En Son Okuduğunuz/Okumakta Olduğunuz Kitap - ihan3t

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
23
Merhabalar arkadaşlar, herkese hayırlı bayramlar.

Sohbet havasında bir ortam olması açısından böyle bir konu açtım. Hem kimin nelerle ilgilendiğini öğrenmek hemde benzer kategoride kitapları birbirimize önerebilmek açısından faydalı olacağını düşünüyorum.

Şuan okumakta olduğum iki kitap var.

Birisi "Suç ve Ceza" bir süre önce başlamıştım ara vermek zorunda kaldım şuan bitirmek üzereyim kitabı. İkincisi ise "Practical Interpreter Construction" isminde derleyici&interpreter yazımını anlatan yabancı bir kitap.

Bunlardan önce okuduğum kitapları merak edenler için son 4 5 kitabı sayayım :

React Native - Nodejs Programlama Kitabı
Karanlık Zihinler (ilk kitabı)
Oğullar ve Rencide Ruhlar (Alper Canigüz)
Cehennem Çiçeği (Alper Canigüz)
Gizli Ajans (Alper Canigüz)

Alper Canigüz'ün kitaplarını absürt komedi sevenler için tavsiye ederim.

Karanlık Zihinler ise bilim-kurgu sevenlere tavsiye edebileceğim bir seri.

ByJARDEL

Üye
24 Haz 2016
197
0
Smiljan
Felsefenin kısa tarihi - Nigel Warburton
Hacker'ın aklı - Tamer Şahin

bu kadar :) fazla kitap okumuyorum. daha çok dergi okurum :)

duman05

Adanmış Üye
9 Eyl 2012
6,326
2
Halüsinasyon,şizofren, sabahattin alının tüm kitaplarını okundum aslında daha var da aklıma gelmiyor.

Şunu söyleyin hazır konu açıkken. Türk yazarları okuyun arkadaşlar ben hep yabancı yazarları okurdum bir gün sabahattin alının bir kitabını alıyım dedim çok hoşuma gitti. Türk yazarlara ön yargılı davranmamak lazım. Orhan pamuk un kafamda bir tuhaflık da güzeldir şimdi yaşar kemale başlıycam sonra kemal tahir sonra nazım ran hedef im bunlar ;)

Milliyetci87

Kıdemli Üye
1 Ocak 2016
4,332
0
necropolis
Pek kitap okuyan bir insan değilim.Genelde çizgi roman okurdum çocukken :trl
Bir tek sıfır sıkıntı ve fıkra kitabı falan okudum :trl

CyberNeeG

Uzman üye
4 Ocak 2016
1,155
1
777
Suç ve ceza beni çok etkilemişti özellikle raskolnikov.Şu an zengin baba ve yoksul babayı okuyorum.Onun haricinde bilim kurgu ve sorgulamayı seviyorsanız azra kohen.Aslında şu yeni kitap'tan sonra Nihal Atsız'ın kitaplarını okumak istiyorum.

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
23
Suç ve ceza beni çok etkilemişti özellikle raskolnikov.Şu an zengin baba ve yoksul babayı okuyorum.Onun haricinde bilim kurgu ve sorgulamayı seviyorsanız azra kohen.Aslında şu yeni kitap'tan sonra Nihal Atsız'ın kitaplarını okumak istiyorum.

Suç ve Ceza yer yer ağır ilerleyen bir kitap ama dönemin şartlarını ve yazarın ruhsal dünyasını çok iyi yansıtıyor beni okurken çok etkiliyor.

Nihal Atsız'ın bende kitaplarını alacağım. Bozkurtların bir kısmını okudum, kaldığım yerden devam edeceğim. Sonra Ruh Adam, Deli Kurt, Dalkavuklar Gecesi...

Sonra da litelediğim başka kitaplar var onları alacağım..

CyberNeeG

Uzman üye
4 Ocak 2016
1,155
1
777
Suç ve Ceza yer yer ağır ilerleyen bir kitap ama dönemin şartlarını ve yazarın ruhsal dünyasını çok iyi yansıtıyor beni okurken çok etkiliyor.

Nihal Atsız'ın bende kitaplarını alacağım. Bozkurtların bir kısmını okudum, kaldığım yerden devam edeceğim. Sonra Ruh Adam, Deli Kurt, Dalkavuklar Gecesi...

Sonra da litelediğim başka kitaplar var onları alacağım..

Ben genellikle türk dili'nin etkin kullanımı ve yazımı için alacağım(Başka nedenlerde var tabii).Kişisel gelişim ve girişim kitapları çok okurum.

Edros Detretus

Kıdemli Üye
25 Haz 2009
2,455
31
/var/named
1984. Çok güzel bir kitap. Daha bugün başladım. Baya sardı. Tavsiye ederim. Kitap bittiğinde editlemeye çalışırım mesajı. :)

cewl

Kıdemli Üye
3 Haz 2017
2,870
9
29
Merdekan
aldatma santini 2ci dafadir okyram ve me.tasploitide aynen oda bazi komutlari unuttuqumda yeniden acip okyram

ArViX

Uzman üye
28 Şub 2013
1,273
0
cos a=cos bc
Şifreleme ve Şifre Çözme Yöntemleri - Sağolsun yazarımız kitabın içindeki her bilgiyi sağdaki soldaki blogtan toplamış sonra onları derlemiş al sana kitap demiş, kitaba verilen paraya acımam fakat buna gerçekten üzüldüm

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
23
Şifreleme ve Şifre Çözme Yöntemleri - Sağolsun yazarımız kitabın içindeki her bilgiyi sağdaki soldaki blogtan toplamış sonra onları derlemiş al sana kitap demiş, kitaba verilen paraya acımam fakat buna gerçekten üzüldüm

Türkiye'de teknik kitapların çoğu öyle maalesef.. İngilizce geliştirip yabancı kaynakları takip etmek çok daha faydalı.

hachiman

Uzman üye
8 Eyl 2016
1,362
1
Gizli sırlar öğretisi
Ruhsal güçleri geliştirme
Mısırın ölüler kitabı
Kozmik oyun- İnsan şuurunun sınırlarına yolculuk

Hacknology

Kıdemli Üye
25 Eki 2015
2,712
11
rm -rf /
Son 2 ay içerisinde
Hayvan çiftliği
1984
Devlet
Ruh Adam
Deli kurt
Tanrı yanılgısı
Kurt gölü (serinin ilk 4 kitabını zaten okumuştum)
Sapiens
Komünist manifesto
Kayboluş

Ve daha birçok kitap okudum. Sorusu olan varsa alayım :p

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.