW-TS71 / GT80 2QE TITAN SLI / oyun laptopu / oyun laptop tavsiyesi / laptop tavsiyesi / laptop fiyatları / fiyat / özellikleri / teknik özellikleri / GTA 5 / Middle-earth: Shadow of Mordor / The Witcher 3 / Battlefield Hardline / ultra ayar / en iyi laptop / BeatsAudio / hp omen / En iyi Taşınabilir Oyun Bilgisayarları / En iyi Taşınabilir Oyun Bilgisayarı / oyun bilgisayarı / bilgisayar önerisi / öneri / laptop önerisi / tht / turkhackteam

Son düzenleme:

ffurkan1q2w3e

Yeni üye
1 May 2014
35
0
İyi bir yazı olmuş.
Hp omeni tavsiye ederim. Acmadığı oyun uygulama yok verdiğiniz parayı hak ediyor.

siyabentqxqx

Katılımcı Üye
10 Nis 2012
839
0
nereye
Ekran kartinda sadece 2 gb gibi kisa bilgi vermissin bit ve islemcisi onemli faktorlerdir yinede eline saglik buna bu karayi verecegime masaustu toplarim uzay mekiği gibi

24 Ara 2015
156
0
izmir
Yeni Alienware 18 Dizüstü Oyun Bilgisayarı bu aralar almak istedigim bilgisayar . ben yazılımcıyım oracle ve .net üzerinde . aynı anda 50 atne hastaneye baglantı saglıyorum . işime yarar mı oyun bilgisayarı almak

Coosy

Yeni üye
2 Ocak 2016
23
0
lenovo y510p ucuz ve ben gayet memnunum isinma problemi var biraz galiba ama iyidir

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.