Evdeki Garip sesler?

PsychoosTR

Üye
30 Tem 2016
204
1
26
mars
-16'lar ve korkanlar lütfen okumasın uykunuzu kaçıran kişi olmak istemem :RpS_sleep:

Uzun bir süredir oturduğum evde (baya baya uzun öyle 1-2 yıl değil) gece garip sesler duymaya başladım (sanırım 5 gün kadar oldu) sesler farklı olmakla birlikte çığlık gibi boğuk bir ses , köpek havlaması taklidi yapan bir insan (bunu tam anlatamadım kusura bakmayın) sesi gibi garip sesler yani gecenin 3'ünde duyulması birde ardarda duyulması pekte inandırıcı gelmedi.

Zaten geceleri çoğunlukla kalkarım evde gezerim su içerim telefona bakıp uyurum.
Daha önce duymadığımdan eminim son 5 gündür bu sesler geliyor uyku hali falan dedim 2 gün ama 5 günde biraz fazla.

Sesleri çoğunlukla umursamayıp uykuma devam ediyorum. Bunu yaptığımda seslerin şiddeti biraz daha artıyor bir süre sonra ses kesiliyor.

Tam olarak ne sesi olabilir cinlerin musallat olacağını sanmıyorum ama sizin görüşünüz tabii psikoloji ile alakalı yorumlara daha çok değer vericeğim bu arada.

Amis

Katılımcı Üye
22 Ağu 2016
782
0
Elazığ
eve besmele çekerek gir ve gecelieri dış kapıyı kilitle faydası olurmu bilmem genelde tavsiye bu yönde

benimde evde koridorda sanki birileri geziyormuş gibi ses geliyor annem filanda fark etmişti ama bize söylemiyordu ama sanki normal bişiymiş gibi gelmeye başladı geceleri her ne kadar evde biri geziyormuş hissiyatı versede ardamdan biri izliyormuş veya kafıdan biri izliyormuş gibi hissetsekte bi sorunla karşılaşmadık bu güne kadar dışarıdan geliyor ihtimalide olabilir kontrol et istersen

MBeyTHT

Kıdemli Üye
8 Eyl 2016
3,257
6
Kendin diyorsun insan diye demekki biri yapıyor geceleri dua ederek yat

Son düzenleme:

PsychoosTR

Üye
30 Tem 2016
204
1
26
mars
eve besmele çekerek gir ve gecelieri dış kapıyı kilitle faydası olurmu bilmem genelde tavsiye bu yönde

benimde evde koridorda sanki birileri geziyormuş gibi ses geliyor annem filanda fark etmişti ama bize söylemiyordu ama sanki normal bişiymiş gibi gelmeye başladı geceleri her ne kadar evde biri geziyormuş hissiyatı versede ardamdan biri izliyormuş veya kafıdan biri izliyormuş gibi hissetsekte bi sorunla karşılaşmadık bu güne kadar dışarıdan geliyor ihtimalide olabilir kontrol et istersen

Postunuz için öncelikle teşekkür ederim.

Şöyle diyeyim geceleri balkon kapısı cam vb. açık bırakıyorum biliyorsunuz havalar sıcak bu aralar kapı kilitlemiyor ama kapalı her ev kapısı gibi.

hachiman

Uzman üye
8 Eyl 2016
1,362
1
Cin oldugunu düşünüyorsan Eve girerken ve çıkarken ayetel kursi oku
ayrıca dışarıdan gelen sesleri kendi evinden geliyormuş gibi hissedyor olabilirsin bendede aynısı oluyor bu tür durumlarda sesin kaynağını iyice araştır

gharmori

Uzman üye
6 Kas 2011
1,950
1
Andromeda G.
Ben de köydeyken saat 3:33 de uyanıyodum sonra bi türlü uyuyamıyordum 1 saat yatakta sağa sola dönüyodum uyuyamıyordum hatta bi keresinde tam uyicakken üzerimde bir hafifleme sonra ağırlaşma oldu karabasan bi çöktü nefessizlikten ölüyodum azdaha sonra sabah ezanına kadar sürdü 1 dakika kadar sürdü ezan okunmasıyla kurtuldum o günden sonra köydeki evde hiç uyuyamadım korkudan kendi evimize döndük artık rahat bi uyku çekebiliyorum

PsychoosTR

Üye
30 Tem 2016
204
1
26
mars
Cin oldugunu düşünüyorsan Eve girerken ve çıkarken ayetel kursi oku
ayrıca dışarıdan gelen sesleri kendi evinden geliyormuş gibi hissedyor olabilirsin bendede aynısı oluyor bu tür durumlarda sesin kaynağını iyice araştır

Öyle düşünmüyorum açıkcası.
sesin kaynağını bulmaya çalıştım tabii ama bulamadım evden geldiğine nerdeyse eminim.

zzJOKERzz

Uzman üye
27 Mar 2016
1,411
0
İstanbul
Arkadaşlar Yok Cin'dir Falan Gibi Saçma Sapan Şeyler Söylemeyin Lütfen Cin Olsa Neden O Sesleri Çıkartsın :) Lütfen Saçma Sapan Şeyler Söyleyip Arkadaşı Korkutmayın Dedigim Gibi Köpek Yavruları Olabilir Yada Farklı Bir Hayvan İyi Forumlar.

PsychoosTR

Üye
30 Tem 2016
204
1
26
mars
Ben de köydeyken saat 3:33 de uyanıyodum sonra bi türlü uyuyamıyordum 1 saat yatakta sağa sola dönüyodum uyuyamıyordum hatta bi keresinde tam uyicakken üzerimde bir hafifleme sonra ağırlaşma oldu karabasan bi çöktü nefessizlikten ölüyodum azdaha sonra sabah ezanına kadar sürdü 1 dakika kadar sürdü ezan okunmasıyla kurtuldum o günden sonra köydeki evde hiç uyuyamadım korkudan kendi evimize döndük artık rahat bi uyku çekebiliyorum

Karabasanın bilimsel bir açıklaması var bildiğim kadarıyla.

Arkadaşlar Yok Cin'dir Falan Gibi Saçma Sapan Şeyler Söylemeyin Lütfen Cin Olsa Neden O Sesleri Çıkartsın :) Lütfen Saçma Sapan Şeyler Söyleyip Arkadaşı Korkutmayın Dedigim Gibi Köpek Yavruları Olabilir Yada Farklı Bir Hayvan İyi Forumlar.

Yok istedikleri gibi söyleyebilirler Allah'ın yarattığı acizden niye korkayım?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Amis

Katılımcı Üye
22 Ağu 2016
782
0
Elazığ
Postunuz için öncelikle teşekkür ederim.

Şöyle diyeyim geceleri balkon kapısı cam vb. açık bırakıyorum biliyorsunuz havalar sıcak bu aralar kapı kilitlemiyor ama kapalı her ev kapısı gibi.

söylediğiniz saatler cinlerin ve şeytanların en yaygın olduğu saatler musallat demiyorum sadece evin içinde geziyorlar şöyle bir hadis var tam olarak bu şekilde değil ama buna benzer
eğer eve girerken besmele çekmezseniz ve yemeğe başlarken besmelesiz başlarsanız cinlere ve şeytanlara bu gece burda kalın ve yemeğimden yiyim demiş olursunuz
eve girerken besmele çekerseniz ama yemeğe başlarken çekmezseniz yemeğimden yiyebilirsiniz ancak size yatacak yer yok dersiniz
eve girerken besmele çekmezseniz yemek yerken çekerseniz size yemek yok ama dilediğiniz gibi burda kalabilirsiniz demiş olursunuz
eğer hem eve girerken hem yemek yerken besmele çekerseniz size burda yemek yok ve yatacak yeriniz yok demiş olursunuz

cinleri çok araştırdım yaptıkları şey insanları korkutup kendilerini daha güçlü göstererek onlara uymayı kolaylaştırmak yani musallat değil sadece korkutma amaçlı (eğer başka fiziksel bir ses kaynağı bulamazsan sebebi bu olabilir) ve cinler kilitli kapılardan geçemezler burdaki kilitli kapıdan misal olarak ne kast edildiğini pek bilemiyor olabilirim çünkü fiziksel bir yapıları olmadığı için duvarlardan geçebilirler ama eğer dua okuyarak kapı kilitlenirse sanırım evin içine başka hiç bir yerden giremiyorlar cinlerle alakalı yorum yapmayın demişsin şimdi gelelim psikolojik duruma

eğer so zamanlarda garip olaylara veya cinler gibi araştırmalar yapıyorsan ve çok düşünüyorsan beyin bir süre sonra olmayan şeyleri oldu gibi görmeye başlar bir şeyi 40 defa söylersen gerçekleşir diyorlar ya o misal mesela sürekli biri seni çağıracak diye düşünürsen bir süre sonra sanki diğre odadan biri seni çağırmış gibi bir ses duyarsın beyin bunu duymaya ihtiyaç duyar son zamanlarda izlediğin video film veya okuduğun bişi gibi şeyler buna etken olabilir ayrıca son 5 gündür düzenli olarak kullandığın ilaç varsa yan etki yapmış olabilme ihtimali var şu anda aklıma başka birşey gelmiyor

HackerDodo

Kıdemli Üye
17 May 2016
2,217
1
Las Vegas
Haberlerdede bole bısı gormustum dostum gece gece 2 -3 sularında sureklı garıp sesler gelmeye baslamıs mahallelı ne bu dıye ayaklanmıs ve bulmus baykus yapıyomus sende arkadaslarına sor duyuyolarmı eger fark etmedılerse gece 3 te veya sesın cıktıgı saatte ara veya uyanmalarını sole bakalım duycaklarmı sonra ıse buyuklere danış.

Amis

Katılımcı Üye
22 Ağu 2016
782
0
Elazığ

karabasan denilen olay bedenin çok yorulmasıyla tam uyku ve uyanıklık arasındaki zamanda (beyin uyanık ancak beden uyuyor) beyine az kan gitmesi sebebiyle kısa sürelik felç geçirme olayıdır sana çok uzun bir zaman gibi gelsede 7 saniye sürer bu olay herhangi bir varlık bunu yapamaz

PsychoosTR

Üye
30 Tem 2016
204
1
26
mars
söylediğiniz saatler cinlerin ve şeytanların en yaygın olduğu saatler musallat demiyorum sadece evin içinde geziyorlar şöyle bir hadis var tam olarak bu şekilde değil ama buna benzer
eğer eve girerken besmele çekmezseniz ve yemeğe başlarken besmelesiz başlarsanız cinlere ve şeytanlara bu gece burda kalın ve yemeğimden yiyim demiş olursunuz
eve girerken besmele çekerseniz ama yemeğe başlarken çekmezseniz yemeğimden yiyebilirsiniz ancak size yatacak yer yok dersiniz
eve girerken besmele çekmezseniz yemek yerken çekerseniz size yemek yok ama dilediğiniz gibi burda kalabilirsiniz demiş olursunuz
eğer hem eve girerken hem yemek yerken besmele çekerseniz size burda yemek yok ve yatacak yeriniz yok demiş olursunuz

cinleri çok araştırdım yaptıkları şey insanları korkutup kendilerini daha güçlü göstererek onlara uymayı kolaylaştırmak yani musallat değil sadece korkutma amaçlı (eğer başka fiziksel bir ses kaynağı bulamazsan sebebi bu olabilir) ve cinler kilitli kapılardan geçemezler burdaki kilitli kapıdan misal olarak ne kast edildiğini pek bilemiyor olabilirim çünkü fiziksel bir yapıları olmadığı için duvarlardan geçebilirler ama eğer dua okuyarak kapı kilitlenirse sanırım evin içine başka hiç bir yerden giremiyorlar cinlerle alakalı yorum yapmayın demişsin şimdi gelelim psikolojik duruma

eğer so zamanlarda garip olaylara veya cinler gibi araştırmalar yapıyorsan ve çok düşünüyorsan beyin bir süre sonra olmayan şeyleri oldu gibi görmeye başlar bir şeyi 40 defa söylersen gerçekleşir diyorlar ya o misal mesela sürekli biri seni çağıracak diye düşünürsen bir süre sonra sanki diğre odadan biri seni çağırmış gibi bir ses duyarsın beyin bunu duymaya ihtiyaç duyar son zamanlarda izlediğin video film veya okuduğun bişi gibi şeyler buna etken olabilir ayrıca son 5 gündür düzenli olarak kullandığın ilaç varsa yan etki yapmış olabilme ihtimali var şu anda aklıma başka birşey gelmiyor

Çok emek vermişsiniz yine , tekrardan teşekkür ederim.

Kullandığım ilaç yok , pekde uğraşmıyorum cinlerle.
Eve girerken veyahut yemek yerken besmele çekmiyorum yani aklımda olmuyor.Bundan sonra dikkat ederim.

Kilitli kapıdan geçemez biraz saçma gibi geldi Fiziksel olmayan bir yapıya Fiziksel bir yapı etki etmez bence.

Kuran okumak mantıklı geldi ama Kur-an okumayı bilmiyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.