En İyi Text Editor Programları || Buk4lemun

Adobe Dreamweaver linki ister misiniz?

• Evet

Oy: 12 66.7%
  • Hayır

Oy: 6 33.3%

• Kullanılan toplam oy
    18

CH4M3

Uzman üye
19 Ağu 2017
1,926
16
php island
Not: konuyu nereye açacağımı bilemedim en uygun burası gördüm kodla alakalı olduğu için.
Çoğumuz C# dili ile program yaparken daha kısa sürede daha fazla iş yapmak için yazdığımız kodları tamamlayan Visual Studio kullanıyoruz. Birçoğumuz da Notepad++ programını , kimileri de hala Windows kurarken gelen Notepad kullanmakta :D

Bugün sizlere kod yazan (Bana göre) en iyi programları tanıtacağım. Kendileri bana göre hem kapladığı yer bakımından az ve kullanıcı dostudur.

1-Notepadd++

Notepadd++ programını genellikle herkes zaten biliyordur. Yine de bilmeyenler için eklemek istedim. Kendisi sade bir arayüze sahiptir ve kullanımı oldukça kolaydır. Genellikle yeni başlayanlar için en ideali olduğunu belirtmek isterim.

nOZGWR.png

İndirme Linki:
https://notepad-plus-plus.org/download/v7.5.6.html
Virustotal:
Tıkla

2- Sublime Text 3

Sublime text, görnüşü ile bir adım öne geçen yazarken kodlara göre değişen güzel renk skalası ile kullanırken güzel bir his uyandırıyor. Performans açısından da gayet iyidir.

vjropp.png

İndirme Linki:
https://www.sublimetext.com/3
Virustotal:
Tıkla

3-Brackets

Açık olmak gerekirse en iyisi ve benim favori editor programım Brackets'dir. Örnek üzerinden anlatacak olursak <html> etiketine geldiğimizde </html> etikenin nerede olduğunu göstermektedir. ve sade ve basit bir arayüze sahip olmasıyla birlikte dizaynı da oldukça hoştur.

VrmyMP.png

İndirme Linki:
Brackets - A modern, open source code editor that understands web design.
Virustotal:
Tıkla

4- Adobe Dreamweaver CC 2018

Kendisi 1-2 GB boyutunda, genellikle büyük çaplı projeler için kullanılan ve kütüphanesi bulunan, kodları düzenlerken kaydetmenize gerek kalmadan anlık olarak ayrı bir pencerede görebiliyorsunuz. Ayrıca HTML5 uyumlu sayfalar hazırlamanızı da sağlıyor. Tabiki bu kadar özelliğe sahip bir programın hızlı bir bilgisayara da ihtiyaç duyduuğunu belirtmek isterim.

z09Ez7.png

Not: Dosya çok büyük olduğu için indirme linkini veremiyorum. Ama isteğe bağlı olarak crack ile birlikte Virüs Total ekleyerek atabilirim. Bunun için ankete katılıp yorumlarda belirtmeniz yeterlidir.

Son düzenleme:

iLab

Uzman üye
15 Mar 2018
1,305
0
Ankara
Eline Sağlık Hocam Dreamwiewerin Windowsu varmıymış vay be.Koyarsan Güzel Olur.

CH4M3

Uzman üye
19 Ağu 2017
1,926
16
php island

'Execution

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
3,227
29
İndirme linklerine tıklarsan Virustotal eklememin gereksiz olduğunu anlarsın ki bizzat programcıların kendi sitesini verdim. :) Konu başlığı altında araştırma yaptım fakat konunu göremedim. Görseydim açmazdım :D

linklere bakmıştım. ancak yine de bir uyarayım dedim.ne olur ne olmaz:RpS_rolleyes:
sorun değil.iyi forumlar:RpS_rolleyes:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.