Eski Youtube'daki bir video nasıl silinir?

dpamuktulum

Yeni üye
26 Haz 2015
24
0
Arkadaşlar, ocağınıza düştüm. Bu problemi çözse çözse siz çözersiniz diye biliyorum. Umarım, internette Turkhackteam.org hakkında duyduklarım beni yanıltmaz!

Şimdi, problemime geçiyorum.

9 Şubat 2007 tarihinde ozzydiyez8 adlı kullanıcı tarafından
Youtube'a,

https://www.youtube.com/watch?v=RXmJ3XX6Tmo

videosu benden izinsiz bir şekilde ve kimliğimi ele verecek şekilde konulmuş!

Fakat bu video "Eski Youtube" olarak adlandırıldığından ve bu kullanıcı artık hesabıyla ilgilenmediğinden, bu videoyu kaldırmamız mümkün gözükmüyor. Ne yaptıksa bu videoyu kaldıramadık. Bu videoyu koyan kişi benim eski bir öğrencim. Ama bir deliliktir bu aptallığı yaptı. Çünkü onun sınıfından bir arkadaşı (kankisi) bana sınavda küfür ettiği için ben de durumu idareye haber verdim ve o sınıftan 3 kişi, diğer öğretmenlerin de araya girmesiyle, disipline sevk edilip okuldan atıldılar. Daha doğrusu, başka okullara yönlendirildiler.

İşte bu kişi, yılsonunu fırsat bilmiş ve videoyada görüldüğü üzere bana kurt kapanı kurup tuzağa düşürmüşlerdir. Yılsonunda mezun olan bu sınıfla birlikte bu öğrenciler anılan videoyu Youtube!a koydular ve bu video halen rahatsızlık yaratmaktadır. Ancak bu videoyu ekleyen kişi kullanıcı adı ve şifresini unutmuş ve o hesaba ulaşamıyoruz. Ama videonun altındaki yorum sayfası halen açıktır ve halen hoş mesajlar olmayan mesajlara yazılmaktadır.

Özetle, o hesaba ulaşamadığımız bu videoyu nasıl kaldırabiliriz?

Bilindiği gibi, Youtube Google'a devredildi ve bu videonun bulunduğu hesap da "Eski Youtube Hesabı" olduğundan, Google'dan e-mail ile bir hesap açıp bu hesaba ulaşamıyoruz.

İkinci olarak, sözkonusu bu videoyu şikayet ettik ama orada da 6/6. adımda "Kullanıcı Adı" geçersiz olduğundan, şikayetimizi yapamıyoruz.

Burada Youtube'un bir Amerikan sosyal sitesi olduğunu hatırlayıp yalnızca Kaliforniya eyaletinin yasalarının geçerli olduğunu ve bunun dığşındaki yerlerden gelen şikayetlerin hukuki olarak değerlendirmeye alınmadığını bilelim.

Şimdi, bu videoyu, dolayısıyla hesabı nasıl kaldırabiliriz?

Çözüm için her türlü öneriye açığım!

dpamuktulum

Yeni üye
26 Haz 2015
24
0
Basit bir işlem, şikayette bile bulunamıyorum!

Baylar, bir önceki mesajımda mevcut durumu ve çalışmalarımı anlattım. Ama inanın ki, eski Youtube'dan kalma bu videoyu bırakın silmeyi, video hakkında herhangi bir şikayette bile bulunamıyoruz.

Eğer bu video hakkında bir şikayette bulunabilen bir arkadaş varsa, bana bildirsin lütfen!

Forumun ve bu tür konuların acemisiyim, arkadaşlar. Umarım, bu basit işlem sizi rahatsız etmez!

Not: Yazı rengini renk paletinden "Beyaz" olarak seçtim ve bu renk Mobil Tema'da görünmez. Mümkünse, mesajlarımı okuyabilmeniz için THT ya da Eski Tema'yı seçiniz!

dpamuktulum

Yeni üye
26 Haz 2015
24
0
içerik oluşturucu sütüdyosundan

Sağol kardeşim ama bu video 8 yıl önce Youtube'a konuldu ve hesapla ilgili ne bir kullanıcı adı, ne de bir şifre var elimizde. Bunlar elimizde yok. Yani videonun olduğu hesaba giremiyor, dolayısıyla ulaşamıyoruz. Bu nedenle içerik oluşturucu stüdyoya girmemiz mümkün değildir!

Şimdi, ben inanıyorum ki internette pek çok siteyi hackleyen Turkhackteam bu işin de üstesinden gelecektir.

Ben bu işin kesin bir çözümünü biliyorum ama ilkel. Yani o videoyu buradaki arkadaşların yardımıyla şikayette bulunup çökertmek olacak. Ama inanın, bir önceki mesajımda da belirttiğim üzere, bir şikayette bile bulunamıyoruz. Eğer bunu başarabilirsek o zaman iş kolay hale gelecektir.

dpamuktulum

Yeni üye
26 Haz 2015
24
0
Bu formda hata var ama nerede?

Baylar, ilk mesajımda şöyle demiştim:

Bilindiği gibi, Youtube Google'a devredildi ve bu videonun bulunduğu hesap da "Eski Youtube Hesabı" olduğundan, Google'dan e-mail ile bir hesap açıp bu hesaba ulaşamıyoruz.

İkinci olarak, sözkonusu bu videoyu şikayet ettik ama orada da 6/6. adımda "Kullanıcı Adı" geçersiz olduğundan, şikayetimizi yapamıyoruz.

Burada Youtube'un bir Amerikan sosyal sitesi olduğunu hatırlayıp yalnızca Kaliforniya eyaletinin yasalarının geçerli olduğunu ve bunun dığşındaki yerlerden gelen şikayetlerin hukuki olarak değerlendirmeye alınmadığını bilelim.

Şimdi, bu videoyu, dolayısıyla hesabı nasıl kaldırabiliriz?

Çözüm için her türlü öneriye açığım!

Evet, ben bu problemi sonraki mesajlarımda da dile getirdim ve bir çözüm bulamadığımı söylemiştim.

Buyrun, anılan video hakkında tam suç duyurusunda bulunuyordum ve son adımda "Kullanıcı adı" geçersizliği nedeniyle suç duyurusunda bulunamadım.

Bu da ispatı:

YTH.jpg

Bu formda gördüğünüz gibi, ilk mesajımda adresini verdiğim videonun kullanıcı adını (user) "ozzydiyez8" olarak doğru yazmama rağmen "GÖNDER" butonuna bastığımda, onun altında kırmızı renkle "Lütfen yeniden biçilendirmeyi deneyin" uyarısı çıktı. Bu nedenle "GÖNDER" butonunun sağındaki "Formunuzu henüz gönderemedik. Lütfen alanları düzeltiniz" uyarısını bir türlü atlatamadım.

Şimdi, bu formdaki hata nedir? Anlayan varsa beri gelsin!

Hadi be arkadaşlar, sanki bir el atsanız bu problem hemen çözülecek gibi geliyor bana!

Not: Son cümlemi samimiyetinize istinaden söyledim. Umarım, kimsenin kalbini kırmamışımdır!

Eğer ekteki formu yeni bir sekmede ya da sayfada açarsanız daha iyi görünür ve okunaklı olur.

dpamuktulum

Yeni üye
26 Haz 2015
24
0
Formdaki hata düzeltilemiyor!

Arkadaşlar, birkaç arkadaşla birlikte bir önceki mesajımdaki formdaki hatayı inceledik ama düzeltemedik.

Şimdi, siz bu mesajımı da sümenaltı etmeden aşağıdaki keşfe bakıp, belki vicdanınız size doğru yolu gösterir.

Çatalhöyük tabletindeki yazı Türkçe'dir!

Bu arada, bir zamanlar (2006) Eski Türk Tarihi'ne ışık tutan "Çatalhöyük Tableti"nin çözümünün tarafımca yapılmış olduğunu hatırlayıp, aynı şekildeki bir yardıma kayıtsız kalmayacağınızı düşünüyorum.

Buyrun, Prof. Dr. Kazım Mirşan Hocamız bile, facebook sayfasında, bu tablet hakkında "Çatalhöyük Tabletindeki Yazı Türkçe'dir" diyerek beni referans göstermiştir.

Sözkonusu bu sayfada verilen bilgiler, makalemden bir kesit olup, olduğu gibi bana aittir. Kaldı ki zamanında Kazım Mirşan Hocamız ile yazışmalarımız olmuş ve bu çalışmadan büyük bir memnuniyet duyduğunu bana söylemişti!

Oysa bu tableti keşfeden ve Amerika'daki bir dergide yayımlayan kişi (ki kendisi bir zamanlar Tarsus Amerikan Koleji'nde matematik öğretmenliği yapmıştır), bana gönderdiği yanıt e-mail'inde, bu tableti kendisinin ürettiğini, dolyaısıyla bu tabletin üretilmiş bir yalan olduğunu söyleyerek bu keşfi geçiştirmeye kalkmıştı.

Amerika bu, ondan her türlü sahtekarlık mevcuttur!

PTY

Katılımcı Üye
28 Eyl 2013
365
0
Bileceksiniz
Arkadaşlar, birkaç arkadaşla birlikte bir önceki mesajımdaki formdaki hatayı inceledik ama düzeltemedik.

Şimdi, siz bu mesajımı da sümenaltı etmeden aşağıdaki keşfe bakıp, belki vicdanınız size doğru yolu gösterir.

Çatalhöyük tabletindeki yazı Türkçe'dir!

Bu arada, bir zamanlar (2006) Eski Türk Tarihi'ne ışık tutan "Çatalhöyük Tableti"nin çözümünün tarafımca yapılmış olduğunu hatırlayıp, aynı şekildeki bir yardıma kayıtsız kalmayacağınızı düşünüyorum.

Buyrun, Prof. Dr. Kazım Mirşan Hocamız bile, facebook sayfasında, bu tablet hakkında "Çatalhöyük Tabletindeki Yazı Türkçe'dir" diyerek beni referans göstermiştir.

Sözkonusu bu sayfada verilen bilgiler, makalemden bir kesit olup, olduğu gibi bana aittir. Kaldı ki zamanında Kazım Mirşan Hocamız ile yazışmalarımız olmuş ve bu çalışmadan büyük bir memnuniyet duyduğunu bana söylemişti!

Oysa bu tableti keşfeden ve Amerika'daki bir dergide yayımlayan kişi (ki kendisi bir zamanlar Tarsus Amerikan Koleji'nde matematik öğretmenliği yapmıştır), bana gönderdiği yanıt e-mail'inde, bu tableti kendisinin ürettiğini, dolyaısıyla bu tabletin üretilmiş bir yalan olduğunu söyleyerek bu keşfi geçiştirmeye kalkmıştı.

Amerika bu, ondan her türlü sahtekarlık mevcuttur!

Unut onu öğretmenim kaldırmazsınız.

dpamuktulum

Yeni üye
26 Haz 2015
24
0
Hackerlara bir meydan okuma!

Unut onu öğretmenim kaldırmazsınız.

Yahu, bunu oraya koyan öğrencim de kaldırmak istiyor ama aradan bayağı bir zaman geçtiği için ne kullanıcı adını, ne de şifreyi hatırlıyor; unutmuş işte. Ama her ne kadar eski bir Youtube videosu da olsa, onu kaldırmanın bir yolu olmalı. Örneğin, daha geçenlerde şu arkadaş Youtube'da bir açık bularak istediği videoları kaldırabiliyordu (Bkz. Youtube video silerek açık bulan adama 5000$ Ödül ...).

Keşke yetişebilseydik ama olmadı.

Şimdi, biz bu arkadaş gibi şanslı olamıyabiliriz ama elimizde yine de bir imkan var. Eğer 30 kişi aynı videoyu şikayet ederse Youtube kaldırımıyormuş. Ama diğer tarafn da, bu videoyu şikayet edecek herhangi bir yol yok. Youtube, bu video eski olduğu için tüm giriş-çıkışları kapatmış ya da bana öyle geliyor, bilemiyorum. Sizden istediğim ise, linkini ilk mesajda verdiğim videoya girip gerçekten de durumun böyle olup olmadığını kontrol etmeniz, yani bu videoyu şikayet edebiliyor musunuz; ona bakmanız. Eğer bu okey ise, o zaman aramızda 30 kişi toplanıp bu videoyu hep beraber şikayet edelim. Yok, hiçbir şey çare etmiyorsa o zaman aramızdaki en iyi hackerler bu işe bir el altsın; ne lazımsa onlara tedarik ederim (ki mesajın başlığını ona göre yazdım). Çünkü bu video bu sene de beni rahatsız etti (özellikle 9. sınıflar) ve artık bu rahatsızlıktan kurtulmam istiyorum. Yani ne olursa olsun, bu videodan kurtulmam gerekiyor!

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.