Çözüldü exploit-db.com sitesini nasıl kullanırım?

HAKStudio

Üye
16 Ocak 2019
94
7
Merhaba, bir tane alan adı aldım ve WordPress kurdum. Üzerinde test yapıyorum. Bir komut çalıştırdım :
nmap --script vuln <url>
http://www.exploit-db.com/exploits/1244/
https://cve.mitre.org/cgi-bin/cvename.cgi?name=CVE-2005-3299
Çıktılarda bu iki siteyi aldım. Siteye exploit-db sitesine girdiğimde pl uzantılı dosya vardı. Diğer sitede de pek birşey anlamadım. Youtube'daki videolarda çıkan siteye girip bakabilirsin fln diyorlar başka birşey yok. Bu siteleri nasıl kullanırım? Yada bana kaynak önerebilir misiniz?
Şimdiden Teşekkürler. HAK.

Moderatör tarafında düzenlendi:

blacksmt

Uzman üye
27 Haz 2020
1,117
224
CyberKeTa
Bunlar exploit yani bu exploitler nerde onu bulmalısın. Bunun için terminalde aratman gerek exploiti. Yakın zamanda bununla ilgili gelişmiş konu yazacağım daha iyi anlarsın.
Bunun için searchsploit ile arayacağız.
gJuJGY.png
[/url][/IMG]
Bak sonunda yeri yazıyor bu m s f con sola da olabilirdi. O yere yani patchin olduğu yere gitmelisin.
cd /usr/shae/exploitdb/exploits/php/webapps

sonra örnek örnek.pl (1635.pl) gibi yazacaksın sonra bu exploiti gerektiği gibi kullanmalısın biraz daha uğraş internnette ctf çözümlerini incele bulursun daha fazla bilgi vermek isterim ama araştırman daha iyi.
Sorumluluk kabul etmiyorum.
Teşekkürü unutmayalım sırf senin için yazdım bu kadar. :)

HAKStudio

Üye
16 Ocak 2019
94
7
Bunlar exploit yani bu exploitler nerde onu bulmalısın. Bunun için terminalde aratman gerek exploiti. Yakın zamanda bununla ilgili gelişmiş konu yazacağım daha iyi anlarsın.
Bunun için searchsploit ile arayacağız.
gJuJGY.png
[/URL][/IMG]
Bak sonunda yeri yazıyor bu m s f con sola da olabilirdi. O yere yani patchin olduğu yere gitmelisin.
cd /usr/shae/exploitdb/exploits/php/webapps

sonra örnek örnek.pl (1635.pl) gibi yazacaksın sonra bu exploiti gerektiği gibi kullanmalısın biraz daha uğraş internnette ctf çözümlerini incele bulursun daha fazla bilgi vermek isterim ama araştırman daha iyi.
Sorumluluk kabul etmiyorum.
Teşekkürü unutmayalım sırf senin için yazdım bu kadar. :)

Teşekkürler ama söyle anlatayım:
searchsploit 1244 => bu komutla exploit aradık
:
/usr/share/exploitdb/exploits/php/webapps/1244.pl => bu path i bulduk.
Bunu nasıl msfconsole da kullancağız?
cp /usr/share/exploitdb/exploits/php/webapps/1244.pl /usr/share/****sploit-framework/modules/exploits/php/webapps/
=> bu komutu kullanarak exploiti ****sploite kopyaladım ama :
msf > use exploits/php/webapps/1244.pl
[-] Failed to load module: exploits/php/webapps/1244.pl
Bu hatayı alıyorum. Zaten olay ****sploitte yapacaklarım.
Bundan sonra ne yapacağım? Yardımcı olur musunuz?

HAKStudio

Üye
16 Ocak 2019
94
7
İlk öncelikle kendi web siteniz değil bu başkasının web sitesi.
Sizin olsaydı kapatmak için yardım isterdiniz ama şuan sömürmek için yardım istiyorsunuz, umarım yabancı sitedir.

Hayır ".tk"lı bir site oluşturdum ve ücretsiz bir sunucuya WordPress kurdum. Bu şekilde test yapıyorum. Bir siteye saldırmanın da cezası olduğunu düşünüyorum ve ben bendi hesabım üzerinden soru soruyorum. Yani başkasının sitesi olsa bunları sormam saçma olmaz mı?
Yaptığım iş sadece test amaçlıdır. Yasadışı hiçbir işim yoktur. İllaki inanmak istemiyorsanız sitenin likini paylaşabilirim. Bir konu ile ilgili bilgi sahibi olmadan yorum yapmak hoş birşey değil.

blacksmt

Uzman üye
27 Haz 2020
1,117
224
CyberKeTa
m****""" kullanamayacaksın sana bir örnek daha eğer m****""da olsaydı patch yerinde yazardı.

Resim alıntı sorun olmasın.
Teşekkürü unutma lütfen.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.