Eski lise hocamı ziyaret edeceğiz tavsiye lazım

Montesquen

Yeni üye
18 Ocak 2019
24
4
Arkadaşlar daha alt tarafı 2 yıl olmuş mezun olalı diyebilirsiniz şu an üniversiteye gidiyorum fakat lise yıllarımı ve özellikle benimle
ilgilenen hocalarımı özledim. Mümkün olduğu kadar çoğuyla buluşmak ve görüşmek istiyorum sürekli. Lisedeyken bile okul bitince sizi ziyarete
geleceğim, geleceğiz diyorduk ama 2 yıldır hiç gidemedik. Şimdi buluşacağımız hoca bizimle gerçekten çok ilgilendi üniversite sınavına hazırlık
konusunda. Sürekli iyi kaynaklar çözer anlamadığımız yeri 10 defa anlatırdı. Velhasıl benim derslere çok kafam basmıyordu ve haliyle çokta iyi bir
üniversiteye gidemedim. Hocamla da 2 yıldır (mezun olduğumdan beri) görüşmediğimiz için nerede, hangi bölümü okuduğumu bilmiyor. Şimdi hoca
bizimle zamanında çok iyi ilgilendi ama daha iyi bir yerde olamadığım için mahcup olurum diye düşünüyorum. Hoca benden daha yüksek yerler
beklemiş olabilir. Ne yapmalıyım bunda mahcup olunacak veya üzülecek bir durum var mı?

Eagleweb

Kıdemli Üye
8 May 2021
2,120
1,151
localhost/e8
Arkadaşlar daha alt tarafı 2 yıl olmuş mezun olalı diyebilirsiniz şu an üniversiteye gidiyorum fakat lise yıllarımı ve özellikle benimle
ilgilenen hocalarımı özledim. Mümkün olduğu kadar çoğuyla buluşmak ve görüşmek istiyorum sürekli. Lisedeyken bile okul bitince sizi ziyarete
geleceğim, geleceğiz diyorduk ama 2 yıldır hiç gidemedik. Şimdi buluşacağımız hoca bizimle gerçekten çok ilgilendi üniversite sınavına hazırlık
konusunda. Sürekli iyi kaynaklar çözer anlamadığımız yeri 10 defa anlatırdı. Velhasıl benim derslere çok kafam basmıyordu ve haliyle çokta iyi bir
üniversiteye gidemedim. Hocamla da 2 yıldır (mezun olduğumdan beri) görüşmediğimiz için nerede, hangi bölümü okuduğumu bilmiyor. Şimdi hoca
bizimle zamanında çok iyi ilgilendi ama daha iyi bir yerde olamadığım için mahcup olurum diye düşünüyorum. Hoca benden daha yüksek yerler
beklemiş olabilir. Ne yapmalıyım bunda mahcup olunacak veya üzülecek bir durum var mı?
Merhaba,
Dostum, Yalan, Dolan, Vb. Hiçbir hayır gelmez neysen onu söyle daha iyi inan bana. :)

'The Wolf

Kıdemli Üye
22 Nis 2021
4,043
2,565
Tanrı dağı
Yalan konuşmak çok büyük bir suçtur
en iyisi doğruyu söyleyen her zaman kazanır...

Mirliva

Administrator
26 Mar 2016
5,063
6,063
[C*]
Şahsi düşüncem, özel hayatınızdaki yapmanız gerekenleri bir forum sitesinden aldığınız tavsiyelere göre yönlendirmemeniz..
Önceki konularınızı da inceledim..
Size önerim, bir psikolog ile görüşüp kendinizi ona açmanız ve o şekilde bir uzmandan tavsiye almanız..
Yanlış anlaşılmayayım, psikolojik sorunlarınız var demedim. Fakat hayatınızla ilgili konuları yaşam koçları veya psikolog gibi alanında uzman kişilerle paylaşarak, uzman görüşlerine başvurmanızı öneririm.

Virtual Gelin

Uzman üye
24 Ağu 2017
1,554
169
Mahcup olunacak bir durum yok. Gidin görüşün bence hocanız kazandığınız için sevinecektir bile bu sistemde maalesef eşit sınav olmadığından.

raistaron

Katılımcı Üye
8 Tem 2020
708
315
neutron
Şahsi düşüncem, özel hayatınızdaki yapmanız gerekenleri bir forum sitesinden aldığınız tavsiyelere göre yönlendirmemeniz..
Size önerim, bir psikolog ile görüşüp kendinizi ona açmanız ve o şekilde bir uzmandan tavsiye almanız..
Yanlış anlaşılmayayım, psikolojik sorunlarınız var demedim. Fakat hayatınızla ilgili konuları yaşam koçları veya psikolog gibi alanında uzman kişilerle paylaşarak, uzman görüşlerine başvurmanızı öneririm.
+

Montesquen

Yeni üye
18 Ocak 2019
24
4
Aslında doğru söylüyorsunuz ve farketmişsinizdir ki kafama takılan en ufak konuda bile hemen foruma yazıyorum çünkü soracak, danışacak kimse yok ha ben direk buradaki yorumlara bakarak mı hareket ediyorum çoğunlukla hayır ama başkaları acaba ne yapar nasıl düşünür diye merak ediyorum ve misal konuyu açıyorum üzerinden biraz zaman geçiyor sonra ben bu konuyu neden açtım ki diyip kendime kızıyorum yani aslında çok basit olan konuları bile büyütüp soruyorum ve son olarak dediğiniz gibi bi psikolog vs. ile görüşmek isterim de o kadar büyük sorunlarım yok sadece ben küçük şeyleri büyütüyorum o kadar... Tavsiyeniz için teşekkür ettim

Mirliva

Administrator
26 Mar 2016
5,063
6,063
[C*]
Aslında doğru söylüyorsunuz ve farketmişsinizdir ki kafama takılan en ufak konuda bile hemen foruma yazıyorum çünkü soracak, danışacak kimse yok ha ben direk buradaki yorumlara bakarak mı hareket ediyorum çoğunlukla hayır ama başkaları acaba ne yapar nasıl düşünür diye merak ediyorum ve misal konuyu açıyorum üzerinden biraz zaman geçiyor sonra ben bu konuyu neden açtım ki diyip kendime kızıyorum yani aslında çok basit olan konuları bile büyütüp soruyorum ve son olarak dediğiniz gibi bi psikolog vs. ile görüşmek isterim de o kadar büyük sorunlarım yok sadece ben küçük şeyleri büyütüyorum o kadar... Tavsiyeniz için teşekkür ettim

Atmış olduğum mesajlardan dolayı yanlış anlaşılmadığım için mutlu oldum.
O zamanlarda üst üste bu tarz birkaç konu daha açmıştınız, bu durum bana biraz garip gelmişti sadece.
Fakat burası sonuçta özgür bir platform, bu tarz konuları açmanızda forum kurallarımızca herhangi bir beis yok.
Psikolog önerisini vermekteki amacım da psikologlar bu tarz konularda sizi dinlemekte ve güzel yönlendirmeler yapmakta.(Mesleğim gereği psikolog hizmetlerinden birkaç kez ücretsiz olarak faydalanmıştım, oradan biraz aşinayım.) Zaten ciddi bir sorununuz olduğunu düşünsem Psikiyatrist önerirdim. Ama o zamanlar ki düşüncem kendinizi açabileceğiniz ve bu tarz özel konularınızı anlatabileceğiniz güvenilir birini bulmanızdı ve sanırsam da kısmen doğru bir tahminde bulunmuşum. "çünkü soracak, danışacak kimse yok" yazmışsınız, doğruluyor bu konuda.

Neyse kendinize dikkat edin, hayırlı günler.
İyi forumlar..

Saygılarımla
'Mirliva

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.