Ethernet ile hack ? Yada USB ?

sanalasker

Yeni üye
5 Eyl 2011
17
0
Arkadaşlar mr.robot gibi filmlerde olur sanıyodum ama yurt dışındada bariz örnekler var neden biz yapamayalım ? bizim neyimiz eksik ?

Benim bir sunucum var diyelim sunucu üzerinde 4 giriş bulunuyor

1 - Ethernet
2 - On - Off
3 - Usb
4 - Vga

Ben bunlarla ne kadar ilerleyebilrim ? ve hangi yöntemi kullanmalıyım ana bilgisayara ulaşmak için ?

Yaklaşık 1 Haftadır Uğraşıyorum / Araştırıyorum son anda hatırladım burdaki üyeliğimi ve konuyu açtım ilginiz için şimdiden teşekkür ediyorum.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Üstad, Türkiye'deki makinelerin bios'unda, Ethernet üzerinden uyandırılma ve kurulum deaktive olarak geliyor.. Yoksa düşündüğünden daha kolay, ethernet üstünden bilgisayara "uyan" sinyali de gönderebilirsin, o bilgisayara direkt kurulum da yapabilirsin.

On-off hangi port onu anlamadım..

VGA portundan pek yapabileceğin bir şey yok gibi.. Geri gönderilen bilgi sabit, pek manipule edilemez.

Ama iki konu, burada sağolsun bazı bilgili arkadaşlar sayesinde dikkatime geldi..

İlki USB switchblade... USB'yi sanal bir CD partition ile formatlıyorsun.. Eee? Orası artık bir CD sürücüsü.. CD sürücülerinde autoplay hala çalışır.

İkincisi özel donanım veya flashlanabilen (firmware'i değiştirilebilen) flashdisk gerektiriyor. Rubber Duck.. Cihaz takıldığında windows'a "ben klavyeyim" diyor. Ardından da bir klavyenin göndereceği gibi tuş tıklamaları gönderiyor. Birkaç örnek inceledim, eleman powershell'de son hız tıklamalarla bir çok halt yapabilmiş.

Yani yöntem var... Ama bu yöntemlerde yakalanma ihtimali yüksek. Switchblade'de, hedef flashdisk'i taktığınız anda yeni bir CD tanıtıldığını görecek. Rubber Duck'ta ise, çalışmayan bir flashdisk taktığınızda bir şeyler olması çok şüpheli...

Yine de ikisi de gayet hoşuma gitti.. Bu konuda, vaktim olduğunda ben de araştırma yapacağım.

sanalasker

Yeni üye
5 Eyl 2011
17
0
Üstad, Türkiye'deki makinelerin bios'unda, Ethernet üzerinden uyandırılma ve kurulum deaktive olarak geliyor.. Yoksa düşündüğünden daha kolay, ethernet üstünden bilgisayara "uyan" sinyali de gönderebilirsin, o bilgisayara direkt kurulum da yapabilirsin.

On-off hangi port onu anlamadım..

VGA portundan pek yapabileceğin bir şey yok gibi.. Geri gönderilen bilgi sabit, pek manipule edilemez.

Ama iki konu, burada sağolsun bazı bilgili arkadaşlar sayesinde dikkatime geldi..

İlki USB switchblade... USB'yi sanal bir CD partition ile formatlıyorsun.. Eee? Orası artık bir CD sürücüsü.. CD sürücülerinde autoplay hala çalışır.

İkincisi özel donanım veya flashlanabilen (firmware'i değiştirilebilen) flashdisk gerektiriyor. Rubber Duck.. Cihaz takıldığında windows'a "ben klavyeyim" diyor. Ardından da bir klavyenin göndereceği gibi tuş tıklamaları gönderiyor. Birkaç örnek inceledim, eleman powershell'de son hız tıklamalarla bir çok halt yapabilmiş.

Yani yöntem var... Ama bu yöntemlerde yakalanma ihtimali yüksek. Switchblade'de, hedef flashdisk'i taktığınız anda yeni bir CD tanıtıldığını görecek. Rubber Duck'ta ise, çalışmayan bir flashdisk taktığınızda bir şeyler olması çok şüpheli...

Yine de ikisi de gayet hoşuma gitti.. Bu konuda, vaktim olduğunda ben de araştırma yapacağım.

Sunucu FreeDos'sa ?

Çok hızlı biriyimdir amacım asla zarar vermek değil sadece yapabilirmiyim diye merak ettim herşeyi yaptım şu internette :)

Örnek Video : [ame]https://www.youtube.com/watch?v=8sjHE-BJBOA[/ame] ( Bu şekilde bişey diyosanız süper olucak gibi de linux da nasıl çalışacak :D )

Son düzenleme:

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Vallahi linux'ta CD autoplay opsiyonları nedir, zerre fikrim yok. Ama rubber duck'ın linux'ta da çalışmaması için hiç bir neden yok. Linux'ta da usb klavyeler var ne de olsa.

sanalasker

Yeni üye
5 Eyl 2011
17
0
Rubber ducky ile mi? Kolay.. powershell'den .NET Framework komutlarını çağırabilirsin. System.Net.WebClient ile asıl trojanını internetten indirir ve çalıştırırsın.

USB Switchblade'de zaten trojanını autoplay ile çalıştırmış olacaksın.

USB Switchblade daha mantıklı o zaman :D Hocam peki bu USB Switchblade normal bir flash bellekle yapabilirmiyim ? yoksa daha özel bişeymi olması lazım

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
USB Switchblade daha mantıklı o zaman :D Hocam peki bu USB Switchblade normal bir flash bellekle yapabilirmiyim ? yoksa daha özel bişeymi olması lazım

U3 stickler var.. Benim eski ofiste bir kutu vardı, gidip almam lazım 1 2 tane, .. Onların partition ayarlayan özel yazılımları var zaten..

Edit: UFDisk diye bir program var.. Onunla normal flashdisklerin de bazılarını ayarlayabiliyorsun. Ben denemekteydim, en sonunda biri tuttu.. National Instruments için çalışan tanıdığın varsa, onların hediye verdikleri kalem içinde gizli usb stick'lerde çalıştı.. Ve OLUYOR. Alel acele yaptığım bir autoplay çalıştı!

Benim bir eşek şakam vardı. Onu ISO olarak yüklüyorum, yarın eski patronumun yanına gidecektim, onu bir korkutayım :D

Son düzenleme:

sanalasker

Yeni üye
5 Eyl 2011
17
0
U3 stickler var.. Benim eski ofiste bir kutu vardı, gidip almam lazım 1 2 tane, .. Onların partition ayarlayan özel yazılımları var zaten..

Edit: UFDisk diye bir program var.. Onunla normal flashdisklerin de bazılarını ayarlayabiliyorsun. Ben denemekteydim, en sonunda biri tuttu.. National Instruments için çalışan tanıdığın varsa, onların hediye verdikleri kalem içinde gizli usb stick'lerde çalıştı.. Ve OLUYOR. Alel acele yaptığım bir autoplay çalıştı!

Benim bir eşek şakam vardı. Onu ISO olarak yüklüyorum, yarın eski patronumun yanına gidecektim, onu bir korkutayım :D

Hocam çok bilgilisiniz skype adresinizi verebilirimisiniz fazla zamanınızı almayacağım :) 2-3 dakka sadece :D

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.