Eski türkçe kelimeler kullanmak?

Montesquen

Yeni üye
18 Ocak 2019
24
4
Bi ben miyim eski türkçe kelimeler ve şimdi kullanılırlığını yitirmiş sözcükleri kullanmayı seven? En basitinden önce yerine evvel, geri yerine
beri, sınav yerine imtihan, öğrenci yerine talebe... Bunları kullanmayı nasıl sıklaştırabilirim çünkü bazı kelimeler var ki anlamlarını bilsen bile
hangi cümlede nereye, nasıl ve hangi anlamla koyman gerektiğini karıştırabiliyorsun. Var mı bi öneriniz?

'The Wolf

Kıdemli Üye
22 Nis 2021
4,043
2,565
Tanrı dağı
Bi ben miyim eski türkçe kelimeler ve şimdi kullanılırlığını yitirmiş sözcükleri kullanmayı seven? En basitinden önce yerine evvel, geri yerine
beri, sınav yerine imtihan, öğrenci yerine talebe... Bunları kullanmayı nasıl sıklaştırabilirim çünkü bazı kelimeler var ki anlamlarını bilsen bile
hangi cümlede nereye, nasıl ve hangi anlamla koyman gerektiğini karıştırabiliyorsun. Var mı bi öneriniz?
günlük yaşantında kullanmaya çalış.

Virtual Gelin

Uzman üye
24 Ağu 2017
1,554
169
Bazen ben de bunu sık sık yapıyorum. Okuduğum kitaplar sağolsun... Anlatamadığım cümleyi eski kelimeler anlatıyor öyle açıklıyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.