"} Expected" Hatası - C#

xAtarliTR

Üye
30 Tem 2016
62
0
Merhaba arkadaşlar C# da kodladıgım bir updaterde bu sorun çıkıyor. Nasıl düzeltebilirm. Çok araştırdım ama bulamadım.

lWnXqk.png

KODLAR : Hastebin

NOT : Elselerin bir üst satırın sonunu gösteriyor hata

Son düzenleme:

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Üstad C#'a python'dan geçmişsin.. Bizde öyle olmaz bunlar. if veya else bloğundan sonra birden fazla komut kullanıyorsan, bunları {} içinde yazmalısın. Mesela;

Kod:
if (a==b)
  Console.Writeline("a b'ye eşit");
  Console.Writeline("Kontrol ettim, kesin eşit");

dedik değil mi? A b'ye eşit olsun, olmasın, ikinci mesaj mutlaka görünür.

Daha da kötüsü, hadi else ekleyelim;

Kod:
if (a==b)
  Console.Writeline("a b'ye eşit");
  Console.Writeline("Kontrol ettim, kesin eşit");
else Console.Writeline("Eşit değiller");

Ne oldu? Hata verdi değil mi? Çünkü else'in ait olduğu if komutu çoktan bitmiş.

İkinci olarak hangi else'in kime ait olduğuna dair karışıklık olmaması için, iç içe if/else'leri tek komuttan ibaret bile olsalar komut bloğuna almak standarttır. Öyle alışırsan rahat edersin, sırf onu karıştırdım diye saatlerce debug edersin yoksa.

https://hastebin.com/acoqifames.cs

xAtarliTR

Üye
30 Tem 2016
62
0
Çok Sağol. Adamsın. son olarak bnşu kodu eklemek istiyorum. ekleyip atarmısın. şimdi tekrar bozmayayım :)

Yani yukardaki indirme işlemleri fln bittikten sonra bu attıgım kodu uygulasın :)

Tekrar sağol

Kod:
                Updater updater = new Updater();
                updater.ShowDialog();
                this.Close();

doruk15

Katılımcı Üye
12 Nis 2013
682
0
beyler macro formu oluşturdum autıx3 kullanarak bunu nasıl belirli pencerelere uygulayabilirim örneğin arka planda o çalışırken ben başka bir işle meşgul olmak için

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.