Eski büyük konuların silinmesi?

1titanik

Katılımcı Üye
29 Mar 2020
324
35
sürekli yardım merkezinden yardım istemek yerine öğrenmek istediğim şeyi google da tht adı altında aratıyorum. 1-3-5 yıl önce yardım merkezine yazılmış şeyler şöyle :
-----------------
merhaba (...) konusunda yardım lazım

cevaplar:
tht.com/ornekkonu
bu konuya bakman yardımcı olacaktır.
-------------------

Linklere tıkladığımda konuların kaldırıldığını ve silindiğini görüyorum. Konular da büyük ve sağlam kişiler tarafından açılmış konular. Neden 2-3 yıllık konular siliniyor?

İsteyen olursa örnek de atabilirim.

CH

Asistan Moderatör
28 Ocak 2019
1,533
712
Kaer Morhen
Merhaba, bildiğiniz gibi Hack faaliyetlerinden dolayı ve içeriklerin illegal, illegale yakın ya da illegale benzer olmasından dolayı çoğu platform kapandı. Türk sanalı olarak çoğu platform yeni bir çağa geçiş yaptı. TurkHackTeam olarak da öncü platform biziz. THT eskiden tamamıyle bir hacking forumuydu, Siber Güvenlik geçtiğimizden dolayı illegal, illegale yakın ve illegale benzer içerikler kaldırıldı.

Ɲémesis

Ar-Ge Ekibi Lider Yardımcısı
17 Haz 2022
982
1,605
Panama
Selamlar o kısımda konu gerçekten kaldırırmış olabilir ya da bazı konuların linklerinde hatalar olduğundan dolayı dediğinizi gibi linke bastığınızda açmama gibi bir sorun da olabiliyor

'Bertuğ

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
3,864
608
Merhaba ;

Görsel linkleri kırılıyor , çözüm geçersiz oluyor vesaire vesaire bu yüzden konular silinebiliyor , veya çöpe taşınıyor .

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,320
4,774
sürekli yardım merkezinden yardım istemek yerine öğrenmek istediğim şeyi google da tht adı altında aratıyorum. 1-3-5 yıl önce yardım merkezine yazılmış şeyler şöyle :
-----------------

cevaplar:
tht.com/ornekkonu
-------------------

Linklere tıkladığımda konuların kaldırıldığını ve silindiğini görüyorum. Konular da büyük ve sağlam kişiler tarafından açılmış konular. Neden 2-3 yıllık konular siliniyor?

Nemesis hocanın dediği gibi, linkten kaynaklı oluyor genelde. Mesela sonunda .html yazıyorsa ona gidemezsin zaten. O link yapısı eskidendi.

1titanik

Katılımcı Üye
29 Mar 2020
324
35
Merhaba, bildiğiniz gibi Hack faaliyetlerinden dolayı ve içeriklerin illegal, illegale yakın ya da illegale benzer olmasından dolayı çoğu platform kapandı. Türk sanalı olarak çoğu platform yeni bir çağa geçiş yaptı. TurkHackTeam olarak da öncü platform biziz. THT eskiden tamamıyle bir hacking forumuydu, Siber Güvenlik geçtiğimizden dolayı illegal, illegale yakın ve illegale benzer içerikler kaldırıldı.
sql inj , python , android rat vs konuları da dahil. 2020 2021 den kaldırılan da gördüm . evet linkler kırılmış olabilir haklısınız sağolun

13 Ara 2021
140
65
Nemesis hocanın dediği gibi, linkten kaynaklı oluyor genelde. Mesela sonunda .html yazıyorsa ona gidemezsin zaten. O link yapısı eskidendi.
Evet, bu söylediyinizi bende gözlemledim.

THT-nin kendi arama kutucuğundan aranarak eski konuların bulunması lazım, aksi halda google console keşlenmiş eski link yapıları çalışmamaktadır.

Eski URL-lere "https://tht/web-server-guvenligi/1445636-idor-guvenlik-acigi-kullanimi-pentester.html" baktığımızda 1445636 gibisinden numaralandırmalar var, THT arama kısmından ilgili konunu bulduğum zaman yeni URL: "https://tht/konular/idor-guvenlik-acigi-kullanimi-pentester.1445636/" aynı numara burdada olduğu için, konu id-si olduğu ve değiştirilmeden aynı kaldığını tespit etmiş oluyoruz. Dizinler ve SEO için oluşturulmuş konu başlıkları ise değiştirilmiş.

Google keşlenmiş olan 1000-lerle konu vardır elbet sonu .html ile biten, eğer kullanıcılar url-e girdiği zaman bozuk linkle karşılaşıyorlarsa bu üzücü bir durum ola bilir. Çözüm önerim, eski linklere istek atanları konu id-si üzerinden yeni url redirect etmek. Böylesi google-dan gelen kitleni ve konu içerisinde diğer konularınının linklerini eklemiş kişiler için güzel bir haber ola bilir.

Grimner | Ɲémesis

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,534
877
-----------------

cevaplar:
tht.com/ornekkonu
-------------------

konu yeterliliğini yitirmiştir veya forum üyesi kendisinin mimlenmemesi için konuyu editlemiştir.
bu forumdaki konuları sadece "masum" üyeler okumuyor.

Rewan

'Türk ün yaveri
26 Kas 2020
2,014
1,484
Eski konu ise çöpe taşınmış olabilir ki yararlı olcağını sandığım konuyu çöpe taşiyacaklarını sanmam

Eski forum alt yapısı vbulletin di ona özel konu linkleri mesaj uzantıları vardı mesela eski alt yapıda iken x.com/add.php şeklinde bir uzantı varken xenforo da bu uzantı ( link ) yoktur ondan kaynaklıdır

pizzaaa

Üye
26 Haz 2023
89
18
Ah bee

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.