Etkili Bir Bilgisayar Güvenliği//TheVeronica

TheVeronica

Katılımcı Üye
13 Ocak 2019
908
1
Ütopya
Öncelikle Herkese Merhabalar. Bu konuda sizlere Bilgisayarınızı Güvenli bir şekilde tutmak yani Bilgisayar Güvenliğinizi sağlamak için yapmanız gerekenlerden bahsedeceğim. İyi Okumalar.
2wwlcv.gif

zlRKRf.png

1. Güncel Ve Güvenilir Yazılımlar.
Öncelikle Bilgisayar Güvenliği önemlidir. Kişisel bilgilerinizin çalınmaması vb. bir çok şey için ufakta olsa düzenlemeler yapmak şart. Öncelikle Güncel ve Güvenilir programlar kullanabilirsiniz. Bu işletim sisteminiz de olabilir. Örneğin yeni çıkan işletim sistemleri eskilerine göre daha korumalı ve daha güvenilir. Web Tarayıcılarında da öyle. Eski tarayıcılar da açıklardan faydalanarak ; sadece link üzerinden bile size virüs bulaştırılabiliyordu. Artık yeni sürümlerde bu düzeltildi ve daha iyi bir koruma geliştirildi. Ayrıca bir program indirecekseniz bunun bilinir bir şirketetin veya yayımcının dağıttından emin olmanız önemlidir.
2. Her hangi Bir Anti Virüs programı.
Öncelikle bir Anti Virüs programı seçebilirsiniz. Bu gayet faydalı olacaktır. Ancak eğer çok fazla indirme yapmıyor iseniz sadece Windows Defender veyahut buna benzer sadece virüs taraması yapan uygulamalar da kullanabilirsiniz. Anti Virüs programları her hangi bir dosyayı açtığınız da eğer bir virüs varsa (trojan vb) direkt olarak algılar ve siler veyahut karantinaya alır. Bu konuda Eset Node32 veya Malwarebytes Anti-Malware kullanabilirsiniz.
3. Web Güvenliği

Bilgisayarınız da ne kadar değişiklik yapsanız bile , biliyorsunuzdur ki virüsler Web Aracılığı ile geliyor. Veyahut sadece e-mail yolu ile bile kişisel bilgilerinize ulaşabilir veyahut başkalarına virüs yayabilirler. Öncelikle pop-up reklamlar ile virüs bulaştırmaya karşı bir Ad Blocker eklentisi kullanabilirsiniz. Ayrıca e-mail için de daha fazla spam düşüren şirketleri tercih edebilirsiniz. Spam olarak direkt engellenecek ve bu yüzden hesap çalma vb. durumlar da ortadan kalkacatır.
4. Güvenli İnternet Siteleri
Öncelikle bu işlemleri yapsanız bile her zaman bir şey keşfediliyor. Örneğin Anti Virüslere karşı virüslere FUD işlemi yapılıyor işlemi yapılıyor ve bu sayede Virüs Anti Virüslere yakalanmıyor. FUD Crypter adı verilen araçlar ile yapılıyor ve bu araçlardan bazıları açık bir şekilde internette paylaşılıyor. Çoğu etkisizleştiriliyor ancak yine de bazıları gözden kaçabiliyor. Bu yüzden bir şey indirecek iseniz ; tercihiniz öncelikle resmi sitesi , sonra .gov .edu gibi devlet siteleri sonra da adı bilinen sitelere yönelebilirsiniz.

Konum burada bitiyor , bir sonraki konular da görüşmek üzere....

Moderatör tarafında düzenlendi:

Patrick Jane

Uzman üye
1 May 2019
1,499
3
Cehennem
Merhaba Lisbon , benim bilgisayarda bi exe var ve bir türlü silemiyorum bu antivirüslerde silmiyo.Galiba virüsdür diye tahmin ediyorum bilgisayarıda çok yoruyo bu.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.