ExFile - Dosyaların Yolunu Öğrenin

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
Mantık hoş.. Bir çok kişinin işine yarayacaktır.

Ama iki şey daha olsa süper olurdu..

Öncelikle bir drag-drop özelliği olsa, yani forma sürüklediğin dosyanın path'ini otomatik alsa süper olur..

İkinci olarak da o anda seçmiş olduğun dosyanın path'ini otomatik olarak aktarmak için bir kısayol tuşu olsa o çok daha süper olur.

Yardım istersen boş zamanımda örnek kod yazarım.

ByColorBy

Katılımcı Üye
25 Ocak 2016
479
0
Dünyadan
Elline Sağlık
Teşekkürler... Umarım işine yaramıştır.

Mantık hoş.. Bir çok kişinin işine yarayacaktır.

Ama iki şey daha olsa süper olurdu..

Öncelikle bir drag-drop özelliği olsa, yani forma sürüklediğin dosyanın path'ini otomatik alsa süper olur..

İkinci olarak da o anda seçmiş olduğun dosyanın path'ini otomatik olarak aktarmak için bir kısayol tuşu olsa o çok daha süper olur.

Yardım istersen boş zamanımda örnek kod yazarım.

İlk isteğini anladım ... zaten elbette yazılımı geliştireceğim.İkincisini tam anlamadım yani seçtiğin anda uzantıyı direkmi kaydetsin istiyorsun :) ?

deneme09

Uzman üye
31 Ara 2014
1,455
0
122
City17-[HL2]
Kardeş iyi hoşda, bunu sağ tık ile de yapabilirsin :)

Exe veya herhangi bir dosyaya SHIFT+SAĞ TIK yap. Ardından "Yol Olarak Kopyala"ya bas tamamdır :)

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
Elline Sağlık
Teşekkürler... Umarım işine yaramıştır.

İlk isteğini anladım ... zaten elbette yazılımı geliştireceğim.İkincisini tam anlamadım yani seçtiğin anda uzantıyı direkmi kaydetsin istiyorsun :) ?

shdocvw.dll adındaki dll'imiz, bizim bu explorer pencerelerini kontrol edebilmemizi sağlar. Mesela eleman dosya normal windows'ta seçili iken ctrl+alt+c yapınca, o dosyanın path'ini clipboard'a otomatik aktarma yapabilirsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.